reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Mroźna planeta II” w Nowy Rok na BBC Earth [wideo]

dodano: 2022-12-29 10:42 | aktualizacja: 2023-01-16 17:34
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: BBC Studios

BBC Earth Ruszyła kampania BBC Earth wspierająca premierę „Mroźnej planety II” z sir Davidem Attenborough w roli narratora. W ramach aktywności powstały komputerowe wizualizacje pokazujące trzy polskie miasta - Kraków, Sopot i Warszawę - pokryte lodem. Można je podziwiać na żywo przy Centrum Bankowo-Finansowym na rondzie gen. Charles'a de Gaulle'a w Warszawie dnia 29 grudnia br.

BBC Mroźna Polska Kraków


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Mroźna planeta II”, której premiera odbędzie się w Polsce na kanale BBC Earth dnia 1 stycznia 2023 r. o godz. 11:00, zabiera widzów w podróż w najzimniejsze regiony świata: na górskie szczyty, zamarznięte pustynie, do zasypanych śniegiem lasów i na skute lodem oceany. Różnorodność ekosystemów tych krain jest zaskakująca, a fakt, że zdają się nietknięte przez człowieka dodaje im magii. Warunki tutaj są wyjątkowo surowe, więc zamieszkują je wyłącznie zwierzęcy herosi.
 

Przy okazji tej pięknej opowieści seria zwraca uwagę na to, że w wyniku niespotykanego dotychczas tempa wzrostu temperatur lodowe krainy nikną w oczach. Naukowcy omawiają prawdziwy wpływ tych zmian nie tylko na życie fauny, flory oraz ludzi, lecz także całej planety.

Nasze życie na Ziemi w dużym stopniu zależy od najzimniejszych miejsc - lodowych światów Arktyki i Antarktydy - których problemy wydają nam się zwykle bardzo odległe. Regiony polarne działają jak gigantyczny klimatyzator, niestety wraz ze zmniejszaniem się pokrywy lodowej i topnieniem wiecznej zmarzliny ten wspaniały system chłodzenia Ziemi uszkadza się.

Zamieniając trzy polskie miasta w lodowe rzeźby, BBC Earth pragnie przybliżyć widzom znaczenie i piękno naszego zamarzniętego świata oraz sprowokować do zastanowienia, czy potraktowalibyśmy poważniej globalne ocieplenie, gdybyśmy to my mieszkali w arktycznych rejonach, które ocieplają się ponad dwa razy szybciej niż reszta świata.

Akcja „Mroźna Polska” wspiera promocję serii „Mroźna planeta II” i jest jednym z elementów kampanii brandowej kanału BBC Earth „Jesteś częścią czegoś większego”, która zwraca uwagę na potęgę natury, jej wagę dla naszego gatunku, ale też ogromny wpływ, jaki sami na nią mamy.
 
Wizualizacja Warszawy, źródło: BBC
Wizualizacja Krakowa, źródło: BBC
Wizualizacja Sopotu, źródło: BBC


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...