reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Seriale i fantastyka w styczniu w AMC

dodano: 2022-12-25 13:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W styczniu 2023 roku kanał AMC poleca swoim widzom takie seriale jak „Kraina bezprawia” (sezon 3.) i „61st Street” (sezon 1.), a w ramach pasma „Sci-Fi” takie produkcje filmowe jak „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „Nie dotykaj!”, „Resident Evil”, „Resident Evil 2: Apokalipsa”, „Trzynaste piętro”, „Grzeczny świat”, „Gattaca - Szok przyszłości” i „Tylko jeden”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w styczniu 2023 roku kanał AMC poleca swoim widzom serial „Kraina bezprawia” (sezon 3.), który emitowany będzie w każdy poniedziałek, od 9 stycznia 2023 roku, o godzinie 22:00. W czwartki, od 12 stycznia 2023 roku, o godzinie 22:00 na antenie AMC nadawany będzie pierwszy sezon serialu „61st Street”. W każdą sobotę stycznia, od 7 stycznia 2023 roku, od godziny 22:00 stacja AMC zaprezentuje dwa filmy w ramach pasma „Sci-Fi”. Na antenie pojawią się takie produkcje jak „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „Nie dotykaj!”, „Resident Evil”, „Resident Evil 2: Apokalipsa”, „Trzynaste piętro”, „Grzeczny świat”, „Gattaca - Szok przyszłości” i „Tylko jeden”.

Styczeń 2023 roku w ofercie kanału AMC:

„Sci-Fi”:
emisja: w soboty (od 7 stycznia 2023 roku) o 22:00
Pasmo filmowe w ofercie kanału AMC.

„Sci-Fi”:
„Bliskie spotkania trzeciego stopnia” („Close Encounters of the Third Kind”)
reżyseria: Steven Spielberg, występują: Richard Dreyfuss i Melinda Dillon
emisja: w sobotę, 7 stycznia 2023 roku o 22:00

„Bliskie spotkania trzeciego stopnia” Stevena Spielberga to uważany za najlepszy film o wizycie obcych na Ziemi, który został nominowany do ośmiu „Oscarów”. Roy Neary (w tej roli Richard Dreyfuss) podczas pracy doświadcza niezwykłego spotkania z dziwnym statkiem kosmicznym. Powtarzające się wizje góry powodują narastającą obsesję, która doprowadza go do emocjonalnego punktu krytycznego. Zdesperowany, by zrozumieć, czego doświadczył, znajduje sojusznika w Jillian (Melinda Dillon), samotnej matce, która wierzy, że jej syn został uprowadzony przez kosmitów (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Nie dotykaj!” („Solid State”)
reżyseria: Stefano Milla, występują: Vivica A. Fox i Ava Brunini
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 7 na 8 stycznia 2023 roku o 0:40

Wielki meteor zmierza prosto w kierunku Ziemi. Próbując ocalić planetę, międzynarodowy zespół obronny wystrzeliwuje rakietę, która ma go zniszczyć. Udaje się to - z wyjątkiem małego kawałka meteoru, który ląduje w odległej części Włoch. Żeński amerykański zespół rockowy odbywa trasę koncertową po Europie, gdy meteor spada w pobliżu. Wkrótce niemal wszyscy w okolicy zostają w tajemniczy sposób zainfekowani. Zespół musi się zjednoczyć, aby pokonać epidemię obcych.

„Kraina bezprawia” 3 („Into the Badlands” 3)
emisja: w poniedziałki (od 9 stycznia 2023 roku) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, „Kraina bezprawia” jest wykraczającą poza granice gatunku serią o sztukach walki, luźno opartą na klasycznej chińskiej opowieści „Wędrówka na Zachód”. Serial opowiada historię wielkiego wojownika i młodego chłopca, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż przez krainę opanowaną przez feudalnych baronów, aby dostąpić oświecenia (więcej tutaj).

„61st Street” („61st Street”)
emisja: w czwartki (od 12 stycznia 2023 roku) o 22:00

Licealista Moses Johnson, obiecujący czarnoskóry sportowiec, zostaje wplątany w skorumpowany system sądownictwa karnego Chicago. Franklin Roberts podejmuje się jego sprawy, ponieważ dostrzega w niej potencjał do wywrócenia zepsutego chicagowskiego światka sądowego (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Resident Evil” („Resident Evil”)
reżyseria: Paul W.S Anderson, występują: Milla Jovovich i Michelle Rodriquez
emisja: w sobotę, 14 stycznia 2023 roku o 22:00

Thriller oparty na serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnej podziemnej placówce badawczej. Pojawia się śmiertelna epidemia wirusowa, a w odpowiedzi na nią Red Queen, super komputer, który kontroluje Hive, uszczelnia cały obiekt, aby powstrzymać wyciek, zabijając wszystkich uwięzionych pracowników. Kiedy Alice (Milla Jovovich) i Rain (Michelle Rodriguez) razem z grupą komandosów przybywają do laboratorium w celu wyizolowania wirusa, wkrótce odkrywają, że pracownicy nie są tak naprawdę martwi. Przeistoczyli się w krwiożercze zombie, których jedno ugryzienie lub zadrapanie przynosi natychmiastową transformację w ich gatunek (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Resident Evil 2: Apokalipsa” („Resident Evil: Apocalypse”)
reżyseria: Alexander Witt, występują: Milla Jovovich i Jared Harris
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 14 na 15 stycznia 2023 roku o 0:00

