reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC chce odejść od tradycyjnej telewizji

dodano: 2022-12-11 13:46 | aktualizacja: 2022-12-11 15:17
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

BBC Brytyjski nadawca BBC chce zaprzestać tradycyjnych transmisji linearnych. Dyrektor generalny korporacji nadawczej, Tim Davie, na swoim przemówieniu w Royal Television Society wezwał innych graczy do współpracy w celu edukowania ludzi na temat przejścia do środowiska internetowego.

Philips
Philips OLED705 6 telewizor 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koniec kanałów BBC One, BBC Two, BBC Three czy BBC Four. Publiczna korporacja przygotowuje się do zamknięcia tradycyjnych programów telewizyjnych i radiowych w ciągu kolejnej dekady, aby skonsolidować swoją działalność w ramach jednej marki w Internecie.

Powyższe oznacza, że kanałów BBC nie będzie ani na satelicie, ani w naziemnej telewizji cyfrowej Freeview od 2030 roku, a nawet wcześniej.

Istnieją jednak obawy, że przejście do trybu online jest planowane do ukrycia dalszych cięć.
Menedżerowie BBC odpowiedzieli na ostatnie plany ograniczania lokalnego radia BBC, podkreślając, że zasoby są ponownie wykorzystywane do tworzenia treści online.

Podobne zapewnienia były podczas przenoszenia BBC Three do sieci w 2016 roku. Niewielka liczba tradycyjnych programów "trójki" odniosła sukces, zwłaszcza z powtarzaniem ich w linearnych kanałach telewizyjnych. Reszta spersonalizowanych treści online kanału zniknęła bez śladu w publicznym Internecie.

Ostatnie przemówienie w Royal Television Society wyjaśnia, dlaczego BBC dotychczas unikało komentarzy na temat utrzymania naziemnej telewizji cyfrowej po 2030 roku. Przed międzynarodową konferencją, która określi przyszłe wykorzystanie widma radiowego, europejscy i afrykańscy nadawcy lobbowali za utrzymaniem telewizji naziemnej po 2030 roku.

Przemówienie Tima Davie'ego ma miejsce kilka dni po tym, jak firma nadawcza Arqiva zwiększyła swoje działania w celu zachowania tradycyjnych audycji telewizyjnych i radiowych po 2040 roku.

Niektórzy postrzegają transmisję 5G i DVB-I jako przyszły model obecnej usługi telewizji naziemnej.
Dzięki temu niektóre częstotliwości udałoby się zachować przy użyciu obecnych wież nadawczych. Transmisja 5G zapewniłaby przede wszystkim uniwersalną, bezpłatną platformę dostępu. DVB-I pozwoliłoby widzom "surfować" po kanałach przesyłanych strumieniowo, tak jak ma to miejsce w przypadku kanałów naziemnych, satelitarnych i kablowych.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...