reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„The Elon Musk Show” - nowa seria dokumentalna Viaplay

dodano: 2023-01-04 14:21
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Viaplay

The Elon Musk Show Viaplay Elon Musk jest najsłynniejszym i najbardziej medialnym multimiliarderem na świecie, cieszy się też ogromnymi rzeszami fanów. Nic w tym dziwnego – w końcu stoi za takimi firmami, jak PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink czy Boring Company. W przeszłości odniósł jednak kilka porażek biznesowych, co miało niebagatelny wpływ na jego charakter. Bywa nazywany technologicznym prorokiem, gdyż nieustannie roztacza wizję nowych rozwiązań technologicznych, które mają zrewolucjonizować świat. W serialu dokumentalnym „The Elon Musk Show” zobaczymy, jak z założyciela technologicznych startupów przeradza się w miliardera, który ma w planach dożyć swojej starości na Marsie. W produkcji usłyszymy wypowiedzi bliskich mu osób, poznamy intymne szczegóły z życia Elona i dowiemy się, dlaczego nie jest najlepszym szefem dla swoich pracowników. Serial będzie dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay od 5 stycznia.

Viaplay
The Elon Musk Show Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początki proroka biznesu

Prawdopodobnie większość ludzi na świecie zna dziś nazwisko Elona Muska, ale niewielu przyszłoby na myśl, żeby mu współczuć. Jak sam podkreśla, jego życie nie było usłane różami. W 2017 roku w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” otworzył się na temat swojego ojca. Nazwał go „okropnym człowiekiem”, który „zrobił prawie każdą złą rzecz, o której można pomyśleć”.

W dokumencie Viaplay „The Elon Musk Show” Errol Musk odnosi się do tych zarzutów i sprawy domniemanego zabójstwa, jakiego miał dokonać w przeszłości. Mężczyzna zdradza również, że Elon miał być gnębiony w szkole, a niepokorny charakter sprawił, iż był odizolowany od szkolnej społeczności. Mimo to od zawsze wyróżniał się na tle rówieśników i już w wieku 10 lat rozpoczął naukę programowania, by dwa lata później sprzedać swoją pierwszą grę komputerową. W wieku 17 lat Elon Musk przeniósł się jednak do Kanady, gdzie spędził niemal dwa lata zajmując się między innymi czyszczeniem kotłów w tartaku i wyrębem lasów.

Wymarzony szef?

W 1995 roku Elon jest już w Stanach Zjednoczonych i wraz z bratem Kimbalem zaciąga pożyczkę by założyć firmę Zip2. Mężczyźni po całych dniach ciężkiej pracy sypiają na podłodze w swoim biurze. Po czterech latach sprzedają firmę, w wyniku czego Elon otrzymuje za swoje udziały miliony dolarów.

Nie poprzestaje na laurach i zakłada z kolegami kolejną firmę X.com, która po fuzji z Confinity skupia się na usłudze PayPal. Niestety w związku z nieporozumieniami z innymi członkami firmy Musk zostaje usunięty z funkcji dyrektora generalnego podczas swojego miesiąca miodowego.

Dla Elona Muska nie ma jednak rzeczy niemożliwych, dlatego nieustannie podejmuje ryzyko i inwestuje pieniądze w kolejne firmy. Współpracuje głównie z wybitnymi outsiderami, promując kulturę ciężkiej pracy i odważnych decyzji biznesowych. W 2008 roku kryzys finansowy sprawia, że Elonowi Muskowi, który był wówczas ojcem piątki dzieci grozi bankructwo. Nie sprzyja to atmosferze w zespole, o czym widzowie serialu dokumentalnego „The Elon Musk Show” dowiedzą się z ust jego byłych pracowników.

Kierunek: Mars

Elon Musk chce za wszelką cenę zrewolucjonizować sposób, w jaki żyjemy. Dlatego postanowił… zasiedlić Marsa. Po kolejnych perturbacjach biznesowych zakłada SpaceX, współpracuje z NASA i zaczyna odnosić sukcesy w tej dziedzinie. Rekrutuje do współpracy najmłodszych i najbystrzejszych inżynierów, by podjąć się niemal niemożliwego. Od tego momentu SpaceX znosi monopol NASA na misje w kosmosie, rozpoczynając działania jako równorzędny partner. Wykorzystuje ogromne nakłady do konstrukcję rakiet nośnych, silników rakietowych i statków kosmicznych. W serialu zobaczymy archiwalne materiały ze startów rakiet stworzonych przez przedsiębiorstwo. Jednak spółka również miewała kryzysy, groziło jej bankructwo, a byli pracownicy mieli złożyć skargę dotyczącą naruszeń prawa pracy.

Oprócz wysłania ludzi w kosmos na liście marzeń Elona pojawiają się coraz odważniejsze pomysły: budowanie podziemnych tuneli, tworzenie chipów w celu bezpośredniej wymiany sygnałów między komputerem a mózgiem oraz stworzenie największej fabryki akumulatorów.

Mistrz skandali i król Twittera

Oprócz smykałki do interesów Musk ma również skłonność do wywoływania skandali. Niemałe oburzenie wzbudził między innymi występ Muska w programie „Joe Rogan Experience”, gdzie palił nielegalną substancję z prowadzącym. Problemu nie sprawiło mu również opowiedzenie o swoich problemach w telewizyjnym show, gdzie po raz pierwszy oświadczył, że cierpi na zespół Aspergera. Nie stroni od romansów, a na dodatek wiąże się głównie z celebrytkami z pierwszych stron gazet. Niejednokrotnie był autorem kontrowersyjnych tweetów, które jak się okazało mogą znacząco wpłynąć na akcje spółek czy kryptowaluty.

Niszczącą moc postów Elona Muska poznała również dziennikarka, która napisała negatywny artykuł na temat fabryki Tesli i jak przyznaje – była nękana. Kobieta również pojawia się w dokumencie i opowiada o przebiegu tych zdarzeń. Internetowe wypowiedzi mężczyzny, jak krótka notka o nurku ratującym dzieci z tajlandzkiej jaskini – niejednokrotnie znajdowały finał w sądzie. Biznesmen tak bardzo polubił samą platformę, że został głównym właścicielem Twittera.

Trzyodcinkowy serial dokumentalny „The Elon Musk Show” to jedyny w swoim rodzaju wgląd w kulisy życia ekscentrycznego miliardera, który postanowił zrewolucjonizować świat. Produkcja zawiera ekskluzywne materiały i intymne rozmowy z rodziną, byłymi współpracownikami, przyjaciółmi, a nawet wrogami biznesmena.

Seria będzie dostępna już 5 stycznia wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...