reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

KRRiT: Konsultacje ws. 3 wolnych miejsc na MUX 8

dodano: 2023-02-09 18:50 | aktualizacja: 2023-02-09 19:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

MUX 8 W związku z przeniesieniem kanałów Telewizji Polskiej z multipleksu ósmego (MUX 8) do multipleksu szóstego (MUX 6) naziemnej telewizji cyfrowej przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, informuje, że 3 miejsca (sloty) zwolnione przez TVP w MUX 8 mogą zostać przyznane w postępowaniach konkursowych, ogłoszonych po zmianie przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Jacka Oko, decyzji rezerwacyjnej spółki Emitel (operatora MUX 8).

pilot telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mając na uwadze stanowisko strony rynkowej, przewodniczący KRRiT zwraca się do podmiotów zainteresowanych uzyskaniem koncesji na rozpowszechnianie kanału w bezpłatnej ofercie MUX 8 o wskazanie charakteru programu oraz zwięzłe przedstawienie planowanej oferty programowej.

Informacje można przekazywać do 28 lutego br. na wybrany adres: informacja_mux8(malpa)krrit.gov.pl lub Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „informacja_MUX8”.

Przypomnijmy, że w nocy z 12 na 13 stycznia br. kanały TVP Kultura i TVP Kobieta zostały usunięte z MUX 8. Telewizja Polska dysponowała na MUX 8 trzema slotami, które mogła wykorzystać albo na 3 kanały SD, albo kanał SD i kanał HD.

Nadal na MUX 8 obecne są kanały SD komercyjnych nadawców: Metro, Nowa TV, Telewizja WP i Zoom TV. Ten multipleks jako jedyny wśród telewizyjnych nadawany jest w paśmie VHF. Ponadto nadal oferowany jest w DVB-T/MPEG-4 zamiast nowego standardu DVB-T2/HEVC.

W przeszłości pojawiały się sugestie, by MUX 8 przeznaczyć dla radia cyfrowego DAB+, a dostępne tam stacje przenieść do nierozdysponowanego jeszcze MUX 5. Na razie nie wiadomo, czy podjęte zostaną formalne kroki w tym kierunku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...