reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

La Scala TV - streamingowa platforma z teatrem i operą

dodano: 2023-01-27 16:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: Lascala.tv

Teatro alla scala lascala TV 360px Rośnie zainteresowanie LaScala.tv - nową platformą streamingową Teatro alla Scala – teatru operowego w Mediolanie, jednego z najsłynniejszych na świecie. Można już się zarejestrować, a pierwsze treści będą dostępne od czwartku 9 lutego 2023 r. Program usługi streamingowej na żywo zostanie zainaugurowany we wtorek 14 lutego o godz. 19:00 transmisją na żywo 5. przedstawienia „I Vespri siciliani" Giuseppe Verdiego w nowej inscenizacji w reżyserii Fabio Luisi i Hugo de Ana, z udziałem Mariny Rebeki, Piero Prettiego, Lucy Micheletti i Simona Lima.

LaScala.TV
Teatro alla scala lascalatv La Scala Milan 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Szczegóły projektu LaScala.tv zostaną podane podczas konferencji prasowej 9 lutego, czyli daty, od której będzie można kupować bilety na „Nieszpory sycylijskie" Verdiego i inne dostępne tytuły na życzenie.

Można zarejestrować się już teraz na stronie www.lascala.tv.
Ci, którzy już zasubskrybowali biuletyn Teatro, będą mogli korzystać z tych samych danych uwierzytelniających, aby uzyskać dostęp do platformy.

LaScala.tv otwiera nowy kanał bezpośredniej komunikacji dla entuzjastów , którzy już znają i uczęszczają do teatru czy opery, którzy będą mieli okazję wrócić do już obejrzanych spektakli, nadrobić zaległości i uzyskać dostęp do pogłębionych treści; globalnej publiczności, która ze względu na odległość nie zawsze może dotrzeć do Mediolanu, ale chce nauczyć się programowania i dołączyć do rodziny Verona; oraz młodym ludziom i szkołom, którzy dzięki pracy wideo i dedykowanym treściom będą mieli narzędzia umożliwiające łatwe i naturalne podejście do ogromnego dziedzictwa artystycznego, które jest częścią historii i zbiorowej tożsamości naszego kraju.

Nowa platforma będzie oferować transmisje na żywo oper, baletów i koncertów z sezonu werońskiego, sfilmowanych 9 kamerami zainstalowanymi w teatrze w miesiącach pandemii. W przerwach autor i reżyser Mario Acampa oprowadzi widzów za kulisami, by poznać bohaterów i tajniki inscenizacji.

Transmisjom na żywo towarzyszy katalog tytułów nagranych nowym systemem w ostatnich sezonach, a także filmy dokumentalne i treści specjalne. Wśród tytułów na żądanie nie zabraknie także spektakli dla dzieci i szkół. Przewiduje się również uruchomienie projektu pilotażowego z różnymi szkołami, które będą mogły podążać ścieżką prób i oglądania spektakli, łącząc się ze swoich biur.

Rozpowszechnianie treści edukacyjnych platformy LaScala.tv w sieciach szkolnych odbywa się we współpracy z Fundacją Cariplo.

Intesa Sanpaolo , Główny Sponsor Sezonu Teatro alla Scala , wspiera Teatr także w tym nowym projekcie, zostając Głównym Sponsorem platformy La Scala.tv

Platforma jest częścią szeroko zakrojonego projektu remontu i modernizacji Teatru, podjętego przez Fundację w ostatnich latach. Od 2020 roku Teatr zakończył prace nad poprawą akustyki loży, odnowił system biletowy, oprawę graficzną i zawartość programów sal oraz wstawiony po raz pierwszy magazyn z komunikacją w skoordynowanym obrazie i zajął się tym problemem uczciwości w relacjach międzyludzkich w pracy z planem włączenia. Promował również plan efektywności energetycznej, który zmniejszył zużycie o 25% w oczekiwaniu na obecną sytuację kryzysową i unowocześnił organizację sceny, wprowadzając tablety. Po chrzcie platformy streamingowejnowa strona internetowa, nowa aplikacja usług i cyfrowa wersja Magazynu spodziewane są w przededniu nowego sezonu. Nastąpi odnowienie przestarzałego już systemu napisów w widzach umieszczonych w oparciach foteli, który zostanie zastąpiony tabletami z tłumaczeniami na osiem języków; na zewnątrz zostanie uprzątnięta elewacja samego Teatru i wymieniona zostanie armatura.
Tymczasem dobiegają końca prace w nowym budynku przy Via Verdi zaprojektowanym przez architekta Mario Bottę, przeznaczonym na nową salę prób i biura Fundacji (przewidywany koniec 2023 r.), natomiast projekt dla nowe laboratoria w rejonie Rubattino. ŁaScala.tv przybiera zatem formę ważnego kroku w ramach strategii modernizacji technologicznej i strukturalnej , która zapewni Teatrowi zajęcie na kilka następnych lat, przyczyniając się do uczynienia La Scali bohaterem międzynarodowego pokazu reprezentowanego przez Igrzyska Olimpijskie 2026

Źródło: lascala.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...