reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-03-20 - 2023-03-21

Polsat Games: Ultraliga rusza z 9. sezonem

dodano: 2023-01-15 20:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Ultraliga W poniedziałek, 16 stycznia br. o godz. 16:40 ruszy 9. sezon turnieju Ultraliga w „League of Legends” (Riot Games). 10 drużyn stanie do walki o nagrody z puli 100 tys. złotych oraz awans na EMEA Masters. Jak zapowiada nadawca, w tym roku na zawodników i kibiców czekać będzie sporo zmian, które jeszcze bardziej zagęszczą atmosferę na Rifcie. Kto okaże się mistrzem Ultraligi i zostanie reprezentantem naszego regionu w zmaganiach na poziomie europejskim? Tego widzowie dowiedzą się się w środę, 29 marca br. Za produkcję i transmisję turnieju odpowiada Frenzy, a zmagania będzie można śledzić na kanale Polsat Games oraz w serwisach Twitch.tv i YouTube.

Ultraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobnie jak w sezonie ósmym, drużyny będą rywalizowały w oparciu o format Double Round Robin (mecze BO1), a etap pucharowy, do którego awansuje sześć drużyn z najlepszym bilansem zwycięstw i przegranych, rozegrany zostanie w formacie BO5. W tym sezonie oprócz ośmiu znanych już drużyn, takich jak Zero Tenacity, Team ESCA Gaming, Illuminar Gaming, Maturalni Forsaken, Komil & Friends, Iron Wolves, Goskilla i Alior Bank Team (poprzednio AGO Rogue), dołączy włoska organizacja Exeed, w której widzowie zobaczą pełny skład Polaków, oraz Grypciocraft Esports, które awansowało z drugiej dywizji.

Mówiąc o drużynach, warto wspomnieć o zawodnikach, którzy powracają do zmagań na polskiej scenie. To m.in. Sebastian Czyżyk „Color”, który dołączył do Z10 (wcześniej G2 Arctic), Marcin Pawlak „behave”, który zasilił drużynę Grypciocraft Esports (wcześniej Austrian Force i TT willhaben), oraz Michał Dubiel „Roison”, który dołączył do zespołu Goskilla (transfer z Izi Dream). Ciekawostką jest także obecność czterech Koreańczyków (trzech zawodników i trener), którzy zasilili szeregi Zero Tenacity.

Za komentarz i analizę w trakcie sezonu odpowiedzialni będą: Wojciech Wróbel „Bezi”, Michał Francuz „Myha”, Tomasz Milaniuk „TheFakeOne”, Mikołaj Sinacki „Silv4n”, Piotr Barański „CzarnyPiotruś”, Kasper Gutkowski „Kaspersky”, Tomasz Filipiuk „Magvayer” i Michał Biały „Bialito”. Komentarz w języku angielskim zrealizują Alisia Linnik „Solari” oraz Gleb Korotkiy „DrBrilmann” (więcej tutaj).

- Zmiany w europejskim ekosystemie rozgrywek w „League of Legends” wprowadzone przez Riot Games, wpłynęły też na Ultraligę, która jest jedną z pięciu akredytowanych lig na naszym kontynencie. Od tego roku do już obecnych krajów bałtyckich dołączy Ukraina, Gruzja i Izrael, co traktujemy jako oznakę zaufania dla ligi i jej organizatora. Dziewiąty sezon na pewno zaskoczy widza nietuzinkową oprawą wizualną, nawiązującą do klimatów industrialnych. Nie zabraknie też ciekawego i zabawnego contentu oraz nowych formatów - jednym słowem jest na co czekać

- powiedział Adam Mikołajczyk, project manager odpowiedzialny za Ultraligę.


Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, potrwa do środy, 8 marca br. Etap pucharowy rozpocznie się natomiast we wtorek, 14 marca br. i weźmie w nim udział sześć formacji. O tytule mistrza zadecydują trzy rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5. Finał odbędzie się w środę, 29 marca br. (więcej tutaj)

W tym sezonie wyjątkowo pierwsza kolejka turnieju rozpocznie się w poniedziałek i potrwa trzy dni. Godziny rozpoczęcia transmisji to tradycyjnie godzina 16:40, a zmagania będzie można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji oraz w serwisach Twitch.tv i YouTube (więcej tutaj).
 
Rozgrywki Ultraligi transmituje kanał Polsat Games, foto: Cyfrowy Polsat
Rozgrywki Ultraligi transmituje kanał Polsat Games, foto: Cyfrowy Polsat


Plan transmisji:

16 stycznia (poniedziałek)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games

We wtorki (od 17 stycznia)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games

W środy (od 18 stycznia)
16:40 e-sport, League of Legends: Ultraliga, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...