reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Policja odwiedza domy i ostrzega przed pirackim streamingiem

dodano: 2023-01-10 11:18 | aktualizacja: 2023-01-10 15:17
autor: HP | źródło: FACT

FACT illegal streaming UK 360px Przez cały styczeń 2023 r. brytyjska organizacja ochrony własności intelektualnej FACT i policja odwiedzają domy w całej Wielkiej Brytanii, doręczając osobom fizycznym wezwania do zaprzestania nielegalnej transmisji streamingowej ze skutkiem natychmiastowym i informując użytkowników o związanych z tym zagrożeniach, które obejmują postępowanie karne.

FACT
Fact Streaming UK piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już ponad 1000 osób zostało zidentyfikowanych w wyniku nalotów policji West Mercia w środkowej części Wielkiej Brytanii w związku z korzystaniem z nielegalnych usług streamingowych pirackiemu operatorowi, który dostarczał treści rozrywkowe i transmisje sportowe za pośrednictwem zmodyfikowanych dekoderów, USB-sticków i pirackich subskrypcji.

Przeciwko operatorowi pirackiej usługi toczy się już postępowanie karne. Policja przypomina również konsumentom, że korzystanie z nielegalnych usług streamingowych to nie tylko przestępstwo, ale  jest to bardzo poważnie traktowane przez sądy. W 2021 roku dwie osoby, Paul Faulkner i Stephen Millington, zostały skazane łącznie na 16 miesięcy więzienia za oglądanie nieautoryzowanych transmisji.

Użytkownicy są również informowani o wielu innych zagrożeniach związanych z pirackim streamingiem, w tym o finansowaniu organizacji przestępczych i narażeniu się na oszustwa, nieodpowiednie treści, wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Ostatnie badania, w ramach których przeanalizowano 50 popularnych, nielegalnych witryn do przesyłania streamingowego, wykazały, że wszystkie zawierały złośliwe treści, a ponad 40 proc. z nich nie posiadało certyfikatu bezpieczeństwa.

50 proc. osób, które korzystają z nielegalnego streamingu w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że oni lub ktoś, kogo znają, padli ofiarą oszustwa, kradzieży tożsamości, oszustwa lub utraty danych, a 41 proc. miało kontakt z nieodpowiednimi treściami.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...