reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eurosport z prawami do MŚ 2023 w lekkoatletyce

dodano: 2022-11-28 11:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Warner Bros. Discovery

MŚ 2023 Budapeszt Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45 rynkach w Europie, w tym w Polsce. Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 roku rozegrane zostanie w Budapeszcie od 19 do 27 sierpnia. Dodajmy, że MŚ 2023 będzie można oglądać także na antenach TVP, natomiast trzy kolejne edycje - 2025, 2027 i 2029, wyłącznie w Telewizji Polskiej.

worldathletics.org
MŚ 2023 Budapeszt Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce worldathletics.org


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na mocy porozumienia z World Athletics i Eurovision Sport, Warner Bros. Discovery nabyło niewyłączne prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce Budapeszt 2023 na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. Rywalizacja o medale podczas najważniejszej lekkoatletycznej imprezy roku transmitowana będzie na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze. Będzie to znakomite wprowadzenie do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, które zawładną ramówkami Eurosportu oraz Playerem latem 2024 roku.
 

- Bardzo się cieszę, że widzowie Eurosportu i Playera będą mogli oglądać mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które zawsze dostarczają nam wielu emocji. Na rok przed igrzyskami w Paryżu gwiazdy lekkoatletki staną do walki o medale, a my jako nadawca transmitujący obie imprezy, będziemy mieli okazję sprawdzić swoją formę i przygotowanie do najważniejszego sportowego wydarzenia czterolecia - powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

W Budapeszcie wystąpią największe gwiazdy światowej lekkoatletyki, w tym skoczek o tyczce Armand Duplantis, sprinterki: Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce i Shericka Jackson czy płotkarz Karsten Warholm. Jak zawsze w walce o medale będzie liczyć się reprezentacja Polski, która w 2022 roku w Eugene zdobyła 1 złoty medal (Paweł Fajdek w rzucie młotem) i trzy srebrne (Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Katarzyna Zdziebło w chodzie na 20 i 50 km).
 

- Jesteśmy dumni, będąc partnerami dla federacji reprezentujących tak szeroką gamę dyscyplin. Warner Bros. Discovery dzięki swoim kanałom i platformom posiada niezrównane możliwości docierania do niespotykanej liczby widzów i budowania ich zaangażowania podczas oglądania sportów, które kochają. Naszą ambicją jest pokazywanie fascynujących historii najlepszych sportowców świata przez cały rok, w tym ich drogi do najważniejszych sportowych wydarzeń. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze umiejętności i zasięg, aby dodatkowo podnieść zainteresowanie mistrzostwami świata w lekkoatletyce i igrzyskami olimpijskimi - podkreślił Trojan Paillot, Warner Bros. Discovery Vice President, Sports Rights Acquisitions and Syndication.

- Bardzo się cieszę, że mogę powitać Warner Bros. Discovery w gronie partnerów transmitujących mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Eurosport ma ogromne doświadczenie i wspaniałe tradycje pokazywania lekkoatletyki i jestem przekonany, że nawiązanie umowy z Warner Bros. Discovery zostanie świetnie przyjęte przez fanów w Europie. Zyskają oni jeszcze więcej możliwości oglądania każdego momentu mistrzostw świata w Budapeszcie. Nie mam wątpliwości, że dzięki temu porozumieniu uda nam się spełnić strategiczny cel, jakim jest zwiększanie popularności sportu - dodał Sebastian Coe, prezydent World Athletics.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport na żywo w telewizji


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...