reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kyivstar TV rezygnuje z Setanta Sports

dodano: 2023-01-19 17:48
autor: RO | źródło: detector.media

Kyivstar TV Jedna z wiodących platform OTT na Ukrainie rezygnuje z kanałów Setanta Sports. Kyivstar TV twierdzi, że podjęła takie działania ze względu na znaczny wzrost kosztów dystrybucji. Obecnie trwają negocjacje z nadawcą w sprawie dostosowania oferty cenowej i wznowienia emisji.

mediasat.info
Adjarasport Setanta Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator Kyivstar otrzymał nową ofertę cenową od firmy Setanta Sports na 2023 rok. Przyjęcie warunków spowodowałoby wzrost abonamentu dla użytkowników usługi OTT, co jest nie do przyjęcia zarówno dla nich, jak i dla jego biznesu w czasu wojny.

Setanta Sports rozwija własną platformę, a było już kilka przypadków, że ważne transmisje sportowe odbywały się na platformie, a nie na kanałach linearnych Setanta Sports. Firma dystrybucyjna Infinitas wyraziła swoją otwartość na rozmowy i przyszłą współpracę. Dodała, że posiada umowy z około 150 dostawcami w 2023 roku. Jednak w tym roku rabaty są pomniejszone, a pakiet praw sportowych jest uzupełniony o ukraińską Premier-liha.

Kyivstar TV to wspólne przedsięwzięcie Kyivstar i 1+1 media.

W połowie sierpnia 2022 r. Ukraińska Piłkarska Premier-liha (UPL) stworzyła jedną pulę telewizyjną i wybrała Setanta Sports jako oficjalnego nadawcę ligowych rozgrywek piłkarskich na Ukrainie. Umowa została przewidziana na 3 sezony. W oficjalnym komunikacie UPL wymienił kwotę 3-letniej umowy z Setanta na sumę 16,2 mln dolarów, a eksperci branży twierdzili, że Setanta był gotowy dać tylko 3,2 mln dolarów za pierwszy rok. Z tego 1,6 mln dol. to pieniądze dla klubów i tyle samo na produkcję. Szereg klubów zakwestionowało decyzję, twierdząc, że mają prawo do samodzielnej sprzedaży praw do swoich meczów i zawarły umowę z 1+1 Media. We wrześniu Rada Najwyższa przyjęła ustawę zabraniającą związkom i ligom narodowym rozporządzanie prawami medialnymi do transmisji meczów sportowych.

Od 2023 r. zamiast StarLightMmedia dystrybucję kanałów Setanta Sports obsługuje nowa spółka Infinitas.

Na początku 2022 r. gruziński holding Adjara Group kupił kanał Setanta Ukraine i rozszerzył jego dostępność o transmisję strumieniową.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...