reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azerbejdżan rozważa międzynarodowy kanał satelitarny

dodano: 2023-01-26 15:48 | aktualizacja: 2023-01-26 17:35
autor: RO | źródło: parabola.cz/TeveHaber/xebler.az

Azerbejdżan W Azerbejdżanie mówi się o tworzeniu nowego kanału międzynarodowego z dystrybucją satelitarną na cały świat. O takiej potrzebie powiedział deputowany Sabir Rustamkhanli na jednej z sesji parlamentarnych. - 3-4 razy więcej naszych rodaków mieszka poza Azerbejdżanem niż naszych obywateli w kraju.

Azerbejdżan
Azerbejdżan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy kanał ma pełnić funkcję kulturalną i edukacyjną. Od rana do wieczora ma nadawać o historii, języku i literaturze Azerbejdżanu.

Do kanału mają zostać przyciągnięci różni eksperci, zarówno do kierowania telewizją, jak i tworzenia programów tematycznych. Pomysłodawca projektu chce rodakom za granicą przybliżać ich narodową kulturę. Chce z nowego kanału uczynić "globalną szkołę" Azerbejdżanu.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 r. nadawcy z Azerbejdżanu zrezygnowali z transmisji satelitarnych na Eutelsat Hot Bird 13°E. Wyłączono wtedy państwowe stacje Az TV, Ictimai TV i prywatną Xezer TV. Kilka kanałów komercyjnych zapewnia narodowy satelita Azerspace 1 (46°E) w wiązce europejskiej. Są to ARB TV, ARB 24, ARB Günəş i Kanal S Azərbaycan z częstotliwości 11,025 GHz, pol. V (SR: 12700, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK). Nie są to jednak kanały skoncentrowane na rodakach za granicą, ale dają trochę rozrywki i informacji z tego kraju.

Źródło: xeberler.az  blogspot.com  parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

459 zł Więcej...