reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„48h. Zaginieni” 2 na kanale Polsat 2

dodano: 2022-12-13 13:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Nowa TV „48h. Zaginieni” We wtorek, 6 grudnia br. na kanale Polsat 2 wyemitowany został premierowo 1. odcinek 2. sezonu polskiego serialu „48h. Zaginieni”, którego producentem jest Constantin Entertainment Polska. Występują Joanna Kupińska, Izabela Perez, Karina Seweryn, Andrzej Hausner, Bartosz Waga, Paweł Iwanicki, Tomasz Okarmus, Tadeusz Chudecki, Arkadiusz Detmer, Marcin Urbanke i Piotr Pręgowski. 2. seria składa się z 80 odcinków. Wcześniejsze odcinki mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat 1, Polsat Seriale i Nowa TV.

Nowa TV „48h. Zaginieni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„48h. Zaginieni” to serial o pracy policyjnej grupy operacyjnej do spraw osób zaginionych. Największym wrogiem tych policjantów jest czas - w przypadku zaginięć liczy się pierwsze 48 godzin. Potem może być już za późno, by odnaleźć poszukiwanych w dobrym zdrowiu. Jak zapowiada nadawca, tajemnicze zniknięcia, ludzkie dramaty, śledztwa trzymające w napięciu do ostatniej sekundy i nie mniej emocjonujące prywatne perypetie głównych bohaterów - to wszystko w premierowych odcinkach drugiego sezonu serialu „48h. Zaginieni” na kanale Polsat 2.

Co dzieje się, gdy bliska osoba ginie bez śladu? Wypadek? Ucieczka? A może zabójstwo? Te wątpliwości wyjaśnia Policyjne Centrum Poszukiwania Zaginionych. To grupa operacyjna złożona z najlepszych policjantów, psychologów i specjalistów kryminalistyki, którzy przeprowadzają dochodzenie pod presją czasu: analizują chwile tuż przed zaginięciem, relacje świadków i potencjalne konflikty. Wydział Zaginięć zrobi wszystko, aby rodzina poznała prawdę o losie swoich bliskich, przywraca nadzieję oraz wykorzystuje wszelkie środki, żeby wyjaśnić zagadkę czyjegoś zniknięcia. Każdy odcinek „48h. Zaginieni” to zamknięta historia 48-godzinnego śledztwa, która kończy się rozwiązaniem zagadki.

Komisarze mierzą się z presją czasu i ze wszystkich sił starają się odnaleźć zaginionego. W tych historiach nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie i dlatego w Policyjnym Centrum Poszukiwania Zaginionych pracują najwyższej klasy profesjonaliści. W rolach głównych ponownie wystąpią: Joanna Kupińska jako komisarz Jagoda Strzelecka, Andrzej Hausner jako komisarz Jerzy Bąkowski, Izabela Perez jako podkomisarz Zofia Aminu, Bartosz Waga jako komisarz Kamil Janicki, Paweł Iwanicki jako komisarz Ireneusz Zalewski, Tomasz Okarmus jako sierżant sztabowy Antoni Godula, Tadeusz Chudecki jako Roman Kulicki, szef Wydziału Kryminalnego sekcji do spraw poszukiwań, oraz Karina Seweryn jako Zuzanna Król, właścicielka Fundacji ds. Osób Zaginionych. W drugim sezonie do obsady dołączą: Arkadiusz Detmer jako komisarz Miron Leśniak, Marcin Urbanke jako starszy aspirant Łukasz Mierzejewski oraz Piotr Pręgowski jako Zygmunt, kuzyn Romana; obieżyświat, którego wiedza o świecie bywa przydatna w śledztwach prowadzonych przez tę policyjną drużynę.

Drugi sezon „48h. Zaginieni” składa się z 80 odcinków, każdy trwa 44 minuty netto. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska (więcej tutaj).

