reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Boomerang po polsku dla kablówek

dodano: 2005-05-05 16:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: Zone Vision

boomerang_new_small.jpg Od 21 kwietnia na platformie UPC Direct na Astrze 1G - 19,2E jest nadawana polska wersja kanału dla dzieci Boomerang Europe. Kanał jest kodowany w systemie CryptoWorks. Polska wersja jest na razie przeznaczona wyłącznie dla sieci kablowych, ale żadna z nich na razie nie podpisała umowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Boomerang po polsku (PID audio 213) obok wersji angielskiej i węgierskiej jest na transponderze 63 Astry 1G - 19,2E na częstotliwości 10,921H (SR=22000, FEC=5/6). Na razie 50 proc. programu jest w polskiej wersji językowej, a reszta w wersji oryginalnej - angielskiej (podobno polskie sieci kablowej zgłaszają także zapotrzebowanie na bajki w angielskiej wersji!).

Na razie poza jedną reklamą w ostatnim wydaniu magazynu Telekablel niewiele można było się dowiedzieć o wejściu kanału Boomerang do Polski. Za dystrybucję w sieciach kablowych w Polsce odpowiadać będzie firma Zone Vision. Na razie żadna polska sieć kablowa nie podpisała umowy na korzystanie z programu Boomerang w polskiej wersji - nie było na to jeszcze czasu. Polskie sieci kablowe do dekodowania Boomerang będą otrzymywać karty kodowe w CryptoWorks.

Boomerang zostanie wstępnie przedstawiony na najbliższej tzw. małej Konferencji OIGKK w dniach 9-11 maja 2005 roku w Jachrance. Większa prezentacja na listopadowej Konferencji.

Trudno w tej chwili powiedzieć, czy Boomerang po polsku pojawi się w ofercie którejś z polskich platform, a jeśli już to zapewne prędzej w Cyfrze+ niż w Cyfrowym Polsacie. Zależy to jednak wyłącznie od bezpośrednich kontaktów brytyjskiego nadawcy i przedstawicieli platform oraz zainteresowania abonentów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama