reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb zapewni pociągom w Kazachstanie szybki internet

dodano: 2023-02-05 11:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: kz.kursiv.media/OneWeb.net

Oneweb antena Intellian 360px KTZ (Kazachstan National Railways - „Kazakhstan Temir Zholy”) i brytyjski operator satelitarny OneWeb (udziały ma Eutelsat) zawarły umowę partnerską w celu poprawy jakości komunikacji na kolei w Kazachstanie, poinformowała służba prasowa kazachskiego przewoźnika kolejowego oraz operator OneWeb. Strony podpisały memorandum o porozumieniu na forum Digital Almaty 2023.

OneWeb
kazachstan Oneweb KTZ 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z umową OneWeb planuje rozpocząć testy terminali Internetu satelitarnego na kolei w Kazachstanie, zdolnych do odbioru sygnału z satelitów LEO za niskiej orbity. Stacja naziemna OneWeb Central Asia jest obecnie budowana w Kazachstanie.

- Odbiór sygnału z konstelacji satelitów o niskiej orbicie zapewni stabilność komunikacji i możliwość wykorzystania go jako kanału zapasowego na stacjach. Umożliwi to wyposażenie odległych obiektów i pociągów w łączność i Internet – czytamy w komunikacie prasowym.


Współpraca z OneWeb pozwoli również zbadać możliwości konstelacji satelitów niskoorbitalnych w celu zapewnienia szybkiego Internetu dla stacji kolejowych, portów morskich, statków i taboru kolejowego.

Porozumienie podpisane na forum Digital Almaty 2023 formalizuje bliższą współpracę między OneWeb i KTZ w zakresie działalności firmy w zakresie transportu pasażerskiego i towarowego oraz ułatwi przekształcenie kazachskich Kolei Państwowych w międzynarodowego multimodalnego cyfrowego operatora logistycznego. Umowa sygnalizuje również zamiar stron przeprowadzenia prób serwisowych zarówno dla rozwiązań stacjonarnych, jak i mobilnych przed komercyjnym uruchomieniem jeszcze w tym roku.

Ben Griffin, VP Mobility and AMEA Region, OneWeb, skomentował:
 

- Filozofia OneWeb zawsze polegała na ścisłej współpracy z partnerami i klientami na całym świecie w celu opracowywania i wdrażania najlepszych w swojej klasie rozwiązań „dla przemysłu, przez przemysł”. Cieszymy się z możliwości współpracy z Kolejami Państwowymi w Kazachstanie przy opracowywaniu rozwiązań w zakresie łączności w celu zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb w zakresie łączności dla stałych miejsc, takich jak stacje kolejowe, terminale towarowe i porty morskie oraz ruchomych platform, w tym taboru. 

Anuar Akhmetzhanov, wiceprzewodniczący ds. strategii i cyfryzacji w KTZ, powiedział:
 

- Konstelacja OneWeb na niskiej orbicie okołoziemskiej może zapewnić możliwości potrzebne do napędzania innowacji i postępu cyfryzacji w branży kolejowej. W KTZ JSC mamy przyjemność współpracować z OneWeb w celu zbadania rozwiązań technologicznych, które zapewniają szybkie połączenie z niskimi opóźnieniami i ciągłą łączność, aby zapewnić cyfryzację korytarza transportowo-logistycznego ze wschodu na zachód, w tym portów morskich, dworców kolejowych, morskich statków i taboru. 


Konstelacja satelitów OneWeb zapewnia szerokopasmowy dostęp do Internetu z wykorzystaniem mobilnej technologii satelitarnej. Inwestorami projektu są Airbus (który rozwija satelity), Eutelsat, Qualcomm, Virgin Group, Coca-Cola i inne firmy. OneWeb wystrzelił pierwsze satelity w 2019 roku. Obecnie konstelacja orbitalna obejmuje 542 satelity, w przyszłości firma planuje zwiększyć ją do 648 satelitów.

Źródło: kursiv.media  oneweb.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...