reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Korona królów. Jagiellonowie” na kanale TVP1

dodano: 2022-12-26 09:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów. Jagiellonowie” W poniedziałek, 26 grudnia br. o godz. 20:20 na kanale TVP1 wyemitowany zostanie premierowo odcinek specjalny (pilot) 4. sezonu polskiego serialu „Korona królów”, zatytułowanego „Korona królów. Jagiellonowie”. Jak zapowiada nadawca, miłość, wojna, zdrada, opowieść o ludzkich namiętnościach i wielkiej dynastii - to zobaczą widzowie serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”. Występują Milena Staszuk, Karolina Porcari, Agnieszka Wagner, Dagmara Bryzek, Iwona Pawlak, Julia Łukowiak, Jacek Kopczyński, Filip Gurłacz, Bogdan Kalus, Szymon Nygard, Radosław Pazura, Michał Chorosiński, Michał Chruściel i Sebastian Skoczeń. Wcześniejsze odcinki emituje obecnie stacja TVP Seriale.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów. Jagiellonowie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest rok 1399. Niedawno owdowiały król Władysław (w tej roli Sebastian Skoczeń) rozważa powrót na Litwę. Możni krakowscy, by zatrzymać władcę na tronie aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską (Milena Staszuk). Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło wysyła ją na kilka miesięcy do klasztoru, by tam uczyła się polskiego. Pół roku później Anna zostaje żoną Jagiełły, a potem królową Polski i choć małżeństwo nie należy do łatwych, temperamentna Cylejka powoli zdobywa serce męża.

Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie, wielki książę Witold (Michał Chorosiński) wdaje się w awanturę z Moskwą, a jedyny pozostały przy życiu brat Jagiełły Świdrygiełło (Michał Chruściel) dopuszcza się haniebnej zdrady.

Po śmierci Konrada von Jungingena wielkim mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk (Szymon Nygard). Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z krzyżakami jest kruchy, jednak nie jest jeszcze gotowy do ostatecznej rozprawy. Musi przekonać do swoich racji nie tylko papieża, ale i możnych w kraju. Potrzebny mu dziedzic, który umocni jego pozycję na polskim tronie, tymczasem Anna rodzi córkę. Jagiełło wie, że wojna jest nieunikniona i że tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie.

15 lipca 1410 roku dwie wielkie armie stają na wzgórzach Grunwaldu. Zwycięstwo nad krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie. Papież z życzliwością słucha w Konstancji polskich argumentów w sporze z zakonem. Ale życie osobiste polskiego króla wkrótce ulega poważnym komplikacjom. W 1416 roku umiera nagle Anna Cylejska. Szlachta polska chce jak najszybciej ożenić ponownie króla, podsuwając mu kolejną księżniczkę. Jagiełło jednak zaskakuje wszystkich - ulega wielkiej namiętności do pięknej wdowy, Elżbiety Granowskiej (Karolina Porcari). W strategicznych decyzjach Władysława wspiera jego doradca, biskup Mikołaj Trąba (Radosław Pazura), i bliska mu siostra Aleksandra (Agnieszka Wagner). W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy, toczyć się będą czasami zabawne, a czasami dramatyczne historie mieszkańców dworu królewskiego oraz Krakowa.

Te wszystkie historie pojawią się w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”. Produkcja będzie emitowana od poniedziałku, 2 stycznia 2023 roku, od poniedziałku do środy o godzinie 20:30 w TVP1. W poniedziałek, 26 grudnia 2022 roku o godzinie 20:20 stacja wyemituje natomiast odcinek specjalny serialu „Korona królów. Jagiellonowie” (więcej tutaj).

Występują Milena Staszuk, Karolina Porcari, Agnieszka Wagner, Dagmara Bryzek, Iwona Pawlak, Julia Łukowiak, Jacek Kopczyński, Filip Gurłacz, Bogdan Kalus, Dariusz Toczek, Maciej Raniszewski, Jakub Wieczorek, Mariusz Jakus, Krzysztof Olchawa, Szymon Nygard, Radosław Pazura, Michał Chorosiński, Michał Chruściel i Sebastian Skoczeń. (więcej tutaj).
 
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP


„Korona królów” - sezon 4., emisja od poniedziałku do środy (od 2 stycznia 2023 roku) o godz. 20:30 w TVP1. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanału TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...