„48h. Zaginieni” - sezon 2., opisy postaci:

Jagoda Strzelecka (w tej roli Joanna Kupińska) to 34-letnia komisarz. Podkochuje się w swoim policyjnym partnerze, Jerzym. Jagoda złożyła pozew o rozwód z Wiktorem, który był damskim bokserem. Policjantka mieszka chwilowo u matki, 70-letniej hipiski, której infantylność i fantazja raz po raz doprowadzają ją do szewskiej pasji. Mąż Jagody podejmuje próbę powstrzymania rozwodu i przekonuje ją, że przeszedł całkowitą metamorfozę. Jagoda nie ufa mu, ale upór Wiktora robi na niej wrażenie, w końcu mu ulega, co doprowadza do tragedii.

Jerzy Bąkowski (Andrzej Hausner) to 37-letni komisarz. Żona Jerzego po kolejnej wpadce hazardowej przebywa na odwyku a ich małżeństwo wydaje się nie do uratowania. Mężczyzna ma na głowie opiekę nad dziećmi i z trudem łączy to z obowiązkami zawodowymi. Jerzy jest zakochany w Jagodzie i ze złamanym sercem śledzi, jak policjantka daje kolejną szansę swojemu przemocowemu mężowi. Do tego zaskakuje go wyjście z więzienia jego młodszego brata, Daniela, który wprowadza się do Jurka, żeby stanąć na nogi. Sytuacja między braćmi jest napięta, Daniel zna tajemnicę z przeszłości Jerzego, która może zaważyć na jego karierze i jego życiu.

Zofia Aminu (Izabela Perez) to 28-letnia podkomisarz. Urodzona w Nigerii, mieszka w Polsce od 10. roku życia. Wychowywali ją dziadkowie. Po śmierci ojca jej mama i brat przenoszą się z Nigerii do Polski, zamieszkują razem z nią, co wywołuje rewolucję w życiu Zofii. Bardzo ambitna, młoda policjantka, która nie boi się stosować niestandardowych procedur w czasie poszukiwań. Nie ma chłopaka, ale życie szykuje dla niej niespodziankę - miłość jest bardzo blisko.

Kamil Janicki (Bartosz Waga) to 31-letni komisarz. Przystojny i charyzmatyczny policjant z dnia na dzień zostaje samotnym ojcem rocznej dziewczynki. Zofia pomaga mu łączyć rolę policjanta i ojca, choć nie jest to łatwe zadanie. Kiedy udaje mu się oswoić z nową sytuacją rodzinną, jego świat znowu staje na głowie. Dziadkowie Pauliny chcą odzyskać prawo do opieki nad dziewczynką. Jakie decyzje podejmie Kamil? Czy rola samotnego ojca jest dla niego do udźwignięcia?

Ireneusz Zalewski (Paweł Iwanicki) to 49-letni komisarz. Wspólnie ze znacznie młodszym Antonim tworzą bardzo zgrany policyjny duet. Ireneusz towarzyszy swojej odnalezionej miłości, Anastazji w powrocie do zdrowia. Powoli małymi krokami pomaga jej odzyskać wspomnienia. Anastazja bardzo broni się przed tym, przychodzi jednak moment, kiedy otwiera się w pełni przed Jerzym i zdradza mu tajemnicę sprzed lat, która zmieni całe ich życie.

Antoni Godula (Tomasz Okarmus) to 28-letni sierżant sztabowy. Młody i ambitny policjant. Szuka w życiu miłości, ale wydaje się, że patrzy tylko oczami a nie sercem. Zakochuje się w Oliwii, która wykorzystuje go, żeby zrobić karierę piosenkarki. Ale dziewczyna nie ma talentu. Czy związek tych dwojga ma szansę? Miłość jest na wyciągnięcie ręki, jednak Antoni zdaje się tego nie zauważać.

Miron Leśniak (Arkadiusz Detmer) to 48-letni komisarz. Policjant, który zna gangsterskie lata 90. ubiegłego wieku. Nie wierzy w sprawiedliwość, dla niego to pojęcie względne. Miron ma kontakty z półświatkiem. Cały czas trzyma formę, jest bardzo wysportowany. Chce pomścić syna, który kilka lat wcześniej został porwany i zmarł w wyniku obrażeń. Po tragicznej śmierci dziecka rozpadło się jego małżeństwo. Wytyka swojemu młodszemu koledze, Łukaszowi, błędy, ale bardzo go ceni jako policjanta.

