reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i pamięć w styczniu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-12-09 19:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W styczniu 2023 roku kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Klątwa umarlaka: w poszukiwaniu zaginionego złota” (sezon 1.), „Tutanchamon: ostatnia wystawa” i „Zapomniane fronty II wojny światowej” (sezon 1.), a w ramach pasma „Dzień pamięci o ofiarach Holokaustu” takie produkcje jak „Jeden dzień w Auschwitz”, „Do Auschwitz na ochotnika” i „Ruch oporu w Mauthausen”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Klątwa umarlaka: w poszukiwaniu zaginionego złota” („Deadman's Curse: The Lost Spanish Gold”)
emisja: od czwartku, 5 stycznia 2023 roku o 21:00

Były zawodnik MMA i poszukiwacz Kru Williams, młoda badaczka Taylor Starr - rdzenna Amerykanka - oraz jej ojciec i mistrz rzeźbiarski Don Froese łączą siły z doświadczonym poszukiwaczem i alpinistą, Adamem Palmerem, by ostatecznie rozwiązać zagadkę zaginionej kopalni złota należącej do Slumacha. Ukryta gdzieś w dzikich ostępach Wybrzeża Północno-Zachodniego kopalnia do dziś rozpala wyobraźnię. Wielu ludzi straciło życie w czasie poszukiwań, nikt jednak nie potrafi jej odnaleźć. Tym razem próbują tego dokonać poszukiwacze, którzy mają rodzinne powiązania z dawnym właścicielem kopalni. Ich przeciwnikami będą trudne warunki pogodowe, wyjątkowo niesprzyjający teren i stuletnia klątwa. Od zaginionych zapisków i map skarbów do tajnych listów i ustnie przekazywanych opowieści - bohaterowie będą podążać za tajemniczymi wskazówkami, aby odkryć prawdę, znaleźć złoto, a może także na nowo napisać całą historię.

„Tutanchamon: ostatnia wystawa” („Tutankhamun: The Last Exhibition”)
emisja: w niedzielę, 8 stycznia 2023 roku o 21:00

26 listopada 1922 roku, po zrobieniu niewielkiej dziury w zaprawie nad otworem drzwiowym w podziemiach, brytyjski archeolog i egiptolog Howard Carter po raz pierwszy ujrzał komorę grobową w grobowcu faraona Tutanchamona. Pełna drogocennych znalezisk sala była praktycznie nietknięta, a odkrycie Howarda Cartera wkrótce zyskało światową sławę. Z okazji setnej rocznicy tego wydarzenia 150 przedmiotów ze skarbów Tutanchamona zostało zaprezentowanych na największej międzynarodowej wystawie poświęconej temu faraonowi. W programie widzowie towarzyszą ekspertom podczas prac konserwatorskich oraz w podróży do Los Angeles, Paryża i Londynu.

„Zapomniane fronty II wojny światowej” („Forgotten Frontlines”)
emisja: od poniedziałku, 9 stycznia 2023 roku o 21:00

Po zakończeniu II wojnie światowej historycy opisywali bohaterskie czyny i dramatyczne losy wojsk lądowych, marynarzy i lotników, ich zwycięstwa, straty, ofiary i powolną drogę ku zwycięstwu. Te opowieści złożyły się na historię całego wspaniałego pokolenia - ale nie jest to historia pełna. Niektóre wydarzenia II wojny światowej nadal pozostają niemal zupełnie nieznane, umykają naszej zbiorowej pamięci. W programie jego twórcy spróbują wypełnić luki pozostawione między dobrze znanymi i udokumentowanymi wydarzeniami, ukazując działania wojenne, o których większość współczesnych nigdy nie słyszała. - Ujawnimy prawdę o zapomnianych frontach II wojny światowej - zapowiada nadawca.

„Dzień pamięci o ofiarach Holokaustu”:
emisja: w sobotę, 28 stycznia 2023 roku o 21:00
W tym szczególnym dniu kanał Polsat Viasat History będzie wspominać największy akt ludobójstwa w historii ludzkości. Widzowie przyjrzą się historiom stojącym za tragedią kampanii terroru, tortur i morderstw, która pochłonęła życie sześć milionów Żydów (więcej tutaj i tutaj). „Jeden dzień w Auschwitz” to dokument, który pozwoli zobaczyć, jak wyglądał typowy dzień w tym niemieckim obozie koncentracyjnym w 1944 roku (więcej tutaj). Film „Do Auschwitz na ochotnika” opowie historię polskiego oficera, rotmistrza Witolda Pileckiego, pierwszego człowieka, który przekazał Aliantom informacje o rzeczywistości za obozową bramą. Z kolei „Ruch oporu w Mauthausen” ukaże dzieje garstki ludzi, którzy wykradli dowody zbrodni wojennych i ukryli je. Dzięki nim do dziś zachowało się około dwóch tysięcy zdjęć z niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...