reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zamknięto pirackie streamingi USTVGO i USTV247

dodano: 2023-01-29 18:03
autor: Dr. Hack | źródło: ACE/TF/

USTVGo piracki serwis kanały 360px ACE - The Alliance for Creativity and Entertainment (z ang. Sojusz na rzecz kreatywności i rozrywki) twierdzi, że stoi za niespodziewanym zamknięciem pirackich domen USTVGO i USTV247. Popularna usługa streamingowa USTVGO, która rzekomo była obsługiwana z Hanoi w Wietnamie, nagle zamknęła swoje podwoje w zeszłym tygodniu. ACE twierdzi, że jest w trakcie przejmowania kontroli nad nazwami domen powiązanych z piracką witryną. Wydaje się jednak, że ACE nie przejęło jeszcze kontroli nad wszystkimi domenami witryny.

USTVGO
USTVGo piracki serwis piractwo USA 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z milionami użytkowników miesięcznie, USTVGO był jednym z najczęściej odwiedzanych pirackich, streamingowych portali z telewizją na żywo w Internecie.

Jak sama nazwa wskazuje, piracki portal koncentrował się na kanałach amerykańskich, co czyniło go popularnym miejscem dla Amerykanów lub osób mieszkających kiedyś mieszkających w USA, a teraz są poza granicami.

USTVGO nagle zostało wyłączone.
Zamiast zwykłej listy linków do ponad 100 kanałów, w tym ABC, CBS, NBC i Nickelodeon, gości powitano krótkim oświadczeniem sugerującym, że został zamknięty: „Sorry, we are gone" (ang. „Przepraszam zamknięte").

W ostatnich dniach wiadomość zniknęła, a domena USTVGO.tv stała się całkowicie nieosiągalna. To samo dotyczyło kilku innych domen obsługiwanych podobno przez tego samego właściciela, w tym ustv247.tv i watchnewslive.tv.

Nie podano natychmiastowego wyjaśnienia zamknięcia, ale w tego typu przypadkach najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest jakiś rodzaj nacisku prawnego. 

Jan van Voorn, szef globalnej ochrony treści w MPA i szef Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), poinformował portal TorrentFreak, że zamknięcie USTVGO jest wynikiem działań egzekucyjnych ACE.

Koalicja antypiracka, wspierana przez kilka dużych firm zajmujących się rozrywką wideo, podjęła działania po wyśledzeniu i skontaktowaniu się z właścicielem witryny w Hanoi w Wietnamie.

ACE nie przejęło jeszcze kontroli nad nazwami domen witryny, które zostały zarejestrowane za pośrednictwem usługi ochrony prywatności Njalla. Domeny powinny zostać w odpowiednim czasie przekazane sojuszowi antypirackiemu.

Zamknięcie USTVGO to kolejne wielkie zwycięstwo ACE, ale kolejne zagrożenia piractwem nadal istnieją. Wielu niezadowolonych z zamknięcia USTVGO użytkowników tej usługi już ucieka do alternatyw i szuka w Internecie zastępczych serwisów. Nadal w Internecie są informacje jak oglądać takie serwisy przy pomocy VPN, a takie informacje powinny znikać z automatu z sieci razem z przejętymi domenami.

Źródło: getdroidtips.com  torrentfreak.com  iptvwire.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...