reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CES 2023 z większą liczbą odwiedzających i bez rosyjskich firm

dodano: 2023-01-09 14:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CES/Obob.tv

CES Consumer targi Las Vegas 2023360px Targi technologiczne CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas wracają do swoich dawnych rozmiarów po problemach podczas epidemii koronawirusa. Od czwartku 5 stycznia do niedzieli 8 stycznia targi CES 2023 odwiedziło 115 tys. zwiedzających. Rok temu pierwsze od wybuchu pandemii targi CES zgromadziły tylko 45 tys. uczestników (w 2020 r. było 171 tys., a w 2021 r. były tylko wydarzenia online). Tym razem ze względu na napaść Rosji na Ukrainę z wystawy CES 2023 wykluczono rosyjskie firmy

CES
CES Logo Consumer Technology Association 2023 logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liczba wystawców wzrosła do 3200
Przed pandemią było 4,4 tys. wystawców. Targi CES to wydarzenie wyłącznie dla gości branżowych i dziennikarzy. To globalne miejsce spotkań branży elektronicznej – w ostatnich latach stało się także miejscem, w którym branża motoryzacyjna daje spojrzenie na przyszłość.

Rosyjskie firmy wykluczone z wystawy CES
Tym razem rosyjskich firm nie wpuszczono na największą światową wystawę nowych technologii Consumer Electronics Show - CES, która tradycyjnie odbywa się w styczniu w Las Vegas (Nevada, USA). 

Szef organizacji Consumer Technology Association, która organizuje wystawę, Gary Shapiro, powiedział BBC British Broadcasting Corporation, że w tym roku rosyjskim firmom odmówiono udziału w wystawie ze względu na sytuację polityczną.

Shapiro powiedział też, że decyzja o wyrzuceniu rosyjskich potencjalnych wystawców nie została podjęta z powodu polityki USA, ale była wyrazem stanowiska samych organizatorów wystawy CES. Jednak według Shapiro CES jest gotowy przyjąć rosyjskie firmy, które po rozpoczęciu napaści Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. przeniosły się do innych krajów.

CES 2023 w liczbach:

• Ponad 3200 wystawców, w tym 1000 nowych
• Ponad 115 000 uczestników (dane przed audytem)
• Ponad 40 000 międzynarodowych uczestników z ponad 140 krajów (dane przed audytem) liczby)
4800 globalnych mediów z 69 krajów (dane przed audytem)
60% firm z listy Fortune 500 

Najważniejsze trendy na targach CES 2023

Ponad 3200 firm, w tym Abbott, Amazon, Bosch, BMW, Canon, Delta, Google, Hisense, John Deere, LG Electronics, Microsoft, Qualcomm, Panasonic, Samsung, Sony i Stellantis, które wprowadzają na rynek produkty, zawiera kluczowe trendy na targach CES.

Wśród wystawców 19 firm otrzymało od organizatorów targów prestiżową nagrodę „Best of Innovation”, w tym dwie firmy z Niemiec. Z jednej strony niemiecki start-up Bionic z Berlina i Augsburga otrzymał nagrodę za egzoszkielet o nazwie Cray X

Druga nagroda CES Innovation Award dla niemieckiego wystawcy trafiła do grupy technologicznej Bosch. Został doceniony za swój system „RideCare Companion”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów w usługach wspólnych przejazdów i taksówkach. Rozwiązanie składa się z kamery zewnętrznej i wewnętrznej. W zestawie znajduje się również przycisk SOS, za pomocą którego kierowca może zainicjować połączenie z call center. Centrum alarmowe Bosch ma wtedy dostęp do strumienia wideo na żywo i może również określić lokalizację pojazdu, aby móc wysłać pomoc w nagłym wypadku.

CES powraca do Las Vegas, 9-12 stycznia 2024 r.

 

Źródło: ces.tech  ces.tech  obob.tv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...