reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja i Białoruś bez transmisji z IO do 2032 roku?

dodano: 2023-01-17 14:03
autor: RO | źródło: obob.tv

Stop Rosja i Białoruś prawdopodobnie nie będą mogły transmitować Igrzysk Olimpijskich przez co najmniej najbliższe 10 lat, począwszy od 2026 roku. Tu jest w pewnym sensie zagadka, ponieważ Rosja ma prawa do transmisji Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2024 r. w Paryżu.

Warner Bros. Discovery
igrzyska olimpijskie Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Moskiewski dziennik ekonomiczno-biznesowy Wiedomosti w swojej publikacji pisze, że Rosja nie znalazła się na liście nadawców ustalonych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Właściwie to samo dotyczy Białorusi. Chodzi oczywiście o Zimowe i Letnie Igrzyska Olimpijskie w latach 2026, 2028, 2030 i 2032, a także odpowiadające im Igrzyska Młodzieży.

To, że Rosja i Białoruś nie będą mogły relacjonować tych imprez sportowych, wynika z faktu, że kraje wystąpiły z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Państwowe firmy nadawcze VGTRK, Pierwyj i Radio Dom Ostankino, które reprezentowały Rosję we wspomnianym sojuszu, ogłosiły 26 lutego 2022 r. zawieszenie członkostwa po tym, jak Rosji zakazano udziału w Eurowizji. Z kolei reprezentująca Białoruś firma Biełteleradyjokampanija została wykluczona z EBU jeszcze w czerwcu 2021 roku za to, że pokazywała wymuszone wypowiedzi aresztowanych przeciwników reżimu Łukaszenki. Według EBU, w wywiadach zatrzymani pobici przeciwnicy Łukaszenki przez białoruskie służby bezpieczeństwa, żałowali swoich czynów.

Ostatnio poinformowano, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski przekazał wszystkie prawa do relacjonowania IO w Europie na lata 2026-2032 firmie Warner Bros. Discovery (WBD) i Europejskiej Unii Nadawców (EBU), które wygrały w ramach przetargu. Tak więc nadawcy, którzy należącą do EBU, będą mogli transmitować Olimpiadę w 49 krajach europejskich (z wykluczeniem Rosji i Białorusi, które nie są w EBU). Warner Bros. Discovery będzie odpowiedzialny za wyświetlanie turnieju na platformach streamingowych i cyfrowych.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...