reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rumuński TVR Cultural już na rynku

dodano: 2022-12-04 11:59
autor: RO | źródło: tvr.ro

TVR Cultural 1 grudnia br. rumuński nadawca państwowy Societatea Română de Televiziune (SRTV) reaktywował swój kanał kulturalny. Uruchomiony TVR Cultural po 10 latach nieobecności w przestrzeni medialnej przyjmuje misję przywrócenia sztuki, kultury i debaty na temat idei z powrotem na pierwszy plan rumuńskiej sceny publicznej.

Societatea Română de Televiziune (SRTV) - rumuński nadawca publiczny SRTV
Societatea Română de Televiziune (SRTV) - rumuński nadawca publiczny SRTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łączenie twórców piękna, intelektualistów, przedsiębiorców z obszaru kulturalno-artystycznego z ogółem społeczeństwa stało się priorytetem telewizji publicznej w czasach, gdy potrzeba promowania autentycznych wartości i wzorców jest odczuwalna w społeczeństwie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

TVR Cultural odrodził się 1 grudnia 2022 roku, kiedy obchodzono 104. rocznicę Wielkiego Zjednoczenia Rumunii. Dla Rumunów dzień 1 grudnia 1918 r. oznacza zjednoczenie z Rumunią wszystkich terytoriów zamieszkałych przez rumuńską społeczność, do tego czasu pozostających pod obcym panowaniem.

Nadawca zapowiada wspaniałe programy z bogatego archiwum TVR, które zachwycały poprzednie pokolenia. Ponadto chce stworzyć most łączący tradycje z nowoczesnością, wsie z miastami, peryferia z centrum. W TVR Cultural ne zabraknie dialogów i debat na kontrowersyjne tematy, a także promowania młodych talentów. Szczególne miejsce zajmą rodzime produkcje, które odzwierciedlać będą różnorodność tematów podejmowanych przez rumuńskich reżyserów. Dzięki partnerstwu ze szkołami artystycznymi, TVR Cultural zapewni dostęp do laboratoriów talentów i najciekawszych prac najmłodszych artystów.

TVR Cultural wszedł do sieci największych operatorów RCS-RDS, Vodafone, Orange Romania, Orange România Communication czy NEXGen. Ponadto można go znaleźć w naziemnej telewizji DVB-T2 w ramach MUX1, gdzie dostarczany jest w jakości SD. W Rumunii jest kanałem obowiązkowym, co oznacza, że musi go włączyć każdy dostawca usług telewizyjnych.

Dla odbiorców satelitarnych jest nadawana wersja TVR Cultural HD za pośrednictwem multipleksu SRTV na satelicie Eutelsat 16A (16°E) o częstotliwości 11,512V. Wraz z włączeniem tego przekazu zoptymalizowano pojemność pod kątem wycofania kanałów TVR 1 i TVR 2 w jakości SD. Rumuński nadawca zmierza w kierunku migracji kanałów na satelicie do HD, ale obecnie lepszy standard obrazu udało się wdrożyć tylko dla TVR 1, TVR 2 i TVR Info. Pozostałe stacje TVR 3, TVR Moldova i TVR International utknęły w SD.

Rumuński nadawca państwowy pozwala na bezpłatny odbiór swojego pakietu satelitarnego. Na swojej stronie internetowej zamieszcza listę firm, które prowadzą sprzedaż kart dostępu w systemie Conax.

Parametry techniczne:
Eutelsat 16A (16°E)
tp. D04 (11,512 GHz, pol. V, SR: 29950, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)

ID: TVR Cultural
PID V: 1900 (MPEG-4 / HD)
PID A: 1910 (rom)
PID PCR: 1900
SID: 19
PID PMT: 7019
Provider: SRTV
Kodowanie: Conax

Źródło: www.tvr.ro  www.tvr.ro 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...