reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai uruchomi kanały regionalne w HD

dodano: 2023-01-25 12:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Rai Sudtirol logo 360px Dwa regionalne kanały włoskiej telewizji publicznej Rai zostaną wkrótce przełączone na rozdzielczość HD. Od 31 stycznia 2023 r. Rai będzie nadawać stacje regionalne Rai Südtirol (po niemiecku) i Rai Alto Adige (po włosku) w HD.

Rai
Rai Alto Adige Rai Sudtirol logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rai Südtirol i Rai Alto Adige będą początkowo dostępne w HD tylko we włoskim multipleksie naziemnym w DVB-T2.
Można się spodziewać, że dystrybucja HD będzie również dostępna w multipleksach dystrybucyjnych w trybie Multistream (MIS) na satelicie Eutelsat 5 West B (5°W), który jest wykorzystywany jako dosył dystrybucyjny dla nadajników naziemnych we Włoszech.

W ciągu roku Rai będzie stopniowo przełączać wszystkie swoje stacje regionalne na wysoką rozdzielczość. Pod koniec miesiąca kanał Rai 3, wybierany domyślnie przyciskiem 3 na pilocie, będzie nadawany w wysokiej rozdzielczości na kanale naziemnym 808. Na razie nie wiadomo czy regionalne wersje Rai3 przełączą się również na HD w satelitarnej platformie DTH TivúSat (z satelity Eutelsat Hot Bird, 13°E ). Obecnie nadają w SD, a ich sygnał jest zakodowany w Nagra MA i dostępny tylko dla klientów posiadających karty z dekoderami lub moduły TivúSat.

Rai zapewnia wszystkie swoje kanały w wysokiej rozdzielczości (HDTV), z wyjątkiem wspomnianych regionalnych wersji Rai3. Włoski nadawca publiczny produkuje też jeden kanał Rai 4K w rozdzielczości Ultra HD - także ten kanał jest w TivúSat

 

Źródło: parabola.cz  rainews.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...