reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Play zwiększa swój udział w SferaNet

dodano: 2023-01-31 22:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Groupe Iliad

SferaNet Grupa Play (P4, Groupe Iliad, poprzez spółkę celową Vortanoria Investments) podpisała umowę o nabyciu akcji operatora sieci światłowodowych na Podbeskidziu, spółki SferaNet z siedzibą w Bielsku-Białej. Jak czytamy w komunikacie, przyczyni się to do poszerzania zasięgu usług światłowodowego internetu i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom najwyższą jakość usług i wolność wyboru.

SferaNet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach transakcji, do której doszło we wtorek, 31 stycznia 2023 roku, Grupa Play, poprzez spółkę celową Vortanoria Investments, podpisała umowę o nabyciu 83,55 proc. akcji w SferaNet, zwiększając swoje udziały w spółce z dotychczasowych 2,97 proc. do 86,52 proc.

SferaNet dysponuje 1300 km sieci światłowodowej w kilkudziesięciu miejscowościach, na terenie Bielska-Białej i powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego, oferując dostęp do internetu i telewizji cyfrowej klientom indywidualnym, a także w modelu hurtowym.

- Jako kluczowy inwestor w branży telekomunikacyjnej, Grupa Play intensywnie rozwija sieć mobilną i światłowodową, będąc także otwarta na współpracę z innymi operatorami. Inwestycja w SferaNet wpisuje się w naszą strategię, której celem jest zapewnienie klientom w Polsce jak najszerszego dostępu do najwyższej jakości usług mobilnych, najszybszego internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej oraz wolności wyboru

- mówi Jean Marc Harion, prezes Grupy Play.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...