reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kończy weteran płatnej telewizji w Niemczech

dodano: 2022-12-31 10:45
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Junior W Niemczech w Nowy Rok wyłączony zostanie płatny kanał telewizyjny Junior. Wraz z końcem 2022 roku opuści platformę Sky Deutschland. Istniejący od 1996 roku kanał Junior nie widzi dalszego rozwoju z powodu rozstania się z kluczowym operatorem pay-tv w Niemczech. Na ostatni dzień nadawania przewidziano wybrane klasyki w nowoczesnym wydaniu „Silvester mit Wickie“. Są to musicale, reportaże i filmy fabularne.

junior.tv
Junior


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mimo utraty jednego z najstarszych kanałów dla dzieci, Sky DE nawiązuje do szerokiej gamy innych stacji, od Boomerang po programy Nickelodeon, a także oferty licznych partnerów ze strony Netflix czy Disney+. Z drugiej strony zapowiedziany dla Sky w Wielkiej Brytanii i Irlandii kanał Sky Kids nie pojawi się w Niemczech, choć takiej opcji nie można wykluczyć w przyszłości. Sky Kids na obecną chwilę nie jest planowany dla niemieckiej widowni.

Junior nadaje w godzinach od 6:00 do 20:00. Płatny kanał jest prowadzony przez firmę Studio100 Media GmbH z Monachium i skupia się na serialach animowanych, bajkach, filmach, quizach i innych treściach rozrywkowych dla dzieci. Stacja istnieje od 28 lipca 1996 roku. Wystartowała razem z pierwszą, cyfrową platformą płatnej telewizji DF1 i od tamtej pory dzielnie się trzymała. Jednak w Niemczech i Austrii w przeciwieństwie do konkurencyjnych stacji była nadawana tylko na Sky i tylko w jakości SD. W Szwajcarii miała podpisane kontrakty z operatorami blue, UPC i Quickline.

W ramówce znajdziemy zarówno współczesne seriale, takie jak „Wissper“ i „Pszczółka maja“, jak i klasyki, takie jak „Heidi“ z lat 70-tych czy „Bibi Blocksberg“ z lat 90-tych. W przeciwieństwie do konkurencji Nicktoons i Cartoon Network, Junior oferował też produkcje europejskie i niemieckie.

Junior zakończy nadawanie z dniem 31 grudnia 2022 roku, opuszczając satelitę Astra 1M (19,2°E), tp. 67 (11,758 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 9/10; DVB-S2/QPSK). Kanał jest zaszyfrowany w VideoGuard dla platformy Sky DE. Operator jednocześnie wycofuje kanał E! Entertainment.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...