reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kleks” - pierwszy zwiastun filmu [wideo]

dodano: 2022-12-07 15:50
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: NEXT FILM

Kleks Akademia Pana Kleksa Agora NEXT FILM Kto wcieli się w postać Filipa Golarza? Jak dużą część stanowić będą efekty komputerowe? Czy w filmie pojawią się znane z poprzedniej wersji piosenki? To tylko kilka z nurtujących pytań widzów, którzy nie mogą doczekać się nowej ekranizacji kultowej powieści Jana Brzechwy. NEXT FILM prezentuje mały przedsmak tego, jak wyglądać będzie zaczarowany świat profesora Ambrożego Kleksa i zaprasza do obejrzenia pierwszego zwiastuna filmu „Kleks” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

NEXT FILM
Kleks Akademia Pana Kleksa Agora NEXT FILM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Budząca zachwyt scenografia, stworzone z dbałością o każdy detal kostiumy, wybitni aktorzy i dziesiątki utalentowanych dzieci. Tak w skrócie można opisać plan zdjęciowy filmu „Kleks” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Aby najlepiej oddać klimat magicznej opowieści, na której wychowały się całe pokolenia Polaków, i zainspirować nowych widzów, twórcy odwiedzili najróżniejsze zakątki Europy: od Norwegii po Bułgarię.
 

– Po tym, co udało mi się w życiu stworzyć, nieskromnie myślałem, że nie boję się już niczego. Produkcja Kleksa oraz praca z wybitnie utalentowanymi dzieciakami uświadomiła mi szybko, że to po prostu nieprawda… ale to nie był lęk o projekt, to był lęk przed tym, czy będę potrafił stać się znów na kilka miesięcy dzieckiem, aby możliwie najbardziej wiarygodnie opowiedzieć tę piękną historię – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu.

Do zaczarowanej szkoły profesora Ambrożego uczęszczają uczniowie z całego świata. Tak więc niezwykła podróż do krainy kreatywności i wyobraźni będzie dla widzów nie tylko świetną rozrywką, ale również zachętą do rozwijania własnych umiejętności i nauką tolerancji i otwartości. Jak podkreślają twórcy: aspekt edukacyjny filmu był istotny i podeszli do niego nieszablonowo i nowatorsko, podobnie jak do całej produkcji.

Ostatni klaps na planie zdjęciowym „Kleksa” padł 22 listopada.
Obecnie film przechodzi w etap postprodukcji. „Kleks” pojawi się na ekranach wszystkich kin w przyszłym roku. Producentem filmu jest Open Mind Production. Za dystrybucję filmu odpowiada firma NEXT FILM.

„Kleks” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do Akademii Pana Kleksa, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę… W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

W rolach głównych: Tomasz Kot (Ambroży Kleks), Antonina Litwiniak (Ada), Piotr Fronczewski (Doktor)
Reżyseria: Maciej Kawulski
Scenariusz: Krzysztof Gureczny
Operator obrazu: Bartłomiej Cierlica
Muzyka: Matheo
Producenci: Maciej Kawulski, Tomasz Wardyn
Produkcja: Open Mind Production
Koprodukcja: Grzegorz Pietraszewski, Planeta Jublama, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Next Film, IBRA, Błażej Hermanowicz, JAKE VISION, SANCRUZ, Platinium Towers Menagement, Flame Natalia Siwiec
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Partnerzy filmu: InPost, Miasto Katowice, LEGO
Oficjalny przewoźnik: Polskie Linie Lotnicze LOT
Partnerzy dobroczynni: Omena Mensah Fundation, Rafał Brzoska Fundation
Partner społeczny: Fundacja Avalon
Dystrybucja: NEXT FILMMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...