reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Everyone TV operatorem platform FTA w Wielkiej Brytanii

dodano: 2023-01-27 21:46 | aktualizacja: 2023-01-27 22:32
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Freesat i Freeview Firma zarządzająca brytyjskimi platformami telewizyjnymi Freesat i Freeview rozpoczęła działalność pod nową nazwą Everyone TV. Wcześniej była znana jako Digital UK Ltd. Udziały w niej mają krajowi nadawcy publiczni BBC, ITV, Channel 4 i Channel 5.

BBC ITV Channel 4 Channel 5
BBC ITV Channel 4 Channel 5 Wielka Brytania kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Digital UK powołano w celu cyfryzacji analogowych sygnałów telewizyjnych, konkretniej - przeniesienie na naziemną telewizję cyfrową DTT (w Wielkiej Brytanii powszechnie znanej jako Freeview). Spółka po zakończeniu tego procesu połączyła się z DMOL (Digital Multiplex Operators Limited).

Pod koniec 2021 r. Digital UK połączono z darmową platformą satelitarną Freesat, a Channel 5 dołączono jako członka. Wszyscy krajowi nadawcy publiczni w Wielkiej Brytanii mają dalej działać pod kierownictwem jednej organizacji. Digital UK zmieniło nazwę, aby lepiej odzwierciedlać swoją misję - promować darmową telewizję dla wszystkich.

Kolejne plany na przyszłość zakładają migrację kanałów FTA z cyfrowej telewizji naziemnej i satelitarnej na platformy internetowe.
 

Digital UK przeszło długą drogę, odkąd ponad 10 lat temu dokonało cyfrowej rewolucji. Nowa marka w dużym stopniu odzwierciedla zmienioną rolę organizacji w zarządzaniu bezpłatnymi usługami telewizyjnymi w Wielkiej Brytanii z korzyścią dla widzów i szerszego społeczeństwa. Jestem przekonany, że dzięki licznym osiągnięciom w wynikach, kulturze opartej na partnerstwie i współpracy oraz wsparciu nadawców publicznych, możemy nadal służyć odbiorcom w Wielkiej Brytanii i szerszemu ekosystemowi nadawczemu

- powiedziała Caroline Thomson, przewodnicząca Digital UK/Everyone TV.


Jeśli chodzi o widzów, Freeview i Freesat pozostaną odrębnymi markami. Jednak za kulisami, bezpłatni nadawcy kierowani przez Everyone TV będą koordynować przyszłość bezpłatnego nadawania w Wielkiej Brytanii. Jest to szczególnie istotne, ponieważ zarówno Freesat, jak i Freeview stoją w obliczu długoterminowej migracji do transmisji online.

Operatorzy sieci komórkowych przyglądają się częstotliwościom używanym przez Freeview po 2030 roku. Decyzja w sprawie przyszłego wykorzystania obecnych częstotliwości telewizji naziemnej spodziewana jest jeszcze w tym roku na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej (WRC).

Tymczasem 3 satelity obsługujące Sky i Freesat z pozycji orbitalnej 28,2°E mają żywotność kończącą się pod koniec dekady. Z kolei umowa Sky z operatorem satelitarnym SES wygasa w 2028 roku.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...