reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ZDF chce nadal utrzymywać 3 kanały

dodano: 2022-12-10 16:21
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

ZDF Drugi nadawca publiczny w Niemczech ZDF chce nadal oferować kanały telewizyjne ZDFneo i ZDFinfo jako dodatek do swojego głównego kanału ZDF. Redukcja ilości stacji obecnie nie ma sensu. To dzięki ZDFneo i ZDFinfo nadawca dociera do młodych ludzi, powiedział dyrektor niemieckiej instytucji publicznej Norbert Himmler podczas spotkania rady telewizyjnej w Moguncji.

ZDF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kraje związkowe, które określają harmonogram dla radiofonii i telewizji publicznej, chcą w przyszłości dać nadawcom większe pole manewru przy podejmowaniu decyzji, np. czy przenieść stały program telewizyjny do sieci czy w ogóle zaprzestać nadawania linearnego. Powodem są zmieniające się zachowania użytkowników wraz ze wzrostem popytu na oferty cyfrowe.

Odpowiedni traktat państwowy nie przeszedł jeszcze przez wszystkie rządy i parlamenty krajów związkowych, aby mógł wejść w życie. Do tej pory było tak, że kraje dokładnie określały, jakie bieżące programy powinny oferować kanały, ale w przyszłości będzie to miało zastosowanie tylko do części kanałów. Kanały niszowe powinny mieć większą swobodę decyzji we współpracy z organami kontrolnymi kanałów.

Oferta ZDF "bardzo łatwa w zarządzaniu"
Norbert Himmler dodał na radzie telewizyjnej, że polityka medialna działa w sposób rozważny. Dotyczy to np. elastyczności przy zlecaniu ofert liniowych. Także dla ZDF nie nadszedł jeszcze czas, aby w tym kierunku coś zmieniać. Dzięki 3 kanałom linearnym, bibliotece multimediów i 2 aplikacjom, portfolio jest bardzo łatwe w zarządzaniu w porównaniu z innymi dużymi nadawcami.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...