Łukasz Mierzejewski (Marcin Urbanke) - 27-letni starszy aspirant. Minimalista, idealista - wierzy w sprawiedliwość. Wartości materialne się dla niego nie liczą, choć pochodzi z bardzo zamożnej rodziny. Jest wykształcony, elokwentny, ma bardzo wysokie IQ. Jego rodzice przeciwni są jego zawodowym wyborom, liczyli, że przejmie rodzinny interes - fabrykę słodyczy. Jego zawodowy wybór traktują jako chłopięcą fanaberię. Łukasz jednak uwielbia swoją pracę i tworzy z Mironem kipiący testosteronem zespół, gotowy rozwiązać najtrudniejsze zagadki kryminalne.

Roman Kulicki (Tadeusz Chudecki) to 57-letni młodszy inspektor, szef wydziału kryminalnego sekcji ds. poszukiwań. Jego żona, Mirosława, regularnie bywa na komendzie i podważa jego autorytet. Powoduje to między nimi napięcia i konflikty. Jednak kiedy Roman widzi jak Mirosława flirtuje z klientami w swojej restauracji, napięcie między parą sięga zenitu. Czy uda im się ułożyć relacje na nowo?

Zygmunt (Piotr Pręgowski) - kuzyn Romana. Ma naturę nomada, przez lata jeździł po świecie. Mieszkał na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy. Zygmunt imał się przeróżnych prac. Był: murarzem, mechanikiem, elektrykiem, kucharzem, ochroniarzem, hodowcą kóz. A w jednym z krajów afrykańskich dostrzeżono nawet u niego talent szamański! Barwny człowiek, zna się na wszystkim poza polityką. Przyjeżdża do Warszawy, bo karty tarota powiedziały mu, że to jego czas, by osiąść w kraju i ustatkować się. Na komendzie bywa z wizytami u Romana - swojego brata ciotecznego. Stopniowo staje się dla policjantów „złotą rączką” - potrafi naprawić i spłuczkę i radiowóz, a z drugiej strony jest skarbnicą wiedzy o świecie, która przydaje się w śledztwie.

Zuzanna Król (Karina Seweryn) to 40-letnia psycholożka. Kobieta bardzo sprawna i miła. Jej cechą charakterystyczną są rude włosy. Świeżo po rozwodzie, samotnie wychowuje nastoletnią córkę - Anetę. Zuzanna zajęła się szukaniem osób zaginionych i pomocą rodzinom po traumatycznej sytuacji z własnego doświadczenia - w liceum, gdy jej najbliższy przyjaciel popełnił samobójstwo, a wcześniej zaginął. Zuzanna czuje podświadomą winę. Fundacja to praca jej marzeń, jednocześnie też największe obciążenie. Kobieta ma poczucie humoru i umie zażegnywać konflikty. Jest empatyczna, ale i asertywna, bardzo pracowita. Współpracuje z policją np. podczas przesłuchań, bo jest specjalistką do spraw mikroekspresji i wykrywania kłamstwa na podstawie analizy mowy ciała. 

„48h. Zaginieni” - sezon 2., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Niewolnica”
emisja: we wtorek, 6 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Z przystanku autobusowego zostaje porwana siedemnastoletnia Nadia. Podejrzanym jest jej były chłopak, Maks, który ma problemy z narkotykami. Tymczasem na komendzie pojawia się świadek. Widział na przystanku dwóch mężczyzn, którzy próbowali wciągnąć dziewczynę do auta. Sprawa niebezpiecznie krzyżuje się z poszukiwaniami Mołdawianki, która uciekła z rąk gangu pseudokibiców, zajmującego się handlem kobietami. Być może zaginiona Nadia trafiła w ich ręce.

