reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Azerbejdżan rozważa międzynarodowy kanał satelitarny

dodano: 2023-01-26 15:48 | aktualizacja: 2023-01-26 17:35
autor: RO | źródło: parabola.cz/TeveHaber/xebler.az

Azerbejdżan W Azerbejdżanie mówi się o tworzeniu nowego kanału międzynarodowego z dystrybucją satelitarną na cały świat. O takiej potrzebie powiedział deputowany Sabir Rustamkhanli na jednej z sesji parlamentarnych. - 3-4 razy więcej naszych rodaków mieszka poza Azerbejdżanem niż naszych obywateli w kraju.

Azerbejdżan
Azerbejdżan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy kanał ma pełnić funkcję kulturalną i edukacyjną. Od rana do wieczora ma nadawać o historii, języku i literaturze Azerbejdżanu.

Do kanału mają zostać przyciągnięci różni eksperci, zarówno do kierowania telewizją, jak i tworzenia programów tematycznych. Pomysłodawca projektu chce rodakom za granicą przybliżać ich narodową kulturę. Chce z nowego kanału uczynić "globalną szkołę" Azerbejdżanu.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 r. nadawcy z Azerbejdżanu zrezygnowali z transmisji satelitarnych na Eutelsat Hot Bird 13°E. Wyłączono wtedy państwowe stacje Az TV, Ictimai TV i prywatną Xezer TV. Kilka kanałów komercyjnych zapewnia narodowy satelita Azerspace 1 (46°E) w wiązce europejskiej. Są to ARB TV, ARB 24, ARB Günəş i Kanal S Azərbaycan z częstotliwości 11,025 GHz, pol. V (SR: 12700, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK). Nie są to jednak kanały skoncentrowane na rodakach za granicą, ale dają trochę rozrywki i informacji z tego kraju.

Źródło: xeberler.az  blogspot.com  parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...