reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ kupił prawa do transmisji Ligi Mistrzów UEFA w Austrii

dodano: 2022-12-09 11:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Liga Mistrzów UEFA Od 2024 roku CANAL+ będzie transmitować na żywo i na wyłączność w Austrii wybrane mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA. Będą to: mecz pierwszego wyboru Ligi Mistrzów rozgrywany w środę oraz mecz pierwszego wyboru Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy w każdej kolejce. CANAL+ będzie także pokazywać skróty wszystkich meczów kolejki. Dodatkowo, będzie jedynym nadawcą transmitującym wszystkie trzy finały europejskich pucharów.

M7 Group a Canal+ Company


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Na początku tego roku, razem z naszym partnerem A1, rozpoczęliśmy budowę Domu Europejskich Filmów i Seriali w Austrii - skomentował Martijn van Hout, wiceprezes CANAL+ Luxembourg na Austrię i Niemcy. - Teraz rozpoczniemy budowę nowego Domu Europejskiego Futbolu w celu zapewnienia sportu na żywo premium dla austriackich widzów, którzy rozkoszują się piłką nożną na najwyższym poziomie.

Wybrane mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA, o których wspomniano wcześniej, będą transmitowane w Austrii zarówno za pośrednictwem telewizji linearnej, jak platformy streamingowej CANAL+. Nie podano, przez jaki okres czasu obowiązuje umowa CANAL+ z UEFA dotycząca austriackiego rynku. Wiadomo jedynie, że zaczyna się wraz z sezonem 2024/25. Aktualnie, do końca sezonu 2023/24 prawa do transmisji europejskich pucharów są w Austrii dzielone między ServusTV, Sky i DAZN.

Tym partnerstwem Grupa CANAL+ rozszerza swoją wieloletnią współpracę z UEFA na Austrię. W bieżącym cyklu Grupa CANAL+ transmituje rozgrywki klubowe UEFA w ponad 50 krajach m.in. we Francji, Szwajcarii, Afryce Subsaharyjskiej, Mjanmie czy na Haiti oraz oferuje swoim abonentom kanały sportowe premium w Polsce, Czechach, Słowacji, Wietnamie i Etiopii.
 

- Nabycie tych praw sportowych premium jest częścią międzynarodowej strategii rozwoju Grupy CANAL+ i pokazuje nasze zaangażowanie w rozbudowę platform wraz z partnerami w Austrii. Naszym celem jest zapewnienie klientom najlepszych treści i usług, zwłaszcza w zakresie sportu, filmów i seriali - powiedział Jacques du Puy, dyrektor generalny CANAL+ International i zastępca dyrektora generalnego Grupy CANAL+.

CANAL+ został uruchomiony w Austrii w marcu 2022 roku we współpracy z A1 Telekom Austria jako europejska usługa streamingowa z filmami i serialami oraz linearny kanał telewizyjny CANAL+ First. Kanał jest dostępny w A1 Xplore TV, HD Austria, Liwest, KabelPlus i Sky. Do Grupy CANAL+ należy również dostawca OTT i telewizji satelitarnej HD Austria.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...