Odcinek 2.: „Teatr uczuć”
emisja: w środę, 7 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Zaginął znany reżyser teatralny i dyrektor jednego z teatrów - Jarosław. Mężczyzna przygotowywał na przyszły miesiąc najważniejszą premierę sezonu, której zapowiedzi już zdążyły zmobilizować prawicową stronę opinii publicznej do protestów. Poprzedniego dnia reżyser wyszedł z teatru po próbie i zniknął. Podczas wstępnych rozpytań ekipy teatralnej wychodzi na jaw, że o główną rolę walczyły ze sobą do końca dwie aktorki - Amelia i Wiktoria. Kobiety nie przepadają za sobą, Amelia zarzuca Wiktorii, że dostała rolę przez łóżko. Z kolei Wiktoria twierdzi, że Amelia mogła chcieć zemścić się na reżyserze za odebranie jej roli. Poszukiwania prowadzone przez Jagodę i Jurka obnażają patologie panujące w teatrze. Lista osób, którym zaszedł za skórę Jarosław, wydłuża się.

Odcinek 3.: „Na pełnej adrenalinie”
emisja: w czwartek, 8 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Policjanci otrzymują zgłoszenie o zaginięciu instruktora wspinaczki, Konrada. Jego żona, Marta, twierdzi, że Konrad pojechał na wieczorny trening pływacki na jeziorze. Nie lubiła, gdy pływał po ciemku, bała się o niego i zrobiła mu awanturę przed wyjściem. Obawia się, że jej mąż mógł utonąć. Poszukiwania nad jeziorem nie przynoszą jednak rezultatu, nurkowie nie znajdują ciała. W klubie wspinaczkowym, w którym Konrad pracował jako instruktor, policjanci rozmawiają z jego współpracownicą, Justyną. Kobieta twierdzi, że Konrad męczy się w małżeństwie, żyje sportem, nie pasuje do Marty i być może zrobił sobie jakiś wypad rowerowy, żeby odpocząć - zdarzało mu się to w przeszłości. Wkrótce policjanci odkrywają, że Konrad i Damian organizowali nielegalne rozrywki dla klientów żądnych adrenaliny. Zofia i Kamil dowiadują się również, że Konrad miał romans z Justyną, dla której miał zamiar porzucić rodzinę. Czy Konrad schował się przed światem, żeby przemyśleć swoją życiową sytuację? A może troskliwa żona ma rację i stało mu się coś złego?

Odcinek 4.: „Pani Krysia”
emisja: w piątek, 9 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Na policję zgłasza się Irena, która niepokoi się zniknięciem Krystyny, starszej sąsiadki ze swojej kamienicy. Z Krystyną nie ma kontaktu od kilku dni, a jej syn, Artur, który z nią mieszka, twierdzi, że wyjechała do sanatorium, co zdaniem Ireny jest bzdurą. Artur przyciśnięty przez policjantów przyznaje, że nie wie, co się stało z jego matką. Nie przejmuje się jej zniknięciem, bo jej nie znosi,  za to potrzebuje pieniędzy, dlatego postanowił nikomu o tym nie mówić i pobierać jej emeryturę. Policjanci podejrzewają, że Artur mógł zabić matkę, tym bardziej, że w domu zaginionej zostają znalezione ślady krwi. Irena bardzo przeżywa zaginięcie sąsiadki, opowiada Łukaszowi i Mironowi, że Krystyna ostatnio była zakochana, zaczęła spotykać się z Waldemarem. Policjanci jadą do mężczyzny i odkrywają tajemnice z przeszłości. Czy odnajdą Krystynę?

Odcinek 5.: „Kucharz”
emisja: w poniedziałek, 12 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Małgorzata zgłasza zaginięcie swojego męża, Filipa, który jest kucharzem. Razem prowadzą dobrze prosperującą restaurację w małym miasteczku pod Warszawą. Trop prowadzi do właściciela konkurencyjnej restauracji -  Waldemara Zawiślaka, z którym Filip był w konflikcie. Podejrzany jest też miejscowy recydywista, którego zaginiony wyrzucił z pracy, a także kelnerzy z restauracji. Kiedy komisarze podjeżdżają pod konkurencyjną restaurację, ich uwagę zwraca dostawczak, którego bagażnik jest cały we krwi. Czyżby to Zawiślak zamordował Filipa z zazdrości, że mu się lepiej powodzi? A może miasteczko skrywa całkiem inną, mroczną tajemnicę?

