reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak na Russkij Mir na satelicie Express AT1

dodano: 2023-01-05 23:43
autor: RO | źródło: parabola.cz

Russkij Mir Nowa platforma satelitarna Russkij Mir dla ukraińskich terytoriów zaanektowanych przez Rosję ma problemy techniczne. Operator został zmuszony do aktywowania dodatkowej pojemności na satelicie Express AT1 (56°E) z powodu "ataków technicznych" na jego infrastrukturę nadawczą.

rscc.ru
Express-AT1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy zauważyć, że dla multipleksów Russkij Mir wybrano bardziej odporną na zakłócenia modulację QPSK. To z kolei zaowocowało brakiem miejsca dla wszystkich nadawców. Za to na granicach wiązki Wide odbiór będzie lepszy.

W trybie awaryjnym aktywowano częstotliwość 12,378 GHz, pol. L (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK). Są dostępne kanały Ren TV, STS, Domasznyj Telekanal, TV3 Russia, Pjatnica!, TNT i Muz TV. Są to wersje nadawane według strefy czasowej +0h. Transmisja odbywa się w MPEG-4 i rozdzielczości SD bez szyfrowania (FTA).

Na oryginalnej częstotliwości 12,168 GHz, pol. R (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK) pozostają dostępne Pierwyj kanal, Rossija 1, Match!, NTV, Piatyj, Rossija K, Rossija 24, Karusel, OTR i TV Centr. Wszystkie są nieszyfrowane (FTA) w MPEG-4 i rozdzielczości SD.

Projekt Russkij Mir jest skierowany do odbiorców w Donieckiej Republice Ludowej, Ługańskiej Republice Ludowej, obwodów chersońskiego i zaporoskiego, Republiki Krymu i miasta Sewastopol. Są to tereny zajęte przez Rosję w wyniku prowadzonych w Ukrainie działań wojennych. Platforma ma umożliwić odbiór rosyjskich kanałów na tych obszarach.

Russkij Mir ma jeszcze jeden multipleks na częstotliwości 12,245 GHz, pol. R (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Są w nim zawarte kanały lokalne i tematyczne, a niektóre z nich są nawet w jakości HD.

Cały pakiet działa w sposób ogólnodostępny (FTA) i nie są pobierane żadne opłaty od widzów. Jednak z czasem oferta zostanie zaszyfrowana, a widzowie będą musieli aktywować karty dostępu otrzymane od autoryzowanego punktu sprzedaży. Jednak abonament za dostęp do podstawowej oferty nie jest planowany.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...