reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Igrzyska olimpijskie 2026-2032 w TVP i Eurosporcie

dodano: 2023-01-16 11:03 | aktualizacja: 2023-01-16 12:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/TVP

Eurosport TVP igrzyska olimpijskie Warner Bros. Discovery oraz Europejska Unia Nadawców (EBU) pozyskali wyłączne prawa do transmisji na 49 rynkach* w Europie, w tym w Polsce, czterech igrzysk olimpijskich odbywających się w latach 2026-2032. Oznacza to, że w naszym kraju igrzyska olimpijskie 2026-2032 będą transmitowane na antenach Eurosportu oraz TVP, która jest członkiem EBU.

Warner Bros. Discovery
igrzyska olimpijskie Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W odpowiedzi na przetarg ogłoszony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), Europejska Unia Nadawców (EBU) oraz Warner Bros. Discovery złożyli wspólną ofertą nabycia pełnych praw do igrzysk olimpijskich na 49 rynkach w Europie*. Przetarg obejmuje:
  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie Milano Cortina 2026,
  • Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 2028,
  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2030,
  • Igrzyska Olimpijskie Brisbane 2032,
  • igrzyska olimpijskie młodzieży w latach 2026-2032.
 

- Z radością informujemy o nawiązaniu długoterminowej współpracy z dwiema wiodącymi firmami medialnymi na świecie. EBU i jej członkowie gwarantują niezrównane doświadczenie w transmisjach wydarzeń sportowych i dotarcie do widowni w Europie, a Warner Bros. Discovery, dzięki niedawnemu połączeniu WarnerMedia i Discovery, jest jedną z największych globalnych grup medialnych działającą w każdym gatunku rozrywki i na wszystkich platformach. To porozumienie pokazuje, jak ważne są igrzyska olimpijskie w Europie. MKOl redystrybuuje 90 proc. uzyskiwanych przychodów. Ta długoterminowa współpraca zapewnia niezwykle ważną stabilizację finansową ruchowi olimpijskiemu, a co za tym idzie przekłada się na wsparcie sportowców - podkreślił Thomas Bach, Przewodniczący MKOl.

Historia współpracy między MKOlem i EBU sięga 1956 roku. W 2015 roku MKOl i Warner Bros. Discovery porozumiały się w sprawie transmisji igrzysk olimpijskich w Europie w latach 2018-2024.

Warner Bros. Discovery dzięki porozumieniu wzmacnia swoją pozycję jako „Home of the Olympics” w Europie. Przy okazji trzech ostatnich igrzysk olimpijskich Warner Bros. Discovery – które przygotowuje się obecnie do transmisji Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 – osiągnęło rekordową oglądalność na kanałach telewizyjnych i na platformach cyfrowych.

Na mocy nowej umowy Warner Bros. Discovery pozostanie jedynym miejscem pokazującym każdy moment igrzysk olimpijskich w streamingu**, w tym na platformie discovery+ (w Polsce w ramach Eurosportu Extra w Playerze). Firma będzie miała także pełne prawa do transmisji igrzysk na kanałach płatnych, w tym na antenach Eurosportu.
 

- Jako „Home of the Olympics” w Europie podczas trzech ostatnich igrzysk olimpijskich, jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia współpracy z MKOlem do 2032 roku. Szykując się na niesamowicie zapowiadające się igrzyska w Paryżu, jesteśmy zachwyceni, że Warner Bros. Discovery pozostanie jedynym miejscem, w którym fani będą mogli oglądać każdy moment kolejnych czterech igrzysk - powiedział Andrew Georgiou, President and Managing Director Warner Bros. Discovery Sports Europe.

- Cieszy nas partnerstwo z EBU i jej członkami, które wpisuje się w cel, jaki postawiliśmy sobie z MKOlem w 2015 roku – aby dotrzeć z relacjami z igrzysk do jak największej liczby osób. Widzowie w Europie będą nadal mieli możliwość wyboru i dostępu do przekazu z igrzysk olimpijskich na wielu platformach, co, bazując na rekordowej oglądalności i zaangażowaniu kibiców w Europie na przestrzeni ostatnich trzech edycji igrzysk, jest wspaniałym prognostykiem na przyszłość - dodał.

Nowe porozumienie gwarantuje dotarcie do widzów za pośrednictwem ogólnodostępnych kanałów publicznych nadawców należących do EBU, których większość transmitowała poprzednie igrzyska olimpijskie w ramach współpracy z MKOlem i Warner Bros. Discovery.

Od 2026 roku EBU będzie posiadaczem praw na kanałach FTA oraz platformach cyfrowych. Członkowie EBU, w tym TVP, będą mogli pokazać ponad 200 godzin transmisji z Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz co najmniej 100 godzin z Zimowych Igrzysk Olimpijskich na kanałach telewizyjnych, stacjach radiowych i streamingu na żywo, a także na stronach internetowych, w aplikacjach oraz w mediach społecznościowych.
 

- Jesteśmy dumni, że nasi widzowie będą mogli oglądać igrzyska olimpijskie na kanałach otwartych do 2032 roku. To niezwykle ważna umowa dla mediów publicznych, pokazująca ogromną siłę i solidarność Europejskiej Unii Nadawców - podkreśliła Delphine Ernotte Cunci, Prezydent EBU i CEO France Télévisions.

- EBU i jej członkowie mogą dotrzeć do nawet ponad miliarda widzów w Europie za pośrednictwem kanałów telewizyjnych i innych platform. Dlatego tak się cieszę z porozumienia z MKOlem i Warner Bros. Discovery, dzięki któremu igrzyska będą dostępne w Europie dla szerszej publiczności niż kiedykolwiek wcześniej - dodała.

- Telewizja Polska od ponad sześciu dekad pokazuje zmagania olimpijczyków. Igrzyska Olimpijskie to najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, które mają także wymiar kulturalny i społeczny. Widzowie Telewizji Polskiej będą mogli oglądać kolejne odsłony tej wyjątkowej imprezy zarówno w otwartych kanałach telewizyjnych,  jak również w Internecie - powiedział Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Warner Bros. Discovery i EBU od dawna współpracują, wspólnie transmitując najważniejsze sportowe wydarzenia, takie jak IBU Puchar Świata i mistrzostwa świata w biathlonie, mistrzostwa świata w lekkoatletyce, Tour de France czy La Vuelta.

Podczas ostatnich trzech edycji igrzysk olimpijskich Warner Bros. Discovery nadzorowało partnerstwa z ponad 45 nadawcami kanałów FTA oraz z członkami EBU, zapewniając możliwie najszerszy dostęp do transmisji z igrzysk. Dzięki temu oraz wykorzystaniu platform i kanałów Warner Bros. Discovery udało się osiągnąć rekordowe poziomy oglądalności. W trakcie Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 relacje dotarły do 372 milionów widzów w Europie, w tym do aż 175 milionów za pośrednictwem platform Warner Bros. Discovery, takich jak discovery+. W trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 platformy nadawcy odwiedziło 156 milionów osób, czyli aż 19 razy więcej niż podczas wcześniejszych igrzysk zimowych.


* Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Kosowo, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Mołdawia, Monaco, Macedonia Północna, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy

** każdy moment na wyłączność: Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Kosowo, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Mołdawia, Monaco, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. Każdy moment nie na wyłączność: Dania, Niemcy, Norwegia, Szwecja


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport na żywo w telewizji


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

539 zł Więcej...