reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ France usunął 7 kanałów od Turnera

dodano: 2023-01-24 10:43
autor: Jan Borejko | źródło: CANAL+ France

Canal+ France W nocy z 23 na 24 stycznia br. nastąpiły duże zmiany w ofercie francuskiej platformy CANAL+. Po nieudanych negocjacjach doszło ostatecznego wycofania ze swojej oferty 7 kanałów Turnera. Pojawiły się też kanały od OCS (Orange France). Oczywiście zmiany te nie dotyczą polskiego CANAL+.

satkurier.pl
Canal France Turner 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiany dotyczą kanałów OCS i Turner w programie nowego planu taryfowego CANAL+. Wdrożenie zaplanowano wieczorem 23/24 stycznia, informując o tym abonentów francuskiej platformy CANAL+

- Plan serwisowy odbędzie się w nocy z 23 na 24 stycznia 2023 r., pamiętajcie o pozostawieniu dekodera w stanie czuwania – zapowiadał CANAL+.


Jedyną prawdziwą zmianą jest pojawienie się OCS Pulp (kanał 39 w EPG dekoderów CANAL+ i kanał 59 w TNT) w celu zastąpienia OCS CHOC. Ta zmiana nastąpiła na tp. 80 satelity Astra (19,2°E) na częstotliwości 12,012 GHz, pol. V. Przy okazji stacja OCS GEANTS zmienia numerację kanału w EPG dekoderów (kanał 40 w CANAL+ i 60 kanał w TNT). Znika kanał OCS City

W ramach tych zmian dla CANAL+ (dla spółki zależnej Vivendi) doszło do ostatecznego wycofania z oferty 7 kanałów Turnera, a mianowicie Warner TV, Boomerang, Boing, TCM Cinema, Toonami, Cartoon Network i CNN International.

Koniec emisji kanałów Turnera (spółki zależnej Warner Bros.) 11 stycznia  w stacji RTL skomentował sam Maxime Saada, prezes zarządu CANAL+ Groupe: „to negocjacje handlowe, które się nie powiodły”.  Pomimo tej znaczącej straty francuski CANAL+ kontynuuje emisję filmów Warnera i to na wyłączność, a stosunki pozostają dobre i bez zmian.

Abonenci we Francji mają obawy co do odpowiedniej jakości oferty CANAL+ France, bo zmiany są zbyt duże. Według tego co piszą na forach miesiąc po miesiącu usunięto z oferty zbyt wiele kanałów:

MTV Hits, MCM Top, Trace Tropical, RMC Sport, Altice Studio, 13eme rue, Syfy, Warner tv, TCM Cinema, Toonami, Cartoon Network, Boing, OCS City, Cine FX, Cine Polar, Trace Latina, Science and Life TV, Trek, Discovery Channel, Discovery Science.

Źródło: canalplus.com  alloforfait.fr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...