Odcinek 6.: „Największa tajemnica”
emisja: we wtorek, 13 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Lidia zgłasza zaginięcie swojej koleżanki, Weroniki. Dziewczyny znają się jeszcze z liceum. Po maturze Lidia poszła na studia a Weronika, mimo że była wzorową uczennicą, zaczęła imprezować,  stoczyła się i skończyła jako prostytutka w nocnym klubie. Wszyscy znajomi odwrócili się od niej i zerwali z nią kontakt, z wyjątkiem Lidii, która próbowała pomóc koleżance wyjść na prostą. Policjanci sprawdzają nocny klub, w którym pracowała Weronika. Jego właścicielem jest niejaki Buła, groźny gangster. Zofia, prowadząc sprawę, dowiaduje się od swojej informatorki, że Buła jest dumny, bo w jego klubie pracują egzotyczne kobiety ze wszystkich stron świata. Właśnie szuka nowej kelnerki. Zofia postanawia iść na rozmowę o pracę, liczy, że uda się jej rozejrzeć w klubie od środka. Jaką tajemnice odkryją policjanci i czy Weronika odnajdzie się?

Odcinek 7.: „Nieważny człowiek”
emisja: w środę, 14 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Zuzanna Król, psycholożka z Fundacji Zuzy Król, zgłasza zaginięcie bezdomnego Marka. Mężczyzna codziennie przychodził na jej osiedle, grzebał w śmietniku. Było jej żal, że takiemu młodemu człowiekowi tak źle życie potoczyło się. Często dawała mu drobne pieniądze i częstowała go jedzeniem. Zuzana jest przekonana, że coś mu się stało, bo ostatnio nie pojawia się na jej osiedlu. Policjanci jadą do pobliskiego squotu rozpytać o bezdomnego, jednak nikt nie chce z nimi rozmawiać. Gdy Miron i Łukasz odchodzą, dogania ich jeden z bezdomnych i mówi, że Marek ciągle kłócił się z Grubym, innym mieszkańcem squotu, kilka razy nawet pobili się. Czy Gruby pozbył się nielubianego współlokatora?

Odcinek 8.: „Fit-influencerzy”
emisja: w czwartek, 15 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Oskar wraca do domu po weekendzie u mamy i nigdzie nie można znaleźć swojej żony, Blanki. Oboje są popularnymi fit-influencerami w sieci. Ich kanał śledzi kilkaset tysięcy subskrybentów. Mają też własny klub fitness. Oskar zgłasza zaginięcie Blanki. Policjanci odkrywają, że wysportowani, zdrowi i prowadzący na pozór idealne życie vlogerzy tak naprawdę skrywają niejedną tajemnicę. Kilka miesięcy temu podczas prywatnego treningu zdarzył się wypadek, w wyniku którego ich podopieczny wylądował na wózku inwalidzkim. Blanka i Oskar starali się to ukryć, żeby uratować swoje dobre imię. Poszukiwania ujawniają kolejne sekrety, które pozornie wzorowe małżeństwo starało się ukryć przed światem. Czy Jagoda i Jerzy zdołają uratować Blankę?

Odcinek 9.: „Zaginiony aniołek”
emisja: w piątek, 16 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Na policję przychodzi zrozpaczona Edyta, matka 12-letniej Amelii. Jej córka zaginęła. Wysiadła ze szkolnego autobusu, miała do przejścia kilometr i nigdy nie dotarła do domu. Edyta podejrzewa swojego byłego męża Łukasza, od którego uciekła, bo ćpał i się nad nimi znęcał. Jej zdaniem Łukasz mógł porwać Amelkę, by zrobić jej na złość - od lat nienawidzą się. Wkrótce jej podejrzenia potwierdzają się, bo policjanci znajdują nagranie z monitoringu ulicznego, na którym widać Łukasza z Amelką. Szybko namierzają jego samochód w okolicy lasu i jadą na miejsce. W samochodzie znajdują postrzelonego Łukasza. Mężczyzna w stanie śpiączki trafia do szpitala. Po Amelce nie ma śladu. Zofia i Kamil dowiadują się, że Łukasz miał powiązania ze znanym handlarzem narkotyków, Mariuszem Burzyńskim. Czy to możliwe, że dziewczynka została porwana dwa razy?

Odcinek 10.: „Niebezpieczna gra”
emisja: w poniedziałek, 19 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Łucja zgłasza zaginięcie swojej siostry, Marty. Marta jest wielką pasjonatką historii i tuż przed zniknięciem brała udział w grze miejskiej o tematyce historycznej. Policjanci szybko ustalają, że Marta miała romans z żonatym mężczyzną, Adamem - właścicielem firmy eventowej. Podejrzewają, że żona Adama, Patrycja, mogła chcieć pozbyć się Marty, by ratować swoje małżeństwo. Szybko ustalają, że Marta dostała od Patrycji specjalnie spreparowaną mapę do gry miejskiej, która miała spowodować, że oddzieli się od grupy. Zazdrosna żona pobiła ją, jednak Marta wyszła z tej awantury o własnych siłach. Policjanci szukają dalej. Kolejny trop, na który wpadają, to graficiarz, z którym Marta pokłóciła się o to, że zniszczył elewację budynku. Ale graficiarz ma alibi. Miron i Łukasz trafiają na kolejny ślad. W zaparkowanej furgonetce znajdują krew i włosy Marty. Czy policjantom uda się ocalić kobietę?

Odcinek 11.: „Książe”
emisja: we wtorek, 20 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Na policję zgłasza się Magdalena, atrakcyjna kierowniczka w agencji reklamowej. Jest zaniepokojona zniknięciem swojego chłopaka, Dawida - syna znanego potentata z branży budowlanej. Kobieta od razu ujawnia, że chłopak ma wrogów, którzy grozili mu śmiercią. Chodzi o przestępców, którzy próbowali zmusić Dawida i jego ojca do sprzedania rodzinnej firmy za bezcen. Magdalena przyznaje, że przed zaginięciem wzięła w banku kilka pożyczek, by pomóc ukochanemu. Łącznie 90 tysięcy złotych. Komisarze Jagoda i Jerzy mają swoją teorią dotyczącą zaginięcia mężczyzny. Czy ich intuicja znajdzie potwierdzenie w faktach?

Odcinek 12.: „Tajemnica Daniela”
emisja: środę, 21 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Znany psycholog i ekspert telewizyjny - Emil Wojtczuk, wraz z żoną Jadwigą, zgłaszają zaginięcie 15-letniego syna Daniela. Twierdzą, że nie mieli z chłopcem żadnych kłopotów, jest cudownym, bezproblemowym dzieckiem, nigdy nie uciekał z domu. Podejrzanym staje się pacjent Wojtczuka, który ma poważny problem alkoholowy. Janusz dostał obsesji na punkcie Daniela, który przypomina mu jego tragicznie zmarłego syna. W trakcie śledztwa okazuje się, że Daniel okłamywał rodziców. Mówił, iż chodzi do swojej koleżanki z klasy, Dagmary, a tak naprawdę spotykał się z podejrzanymi chłopakami. Czy policjantom uda się odkryć, jaką tajemnicę skrywa Daniel?

