reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i jedzenie w grudniu w National Geographic

dodano: 2022-11-26 13:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W grudniu br. kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Wyprawa na dno” (sezon 5.), „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, „Europa z powietrza: Boże Narodzenie”, „Zimna wojna: świat na krawędzi”, „Apetyt na przygodę” i „Plemienna szkoła przetrwania: Mekong”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w grudniu br. kanał National Geographic rozbłyśnie światłami pasjonujących premier. O prawdziwie świąteczny klimat zadba program „Europa z powietrza: Boże Narodzenie”, ukazujący ten magiczny czas w roku z perspektywy lotu sań Świętego Mikołaja. Widzowie zasmakują też premierowych odcinków serii „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, a za sprawą ośmioodcinkowej serii „Zimna wojna: świat na krawędzi” zajrzą za kulisy pełnego napięcia okresu w historii ludzkości.

Premierowa produkcja „Europa z powietrza: Boże Narodzenie” (premiera w niedzielę, 4 grudnia br. o godzinie 12:00) pozwoli widzom zachwycić się tym wyjątkowym czasem w tym roku bardziej, niż kiedykolwiek. Seria w świątecznym wydaniu podąża szlakiem barwnych iluminacji, fajerwerków i stad reniferów. W tej zachwycającej podróży lotniczej widzowie zobaczą nie tylko najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe, ale także słynne Rovaniemi, gdzie znajduje się poczta i wioska Świętego Mikołaja.

O wyjątkowy smak świąt Bożego Narodzenia zadba szef kuchni Gordon Ramsay w premierowych odcinkach programu „Gordon Ramsay: świat na talerzu” (premiery w niedziele, od 4 grudnia br., o godzinie 11:00). Tym razem tytułowy bohater w poszukiwaniu sekretu tradycyjnych, regionalnych przepisów przemierza m.in. malowniczą Walię i południowe wybrzeże kanału La Manche. W każdej ze swoich kulinarnych destynacji spotyka się ze swoimi uczniami, którzy nie przepuszczą okazji, by udowodnić, że udało im się przerosnąć mistrza.

To jednak nie koniec grudniowych nowości. W serii „Zimna wojna: świat na krawędzi” (premiery w piątki, od 9 grudnia br., o godzinie 22:00) widzowie zajrzą za kulisy tego pełnego napięć okresu. W trakcie zimnej wojny (1947-1991) przez ponad czterdzieści lat dwa światowe mocarstwa podzieliły świat żelazną barierą, przy okazji strasząc swojego przeciwnika detonacją bomby atomowej. Program pokazuje, jak wyglądała codzienność w świecie zdominowanym przez propagandę, strach i lokalne konflikty zbrojne.

Po dawce wiedzy z pogranicza historii i geopolityki, czas na odrobinę ekstremalnych doświadczeń. W nowym sezonie „Plemiennej szkoły przetrwania: Mekong” (premiery we wtorki, od 13 grudnia br., o godzinie 21:00) Hazen Audel rusza do doliny najdłuższej rzeki na półwyspie Indochińskim, gdzie - w towarzystwie kamer - spotka się z miejscowymi plemionami, ucząc się od nich nietypowych technik polowania. Z kolei w nowych odcinkach programu „Wyprawa na dno” (premiery w środy o godzinie 22:00) widzowie towarzyszyć będą nurkom wrakowym, którzy z detektywistyczną pasją rozwiązują zagadki morskich głębin. Badacze odnajdują m.in. XIX-wieczny parowiec z Nebraski skrywający ponad 500 000 artefaktów. Pojawi się też program „Apetyt na przygodę”.

Grudzień 2022 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Wyprawa na dno” 5 („Drain The Oceans” 5)
emisja: w środy o 22:00

Zawód nurka, który bada podwodne tajemnice, to połączenie profesji detektywa, historyka i sportowca ekstremalnego. Wyspecjalizowani fachowcy schodzą nawet kilkadziesiąt metrów pod wodę, by tam - wspierani przez najnowsze technologie - odkrywać tajemniczy świat zaginionych skarbów. W grudniowych odcinkach wraz z ekspertami widzowie przeniosą się m.in. na pokład zatopionego XIX-wiecznego parowca z Nebraski, na którym badacze odkryli ponad 500 000 artefaktów. Do kogo tak naprawdę należy warte pół miliarda dolarów znalezisko - do odkrywców, do państwa na terenie którego leżało, a może do jeszcze innego podmiotu (więcej tutaj)?

„Gordon Ramsay: świat na talerzu” („Gordon Ramsay: Uncharted Showdown”)
emisja: w niedziele (od 4 grudnia br.) o 11:00

Gordon Ramsey znów przemierza świat w poszukiwaniu sekretów tradycyjnych przepisów - tym razem odkrywa sekrety z własnego ogródka i eksploruje dziedzictwo kulinarne Wielkiej Brytanii. W tym celu udaje się na północne wybrzeże kanału La Manche, gdzie przy okazji odkrywa, w jaki sposób robotnicza historia regionu odcisnęła się na dostępnych tu obecnie składnikach. W jego kulinarnej wyprawie nie zabraknie elementu rywalizacji. Za przewodnika służą mu jego dawni uczniowie, m.in. protegowany Paul Ainsworth, z którymi Gordon Ramsey staje do konkursu. Gordon Ramsay wysyła też swoją córkę Tilly z grupą przyjaciół do Kostaryki z misją zgłębienia tajników tamtejszej kuchni. Ona również będzie miała okazję udowodnić, że potrafi gotować lepiej od taty (więcej tutaj).

