reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pielgrzymka papieża do 2 krajów Afryki w telewizji

dodano: 2023-01-31 19:33 | aktualizacja: 2023-02-01 11:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

EWTN Polska TV Trwam pielgrzymka papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego W dniach 31 stycznia - 5 lutego br. papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) odbywa kolejną podróż apostolską. Tym razem na trasie Ojca Świętego pojawią się Demokratyczna Republika Konga (pod hasłem „Wszyscy pojednani w Jezusie Chrystusie”, z francuskiego „Tous réconcilié en Jésus Christ”) i Sudan Południowy (pod hasłem „Proszę, aby wszyscy byli jedno”, z angielskiego „I pray that all may be one”). Transmisje z poszczególnych etapów tej pielgrzymki zapowiadają EWTN Polska, TV Trwam i Radio Maryja.

EWTN Polska TV Trwam pielgrzymka papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach pielgrzymki do Demokratycznej Republiki Konga (od wtorku, 31 stycznia do piątku, 3 lutego br.) zaplanowano uroczystość powitalną w Pałacu Narodu w Kinszasie, spotkanie papieża z prezydentem kraju, z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego, mszę świętą na lotnisku Ndolo, spotkania w Nuncjaturze Apostolskiej z ofiarami konfliktu na wschodzie kraju i z przedstawicielami niektórych dzieł charytatywnych, spotkanie z młodzieżą i katechetami na Stadionie Męczenników, spotkanie modlitewne w katedrze Matki Bożej Kongijskiej z kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami, spotkanie w Nuncjaturze Apostolskiej z członkami Towarzystwa Jezusowego, spotkanie z biskupami w siedzibie Krajowej Konferencji Biskupiej Konga (Conférence épiscopale nationale du Congo/CENCO) i uroczystość pożegnalną na międzynarodowym lotnisku Ndjili w Kinszasie.

W ramach pielgrzymki do Sudanu Południowego (od piątku do niedzieli, od 3 do 5 lutego br.) zaplanowano uroczystość powitalną na międzynarodowym lotnisku w Dżubie, wizytę papieża u prezydenta republiki w Pałacu Prezydenckim, spotkanie z wiceprezydentami, przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego, spotkanie z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami w katedrze Świętej Teresy, spotkanie w Nuncjaturze Apostolskiej z członkami Towarzystwa Jezusowego, spotkanie w Hali Wolności z osobami przesiedlonymi wewnętrznie, modlitwę ekumeniczną w Mauzoleum Johna Garanga, mszę świętą przed Mauzoleum Johna Garanga, modlitwę „Anioł Pański”, uroczystość pożegnalna na międzynarodowym lotnisku w Dżubie.

Wizyta w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym będzie 40. pielgrzymką papieża Franciszka. Przypomnijmy, iż Ojciec Święty odwiedził w czasie swego pontyfikatu Brazylię, Jordanię, Palestynę, Izrael, Koreę Południową, Albanię, Francję, Turcję, Sri Lankę, Filipiny, Bośnię i Hercegowinę, Ekwador, Boliwię, Paragwaj, Stany Zjednoczone Ameryki, Kenię, Ugandę, Republikę Środkowoafrykańską, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę, Gruzję, Azerbejdżan, Szwecję, Egipt, Portugalię, Kolumbię, Birmę (Mjanma), Bangladesz, Chile, Peru, Szwajcarię, Irlandię, Litwę, Łotwę, Estonię, Panamę, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Bułgarię, Macedonię Północną, Rumunię, Mozambik, Madagaskar, Mauritius, Tajlandię, Japonię, Irak, Węgry, Słowację, Cypr, Grecję, Maltę, Kanadę, Kazachstan i Bahrajn (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego - transmisje codziennie (od 31 stycznia 2023 roku) w EWTN Polska, TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...