Odcinek 13.: „Taka piękna dziewczyna”
emisja: w czwartek, 22 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Do policjantów zgłasza się Alina, matka instagramerki Leny. Dwa dni wcześniej dziewczyna dzwoniła do rodziców, ale nagle przerwała rozmowę. W tle słychać było głos nieznajomego mężczyzny. Potem Lena już się nie odzywała. Przestała też wrzucać posty na swój profil, a do tej pory była bardzo aktywna, bo Internet to jej pasja i praca jednocześnie. Rodzice Leny próbowali się z nią skontaktować, ale bez skutku. W końcu przejęta zniknięciem córki Alina przyjechała ze swojej wsi, żeby sprawdzić, co się stało. Niestety, Leny nie ma w jej mieszkaniu. Alina rzuca podejrzenie na chłopaka córki - Miłosza. Lena i Miłosz tworzą na potrzeby internetu „power couple”, jednak rzeczywistość często jest inna od instagramowego ideału. Miłosz jest zaskoczony zaginięciem Leny, ale próbuje przekonać policjantów, że jego dziewczyna wyjechała na tydzień w Bieszczady. Czy Lena rzeczywiście postanowiła odpocząć? A może grozi jej prawdziwe niebezpieczeństwo?

Odcinek 14.: „Wychowawca z domu dziecka”
emisja: w piątek, 23 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Jagoda i Jerzy podejmują sprawę zaginięcia wychowawcy w domu dziecka - Krzysztofa. Wizyta w ośrodku pozwala policjantom ustalić, że Krzysztof bardzo ostro traktował swoich podopiecznych. Jego szykany wobec ciężarnej nastolatki z ośrodka doprowadziły nawet do tego, że dziewczyna i jej chłopak tego dnia rano uciekli z domu dziecka. Czy ma to jakikolwiek związek ze zniknięciem wychowawcy? Policjanci przeszukują mieszkanie Krzysztofa i znajdują wyraźne ślady walki i szamotaniny. Po przeprowadzeniu badań okazuje się, że ślady w pokoju zaginionego należą do byłego wychowanka domu dziecka - Pawła Drożdża. Policjantów zaskakuje jednak wiadomość, że mężczyzna od trzech miesięcy siedzi w więzieniu skazany za gwałt. Policjanci ustalają, że nie miał możliwości nawet na moment wyrwać się zza krat - funkcjonariusze stają przed trudną do rozwikłania zagadką.

Odcinek 15.: „Matka i córka”
emisja: w poniedziałek, 26 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Roztrzęsiona i załamana Bożena zgłasza zaginięcie swojej córki, Iwony, i wnuczki Sary. Policjanci w domu zaginionych kobiet znajdują liczne ślady krwi oraz zakrwawiony nóż - pojawia się podejrzenie, że obie mogły zostać zamordowane. Bożena rzuca podejrzenie na Andrzeja, byłego męża Iwony, który niedawno wyszedł z więzienia i jej groził. Trop prowadzi też do niepełnosprawnego intelektualnie Krzysztofa - sąsiada zaginionych. Tymczasem policjanci sprawdzają bar, w którym w tajemnicy przed matką i babcią bywała Sara. Czyżby ktoś stamtąd zrobił coś złego matce i córce?

Odcinek 16.: „Gdzie jest Staś”
emisja: we wtorek, 27 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Na policję zgłasza się Irena, matka Stanisława. Gdy przyszła odebrać chłopca ze szkoły, okazało się, że uciekł z ostatniej lekcji i ślad po nim zaginął. Kobieta boi się, że ktoś mógł go porwać. Przybrana siostra chłopca, Sara, zdradza policjantom, że Stanisława zawsze fascynowały samoloty, a dzisiaj na Okęciu miał wylądować wielki transportowiec, który Stanisława bardzo chciał zobaczyć. Policjanci jadą na górkę spotterską, z której można oglądać lądujące samoloty, okazuje się jednak, że nikt tam chłopca nie widział. Pojawia się natomiast nowy trop. Koledzy Stanisława zeznali, że ostatnio pod szkołą kręcił się dziwny typ, który ich zaczepiał. Policjanci podejrzewają, że chłopiec mógł zostać porwany przez pedofila. Łukasz i Miron namierzają podejrzanego. To Dawid, który uciekł niedawno ze szpitala psychiatrycznego. Od razu przyznaje się do zabicia Stanisława. Jednak fakty się nie zgadzają. Czy jest szansa, że Stanisława odnajdzie się żywy? Kto stoi za jego zaginięciem?