W sequelu przeboju „Resident Evil” Alice (Milla Jovovich) budzi się z głębokiego snu, by przekonać się,  że jej najgorszy lęk się spełnił - śmiertelny wirus T, który próbowała zwalczyć, został uwolniony w Raccoon City. Alice została schwytana przez korporację Umbrella w celu przeprowadzenia eksperymentu i genetycznie ulepszona o nowe zmysły, większą zręczność i moc. Łączy siły z małą grupą niezainfekowanych ludzi, w tym z dwoma członkami elitarnego zespołu Umbrella - Jill Valentine (Sienna Guillory) i Carlosem Olivierą (Oded Fehr) (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Trzynaste piętro” („The Thirteenth Floor”)
reżyseria: Josef Rusnak, występują: Craig Bierko i Gretchen Mol
emisja: w sobotę, 21 stycznia 2023 roku o 22:00

Na 13. piętrze wieżowca w centrum miasta wizjonerzy Douglas Hall (Craig Bierko) i Hannon Fuller  (Armin Mueller-Stahl) doprowadzają technologię wirtualnej rzeczywistości do ekstremum, odtwarzając Los Angeles z 1937 roku na komputerowym chipie. Kiedy Hall budzi się przy zakrwawionych ubraniach i zamordowanym Fullerze, staje się głównym podejrzanym. Aby rozwiązać sprawę morderstwa, Hall rozpoczyna poszukiwania prawdy, które pogrążają go w świecie morderstw i oszustw. Granica między fantazją a rzeczywistością zaciera się, gdy poznaje piękną i tajemniczą Jane (Gretchen Mol). Aby znaleźć odpowiedzi, Hall musi odkryć, co jest prawdziwym światem, a co tym stworzonym przez siebie (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Grzeczny świat” („Disturbing Behavior”)
reżyseria: David Nutter, występują: Katie Holmes i James Marsden
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 21 na 22 stycznia 2023 roku o 0:00

Po samobójstwie starszego brata Steve Clark (James Marsden) przeprowadza się razem z rodzicami do słonecznej enklawy Cradle Bay, gdzie wskaźnik sukcesu nastolatków jest niezwykle wysoki. Żadnych  wypadków po pijanemu, żadnych przedawkowań narkotyków, żadnych rozpaczliwych samobójstw. Tutaj nastolatki zajmują się jedynie takimi zajęciami, jak praca społeczna i zdobywanie dobrych ocen. W tej perfekcji jest jednak coś nienaturalnego. Opierając się urokowi „Niebieskich Wstęg” – perfekcyjnych nastolatków z miasteczka – Steve nawiązuje kontakt z wyrzutkami: Gavinem (Nick Stahl) i Rachel (Katie Holmes), którzy są równie podejrzliwi wobec niepokojących zachowań swoich rówieśników. Są pewni, że nocne zmiany osobowości w Cradle Bay są spowodowane przez złowrogą siłę (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Gattaca - Szok przyszłości” („Gattaca”)
reżyseria: Andrew Niccol, występują: Uma Thurman i Ethan Hawke
emisja: w sobotę, 28 stycznia 2023 roku o 22:00

W tym futurystycznym thrillerze ludzie wyprodukowani w probówkach rządzą społeczeństwem, a starannie opracowana genetyka decyduje o życiu człowieka. Ethan Hawke gra Vincenta Freemana, młodego człowieka, który został nazwany „In-Valid”, ponieważ został poczęty nie w laboratorium, a z miłości. Zdeterminowany, by osiągnąć swój cel, kupuje tożsamość od pośrednika DNA, zamieniając się miejscami z genetycznie doskonałym, ale sparaliżowanym Jerome'em (Jude Law). Zmieniając swój wygląd i ukrywając niedoskonałą naturę, Vincent pnie się po szczeblach korporacji Gattaca, jednocześnie rozpoczynając romans z piękną współpracowniczką Irene (Uma Thurman). Jest o krok od spełnienia swojego marzenia o eksploracji przestrzeni międzyplanetarnej, jednak nagle okazuje się, że dyrektor agencji kosmicznej zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie może doprowadzić do ujawnienia fałszywej tożsamości Vincenta (więcej tutaj).

„Sci-Fi”:
„Tylko jeden” („The One”)
reżyseria: James Wong, występują: Jet Li i Jason Statham
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 stycznia 2023 roku o 0:05

Równoległe wszechświaty zderzają się, gdy nieuczciwy agent przydzielony do monitorowania tych światów zaczyna eliminować wersje samego siebie w każdej alternatywnej rzeczywistości. Zdobywając  więcej energii i mocy z każdą zniszczoną wersją, musi w końcu zmierzyć się z człowiekiem stojącym pomiędzy nim a jego ostatecznym celem byciem Tylko Jednym (więcej tutaj).
 
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
James Marsden i Katie Holmes w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
James Marsden i Katie Holmes w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Uma Thurman i Ethan Hawke w filmie „Gattaca - Szok przyszłości”, foto: AMC Networks International
Uma Thurman i Ethan Hawke w filmie „Gattaca - Szok przyszłości”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...