„Europa z powietrza: Boże Narodzenie” („Europe From Above: Christmas”)
emisja: w niedzielę, 4 grudnia br. o 12:00

Świąteczna atmosfera ma wiele obliczy. Specjalne wydanie produkcji National Geographic pozwoli zobaczyć święta Bożego Narodzenia z perspektywy lotu zaprzęgu Świętego Mikołaja. W godzinnym programie widzowie przemierzą Europę, dostrzegając jej różnorodność nie tylko pod względem geograficznym, ale i kulturowym. Widzowie przeniosą się do Wielkiej Brytanii, by tam podziwiać nadbrzeżne iluminacje nadbrzeżne, a także do Finlandii, gdzie kamery podążą za stadami reniferów i Świętego Mikołaja. Ponadto widzowie przelecą nad Starym Kontynentem w poszukiwaniu najpiękniejszego i najbardziej ekstrawaganckiego jarmarku bożonarodzeniowego. Będzie dużo światełek, śniegu i prawdziwych fajerwerków (więcej tutaj i tutaj).

„Zimna wojna: świat na krawędzi” („Cold War Armagedon”)
emisja: w piątki (od 9 grudnia br.) o 22:00

Tuż po zakończeniu koszmaru II wojny światowej ludzkość wierzyła, że nastąpią czasy względnego spokoju. Tymczasem wspomnienia po krwawym konflikcie przykrył 40-letni okres zimnej wojny, pełen napięcia, propagandy i strachu. Dwa super mocarstwa - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich i Stany Zjednoczone Ameryki - raz po raz prężyły muskuły, próbując zająć miejsce światowego dominatora. Do bezpośredniej potyczki nie doszło, ale szalony wyścig atomowy prowadzony przez obie strony groził natychmiastowym zmieceniem połowy świata z powierzchni ziemi. W programie widzowie zobaczą zaciekłą rywalizację między kapitalistyczną liberalną demokracją a komunizmem, toczącą się od Moskwy i Warszawy, przez Nowy Jork oraz Hawanę, aż po przestrzeń kosmiczną.

„Apetyt na przygodę” („World Of Flavor With Big Moe Cason”)
emisja: w niedziele (od 11 grudnia br.) o 14:00

Niektóre składniki i potrawy można znaleźć tylko w odległych zakątkach naszej planety. Big Moe Cason wyrusza w niezwykłą podróż kulinarną, żeby poznać fantastyczne smaki i dowiedzieć się więcej o historii wyjątkowych produktów. We Włoszech próbuje rzadkich białych trufli, w Szwecji zgłębia sekrety produkcji sera z łosiego mleka, a w Hiszpanii odkrywa, jak smakuje mięso świń karmionych żołędziami. Big Moe Cason chce przekonać widzów, że dla niektórych specjałów warto pojechać na drugi koniec świata.

„Plemienna szkoła przetrwania: Mekong” („Primal Survivor: Mighty Mekong”)
emisja: we wtorki (od 13 grudnia br.) o 21:00

Hazen Audel to instruktor surwiwalu, ale też biolog, który razem z kamerami National Geographic wybiera się do najdzikszych i najniebezpieczniejszych miejsc świata. Ważnym elementem jego ekstremalnych eskapad są spotkania Hazen Audela z miejscowymi plemionami, od których prowadzący pobiera cenne nauki. Wszystko to z poszanowaniem tradycji tamtejszych ludów. Tym razem Hazen Audel podróżuje przez dorzecza Mekongu, jednej z najdłuższych i najbardziej bioróżnorodnych rzek w Azji. W premierowych odcinkach bohater pokonuje groźne wapienne szczyty, ciemne podtopione jaskinie, a także zapuszcza się w głąb pradawnych lasów Laosu w poszukiwaniu sezonowych grzybów (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Europa z powietrza”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Europa z powietrza”, foto: The Walt Disney Company
Della Scott-Ireton w programie „Wyprawa na dno”, foto: Mallinson Sadler Productions/National Geographic
Della Scott-Ireton w programie „Wyprawa na dno”, foto: Mallinson Sadler Productions/National Geographic
Matilda Elizabeth Ramsay „Tilly Ramsay” w programie „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, foto: Justin Mandel/National Geographic
Matilda Elizabeth Ramsay „Tilly Ramsay” w programie „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, foto: Justin Mandel/National Geographic
Gordon Ramsay i Matilda Elizabeth Ramsay „Tilly Ramsay” w programie „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, foto: Justin Mandel/National Geographic
Gordon Ramsay i Matilda Elizabeth Ramsay „Tilly Ramsay” w programie „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, foto: Justin Mandel/National Geographic
Reina Mendoza, Gordon Ramsay i Gabriella Camara w programie „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, foto: Justin Mandel/National Geographic
Reina Mendoza, Gordon Ramsay i Gabriella Camara w programie „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, foto: Justin Mandel/National Geographic
Hazen Audel w programie „Plemienna szkoła przetrwania: Amazonia”, foto: George Watts/National Geographic
Hazen Audel w programie „Plemienna szkoła przetrwania: Amazonia”, foto: George Watts/National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...