reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

700 euro grzywny za instalację anteny Trikolor

dodano: 2022-12-12 12:22 | aktualizacja: 2022-12-13 08:41
autor: KuKa | źródło: Obob/Delfi

Trikolor TV Łotwa bardzo surowo traktuje instalatorów nielegalnej [rosyjskiej] telewizji. Karani są także sami widzowie. Funkcjonariusze Łotewskiej Policji Państwowej (Valsts policija) zatrzymali w Rydze pod koniec listopada br. mężczyznę pod zarzutem nielegalnej retransmisji telewizji.

https://telesputnik.ru/upload/iblock/9c3/trikolor_uvelichil_chislo_telekanalov_v_sibiri.jpg
Trikolor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak pisze portal Delfi, zatrzymany przez długi czas zapewniał podłączenie i obsługę telewizyjną około 100 gospodarstw domowych w okręgu Ryga.

Podczas przeszukań zatrzymanego i jego klientów, łotewscy policjanci znaleźli sprzęt do odbioru sygnału telewizyjnego, karty dostępu rosyjskiej platformy satelitarnej Trikolor, odbiorniki, sprzęt komputerowy, telefony, karty płatnicze oraz dokumenty sprawozdawcze. Ponadto u mężczyzny znaleziono i zabezpieczono około 200 g amfetaminy i 1 kg marihuany.

Otrzymane przez policję informacje świadczą o tym, że mężczyzna od kilku lat angażuje się w nielegalną działalność. Osoba ta poszukiwała swoich klientów, publikując ogłoszenia w Internecie. Wśród oferowanych usług był montaż telewizji i obsługa klienta.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie karne. Za przestępstwo ustawa przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat, grzywnę, prace społeczne lub dozór policyjny. Przeciwko mężczyźnie wszczęto również postępowanie w sprawie nielegalnego obrotu środkami odurzającymi. Sąd dla bezpieczeństwa procesu nakazał zastosować wobec tej osoby środek zapobiegawczy, jakim jest areszt.

Policja Państwowa na Łotwie przypomina, że teraz odpowiedzialność ponosi również konsument nielegalnej telewizji. Zgodnie z ustawą o usługach chronionych, instalacja i użytkowanie nielegalnych systemów telewizyjnych w celach osobistych (niekomercyjnych) wiąże się z odpowiedzialnością administracyjną i karą w postaci upomnienia lub grzywny do 700 euro. Łotewski parlament Saeima przyjął odpowiednią ustawę w marcu 2022 roku.
 

Po napaści Rosji na Ukrainę, musimy jeszcze ciężej pracować nad wzmocnieniem przestrzeni informacyjnej Łotwy. Jak pokazuje praktyka, ludzie używają nielegalnych dekoderów i anten satelitarnych, aby odbierać kanały telewizyjne zawierające dezinformację i kremlowską propagandę

- powiedział Artuss Kaimiņš, szef komisji ds. praw człowieka i spraw publicznych w Saeima.

Obecnie na Łotwie nie można legalnie oglądać rosyjskich kanałów telewizyjnych, ponieważ są one zakazane.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...