reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat rozwija szybki Internet satelitarny w Afryce

dodano: 2023-01-12 14:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Konnect VHTS satelita 360px Francuski operator satelitarny Eutelsat zwiększa dostępność łączy szerokopasmowych w Afryce. Do 2027 roku Eutelsat zobowiązał się dostarczyć szybki Internet ponad milionowi ludzi w Afryce Subsaharyjskiej. Osiągnięto już liczbę 200 000 użytkowników w Afryce, co jest ważnym kamieniem milowym w realizacji tego zobowiązania.

Eutelsat
Eutelsat Konnect Afryka 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czerwcu 2022 roku Eutelsat dołączył do międzynarodowej koalicji Partner2Connect Digital Union (ITU).
Koalicja to wielostronna platforma mobilizująca zasoby, partnerstwa i zobowiązania w celu wspierania znaczącej łączności i transformacji cyfrowej w społecznościach, w których najtrudniej jest się połączyć. W tych ramach Eutelsat zobowiązał się do podłączenia do 2027 roku 1 miliona osób o niedostatecznym zasięgu w Afryce Subsaharyjskiej.

Po pół roku zobowiązania Eutelsat z dumą podał, że liczba 200 000 użytkowników jego hotspotów Wi-Fi Konnect została już osiągnięta, co jest znaczącym kamieniem milowym potwierdzonym w raporcie rocznym Partner2Connect 2022.

Konnect, działający w Afryce, to satelitarna inicjatywa szerokopasmowa Eutelsat, obsługiwana przez satelitę nowej generacji EUTELSAT KONNECT. Zapewniając natychmiastowy szerokopasmowy dostęp do Internetu na obszarach wiejskich poza zasięgiem sieci naziemnych na całym kontynencie afrykańskim, świadczona usługa jest niezrównana pod względem niezawodności. Dzięki szybkościom i przepustowościom dorównującym światłowodom lub 4G (od 5 do 100 megabitów na sekundę) oraz wyjątkowo konkurencyjnym cenom, osoby prywatne, firmy, szkoły i centra medyczne mogą wykorzystać moc innowacyjnej technologii satelitarnej. Konnect zmienia sposób, w jaki ludzie żyją, uczą się, pracują i prowadzą interesy w najbardziej odległych obszarach, wzmacniając całe społeczności na kontynencie.

Eva Berneke, dyrektor generalny Eutelsat, skomentowała:

 - Ambicją Konnect jest przyspieszenie rozwoju społecznego i gospodarczego, zapewniając łatwą, niedrogą, niezawodną i szybką łączność w dowolnym miejscu. Zobowiązanie Eutelsatu wobec Koalicji Cyfrowej Partner2Connect pokazuje nasze zaangażowanie w zwiększanie dostępu do łączności i zmniejszanie przepaści cyfrowej w Afryce Subsaharyjskiej.

- Ten ważny kamień milowy w postaci 200 000 użytkowników pokazuje, że skutecznie wykorzystujemy środki, aby wypełnić nasze zobowiązanie do 2027 r. Przede wszystkim to zobowiązanie jest integralną częścią misji społecznej odpowiedzialności biznesu, które Eutelsat podejmuje na całym świecie.


 

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...