Odcinek 17.: „Paolo”
emisja: w środę, 28 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Zaginięcie młodego Włocha Paolo zgłasza jego mama Benedetta. Kobieta, nie mogąc się z nim skontaktować, pełna złych przeczuć, specjalnie przyleciała do Polski, żeby sprawdzić, co się stało z jej ukochanym synem. Benedetta rzuca podejrzenie na Justynę, w której niedawno zakochał się Paolo. Podejrzewa, że to prostytutka. Policjanci jadą do mieszkania Paolo. Justyna twierdzi, że nie jest żadną panną lekkich obyczajów, tylko matka Paolo jej nie znosi, bo woli jego poprzednią partnerkę. Co do Paolo, to pojechał dostarczyć pizzę na wieczór panieński i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Nie wiadomo, czy Paolo zaszalał na wieczorze panieńskim i dlatego nie wrócił do domu, czy też naprawdę grozi mu niebezpieczeństwo, bo policjantów ktoś śledzi.

Odcinek 18.: „Krwawy dowód”
emisja: w czwartek, 29 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Agnieszka zgłasza zaginięcie przyjaciółki Aleksandry, zamożnej lekarki. W trakcie śledztwa na jaw wychodzi, że mąż Aleksandry - Mirek, miał romans, który próbował przed nią ukrywać. Para miała spisaną intercyzę. W razie rozwodu Mirosław zostałby z niczym, a w przypadku śmierci Aleksandry byłby jedynym spadkobiercą ich pokaźnego majątku. W domku letniskowym małżonków policja znajduje duże ilości nieudolnie startej krwi. Wyniki badań potwierdzają, że to krew Aleksandry. Mirosław przyznaje się do romansu, ale zaprzecza, że ma cokolwiek wspólnego z zaginięciem swojej żony. Dowody znalezione w domku letniskowym bardzo go pogrążają, brakuje jednak ciała. Czy Mirosław zamordował żonę, żeby rozpocząć nowe życie z młodszą kochanką?

Odcinek 19.: „Nie mam już siły”
emisja: w piątek, 30 grudnia br. o 18:00 na kanale Polsat 2

Dwaj przypadkowi mężczyźni przyprowadzają na komendę policji Irenę. Kobieta błąkała się po ulicy, powtarzając, że zgubił się jej syn Dariusz. Nie była w stanie powiedzieć nic więcej, nie umiała podać swojego nazwiska ani adresu zamieszkania. Policjanci zauważają jednak na jej nadgarstku bransoletkę, na której jest jej imię i nazwisko oraz informacja, że choruje na Alzheimera. Policjanci próbują zadzwonić pod numer kontaktowy zapisany na bransoletce, jednak nikt nie odbiera. Odwożą Irenę pod adres podany na bransoletce. Tam spotykają Beatę, sąsiadkę Ireny. Kobieta potwierdza, że Irena mieszka z synem. Zdradza, że Dariusz pracuje jako trener w klubie fitness, a na co dzień samotnie opiekuje się chorą matką. Kobieta przyznaje, że od dwóch dni go nie widziała. Policjanci rozpoczynają poszukiwania. Udaje im się namierzyć telefon zaginionego. Z odzyskanych wiadomości SMS wynika, że Dariusz miał tajemniczą kochankę. Czy jego zaginięcie ma związek z jego sekretnym romansem?
 
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Izabela Perez w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Grzegorz Broniatowski/Cyfrowy Polsat
Tomasz Okarmus, Magdalena Smalara, Bartosz Waga, Tadeusz Chudecki, Andrzej Hausner, Joanna Kupińska i Paweł Iwanicki w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Cyfrowy Polsat
Tomasz Okarmus, Magdalena Smalara, Bartosz Waga, Tadeusz Chudecki, Andrzej Hausner, Joanna Kupińska i Paweł Iwanicki w serialu „48h. Zaginieni”, foto: Cyfrowy Polsat


„48h. Zaginieni” - sezon 2., emisja od poniedziałku do piątku (od 6 grudnia 2022 roku) o godz. 18:00 na kanale Polsat 2. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat 1, Polsat Seriale i Nowa TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...