reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy tp. Wide Network Solutions dla FTA z 52°E

dodano: 2023-02-03 20:18 | aktualizacja: 2023-02-03 21:02
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Teleport Turkmen Hemrasy Na satelicie TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) została aktywowana nowa pojemność dla perskich nadawców. Operator WNS uruchomił pierwszy multipleks DVB-S2/8PSK, który działa na częstotliwości 10,762 GHz z polaryzacją poziomą (H), z SR 27500 i FEC 3/5. Używana jest wiązka wschodnia.

widenetworks.net/
Wide Network Solutions WNS.


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trwa transmisja testowa, podczas której jest sprawdzany poziom sygnału w Iranie i krajach sąsiednich, gdzie najwięcej mieszka docelowych odbiorców. To od ich wyników będą zależeć dalsze zmiany w transmisji multipleksu.

Wśród pierwszych kanałów pojawiły się Iran International HD, MBC Persia HD i Persiana Sports HD - wszystkie w MPEG-4/HD bez szyfrowania (FTA). Nowa pojemność zapewni jednak dodatkową przestrzeń dla zupełnie nowych projektów. Grupa Persiana Media Group pracuje nad startem kolejnych stacji tematycznych (m.in. Persiana Health HD i Persiana Women HD). Wielką ofensywę zapowiadał nadawca Damac Farsi, który ma uruchomić 13 kanałów dla dystrybucji free-to-air.

WNS (Wide Network Solutions) obsługuje 5 multipleksów na pozycji 52°E, ale każdy z nich pracuje w starszej konfiguracji DVB-S/QPSK. Najnowszy 6. multipleks jest już w DVB-S2/8PSK. Klientami operatora są głównie nadawcy w języku perskim, dla których już brakuje miejsca.

Odbiór wiązki wschodniej (East) na południowym-zachodzie Polski jest możliwy z anten o średnicy 80-100 cm. Im dalej na wschód, tym sygnał słabnie.

Parametry techniczne:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. - (10,762 GHz, pol. H, SR:27500, FEC: 3/5; DVB-S2 / 8PSK) - wiązka East
Kodowanie: brak ( FTA )


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...