dodano: 2023-01-09 10:37 | aktualizacja:
2023-01-09 11:55
autor: Jerzy Kruczek |
źródło: Orange/CANAL+/satkurier.pl
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa
OCS (skrót od Orange Cinéma Séries) jest obecnie dystrybuowana przez wielu dostawców usług internetowych oraz w ramach
CANAL+. Pakiet składa się z czterech kanałów:
OCS Max, OCS City, OCS Choc, OCS Géants, oraz usługi
OCS à la demande. Kiedyś obejmował też dwie inne stacje: OCS Happy i OCS Novo, które ostatecznie zakończyły nadawanie.
Natomiast
Orange Studio ma na swoim koncie ponad 200 koprodukcji oraz posiada katalog prawie 1800 dzieł audiowizualnych i kinematograficznych, w takie filmy, jak „Artysta” i „Ojciec”.
Od czasu powstania OCS i Orange Studio odpowiednio w 2007 i 2008 roku konkurencja w sektorze audiowizualnym, zwłaszcza w przypadku OCS, stale się nasila wraz z pojawieniem się potężnych platform streamingowych. Biorąc pod uwagę ten kontekst, Orange starał się zapewnić ciągły rozwój tych dwóch spółek zależnych, zachowując jednocześnie miejsca pracy i prefinansowanie treści audiowizualnych.
Aby osiągnąć te cele, Orange rozpoczął rozmowy z Grupą CANAL+ (należącą do Vivendi), swoim wieloletnim partnerem i uznanym europejskim graczem w tworzeniu i dystrybucji treści.
CANAL+ posiada już 33,34 proc. udziałów w OCS od 2012 roku i jest jego czołowym dystrybutorem. Natomiast Studiocanal ma duże możliwości promocji katalogu Orange Studio.
Planowana transakcja ma zostać przedstawiona związkom pracowniczym i być zgłoszona francuskiemu organowi ds. konkurencji.
Przypomnijmy, że w 2011 roku francuski urząd antymonopolowy zablokował próbę połączenia Grupy CANAL+ z OCS i uruchomienie wspólnej oferty płatnej telewizji. Jednak działo się to przed wejściem do Francji międzynarodowych usług streamingowych typu Netflix.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.