Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczegóły projektu LaScala.tv zostaną podane podczas konferencji prasowej 9 lutego, czyli daty, od której będzie można kupować bilety na
„Nieszpory sycylijskie" Verdiego i inne dostępne tytuły na życzenie.
Można zarejestrować się już teraz na stronie www.lascala.tv.
Ci, którzy już zasubskrybowali biuletyn Teatro, będą mogli korzystać z tych samych danych uwierzytelniających, aby uzyskać dostęp do platformy.
LaScala.tv otwiera nowy kanał bezpośredniej komunikacji dla entuzjastów , którzy już znają i uczęszczają do teatru czy opery, którzy będą mieli okazję wrócić do już obejrzanych spektakli, nadrobić zaległości i uzyskać dostęp do pogłębionych treści; globalnej publiczności, która ze względu na odległość nie zawsze może dotrzeć do Mediolanu, ale chce nauczyć się programowania i dołączyć do rodziny Verona; oraz młodym ludziom i szkołom, którzy dzięki pracy wideo i dedykowanym treściom będą mieli narzędzia umożliwiające łatwe i naturalne podejście do ogromnego dziedzictwa artystycznego, które jest częścią historii i zbiorowej tożsamości naszego kraju.
Nowa platforma będzie oferować transmisje na żywo oper, baletów i koncertów z sezonu werońskiego, sfilmowanych 9 kamerami zainstalowanymi w teatrze w miesiącach pandemii. W przerwach autor i reżyser Mario Acampa oprowadzi widzów za kulisami, by poznać bohaterów i tajniki inscenizacji.
Transmisjom na żywo towarzyszy katalog tytułów nagranych nowym systemem w ostatnich sezonach, a także filmy dokumentalne i treści specjalne. Wśród tytułów na żądanie nie zabraknie także spektakli dla dzieci i szkół. Przewiduje się również uruchomienie projektu pilotażowego z różnymi szkołami, które będą mogły podążać ścieżką prób i oglądania spektakli, łącząc się ze swoich biur.
Rozpowszechnianie treści edukacyjnych platformy LaScala.tv w sieciach szkolnych odbywa się we współpracy z Fundacją Cariplo.
Intesa Sanpaolo , Główny Sponsor Sezonu Teatro alla Scala , wspiera Teatr także w tym nowym projekcie, zostając Głównym Sponsorem platformy La Scala.tv
Platforma jest częścią szeroko zakrojonego projektu remontu i modernizacji Teatru, podjętego przez Fundację w ostatnich latach. Od 2020 roku Teatr zakończył prace nad poprawą akustyki loży, odnowił system biletowy, oprawę graficzną i zawartość programów sal oraz wstawiony po raz pierwszy magazyn z komunikacją w skoordynowanym obrazie i zajął się tym problemem uczciwości w relacjach międzyludzkich w pracy z planem włączenia. Promował również plan efektywności energetycznej, który zmniejszył zużycie o 25% w oczekiwaniu na obecną sytuację kryzysową i unowocześnił organizację sceny, wprowadzając tablety. Po chrzcie platformy streamingowejnowa strona internetowa, nowa aplikacja usług i cyfrowa wersja Magazynu spodziewane są w przededniu nowego sezonu. Nastąpi odnowienie przestarzałego już systemu napisów w widzach umieszczonych w oparciach foteli, który zostanie zastąpiony tabletami z tłumaczeniami na osiem języków; na zewnątrz zostanie uprzątnięta elewacja samego Teatru i wymieniona zostanie armatura.
Tymczasem dobiegają końca prace w nowym budynku przy Via Verdi zaprojektowanym przez architekta Mario Bottę, przeznaczonym na nową salę prób i biura Fundacji (przewidywany koniec 2023 r.), natomiast projekt dla nowe laboratoria w rejonie Rubattino. ŁaScala.tv przybiera zatem formę ważnego kroku w ramach strategii modernizacji technologicznej i strukturalnej , która zapewni Teatrowi zajęcie na kilka następnych lat, przyczyniając się do uczynienia La Scali bohaterem międzynarodowego pokazu reprezentowanego przez Igrzyska Olimpijskie 2026
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.