reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Syndrom Hamleta” w ofercie serwisu VOD Canal+

dodano: 2023-01-17 23:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Watch Docs Canal+ Arte Südwestrundfunk (SWR) „Syndrom Hamleta” Widzowie usługi VOD CANAL+ Online mogą już oglądać polsko-niemiecki film „Syndrom Hamleta”, którego bohaterami są Ukraińcy Katia, Oksana, Sławik, Rodion i Roman. Producentami tego dokumentalnego filmu są Balapolis i Kundschafter Filmproduktion, koproducentami CANAL+ i Südwestrundfunk (SWR), przy współpracy z Arte, w kooperacji z Chicken & Egg Pictures, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy FFA, Medienboard Berlin-Brandenburg, Creative Europe Media. German Federal Goverment, Commissioner for Culture and Media, Crossing Borders Robert Bosch Stiftung i Literarisches Colloquium Berlin, a dystrybutorem jest Watch Docs.

Watch Docs Canal+ Arte Südwestrundfunk (SWR) „Syndrom Hamleta”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przygotowania do wystawienia sztuki Williama Szekspira przez młodych Ukraińców jako opowieść o pokoleniu, które nie zaznało spokoju.

Pełnometrażowy dokument o ukraińskim „pokoleniu Majdanu”, młodzieży wychowanej w cieniu wojny, która od lat tliła się na wschodzie ich kraju. Jak czytamy w opisie, choć ta polsko-niemiecka produkcja powstała przed atakiem Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku, to w żaden sposób się przez to nie zdezaktualizowała. Twórcy dokumentu, nagrodzony „Orłem” duet  Elwira Niewiera  i Piotr Rosołowski (dokumenty „Książe i dybuk” i „Efekt domina”), podążają tu za Rosą, młodą ukraińską reżyserką, która chce wystawić „Hamleta” i podróżując po kraju szuka swojego głównego bohatera. To zderzenie na kijowskiej teatralnej scenie młodych ludzi żyjących w niepewnych czasach i marzących o swojej przyszłości z klasycznym tekstem, który tu i teraz nabiera zupełnie nowych znaczeń, daje efekt, który trudno zapomnieć.

Film zdobył „Złotego Lajkonika” i kilka innych nagród na „Krakowskim Festiwalu Filmowym”. Uhonorowano go także na zeszłorocznych „Festiwalu Filmowym” w Locarno i „Festiwalu Mediów”.

Dodajmy, że film „Syndrom Hamleta” pojawił się w kinach w piątek, 7 października 2022 roku (więcej tutaj).
 
Oksana i Katia na plakacie promującym kinową emisję filmu „Syndrom Hamleta”, foto: Watch Docs
Oksana i Katia na plakacie promującym kinową emisję filmu „Syndrom Hamleta”, foto: Watch Docs


„Syndrom Hamleta” - emisja w serwisie CANAL+ Online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...