reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Archiwista” 2 w serwisie TVP VOD

dodano: 2023-02-12 23:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP VOD „Archiwista” We wtorek, 14 lutego br. w serwisie TVP VOD pojawi się premierowo 1. odcinek 2. sezonu polskiego serialu „Archiwista”, którego producentem jest Telewizja Polska, natomiast producentem realizującym Rock And Roll Production. Wystąpią Anna Kraszewska, Aleksandra Justa, Maria Gładkowska, Małgorzata Pieczyńska, Józef Pawłowski, Marcin Bosak, Rafał Mohr, Mirosław Zbrojewicz, Artur Żmijewski i Henryk Talar. Sezon składa się z 10 odcinków. Na razie nie wiadomo, kiedy ta seria pojawi się premierowo na kanałach telewizyjnych TVP. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVP Seriale.

TVP VOD „Archiwista” Artur Żmijewski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fani serialu kryminalnego „Archiwista” będą mogli śledzić dalsze losy emerytowanego pracownika policyjnego archiwum. Pierwszy z dziesięciu nowych odcinków trafi do oferty serwisu TVP VOD we wtorek, 14 lutego br.

Henryk Mikos (w tej roli Henryk Talar) już w pierwszym sezonie udowodnił, że jako skromny archiwista posiada smykałkę do rozwiązywania kryminalnych spraw z przeszłości. Niedługo przyjdzie mu ponownie wytężyć swój bystry umysł oraz wykorzystać pamięć i niebagatelną umiejętność kojarzenia faktów. Nowe odcinki „Archiwisty” przyniosą mu bowiem kolejną porcję zagadek, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Jak zapewnia nadawca, widzowie znów poczują się jak doktor Watson u boku Sherlocka Holmesa, towarzysząc detektywowi amatorowi i razem z nim odkrywając kolejne elementy zawiłej układanki.

W nowym sezonie „Archiwisty” Henrykowi Mikosowi przyjdzie zmierzyć się nie tylko z członkami lokalnej mafii, ale również z mrocznymi tajemnicami związanymi z jego rodziną. Widzowie poznają konsekwencje wydarzeń z ubiegłego sezonu, które jak kręgi na wodzie odbiją się na życiu Henryka. Przeszłość powróci do Mikosa niczym fatum, a spokój tytułowego bohatera i jego bliskich zmąci wkrótce nowy, groźny i wpływowy antagonista - tajemniczy Mechanik (Artur Żmijewsjki).

Pierwszy sezon serialu „Archiwista” był emitowany premierowo na kanałach TVP1 i TVP HD od stycznia do kwietnia 2020 roku, a w 2021 roku pojawił się w ofercie serwisu Netflix. Inspiracją do wielu przedstawianych w serialu spraw kryminalnych są autentyczne wydarzenia, opisane w policyjnych aktach. Obok aktorów znanych z pierwszego sezonu „Archiwisty” - Henryka Talara, Mirosława Zbrojewicza, Rafała Mohra, Aleksandry Justy czy Marii Gładkowskiej - na ekranie w nowej serii pojawią się także Artur Żmijewski, Małgorzata Pieczyńska, Anna Kraszewska, Marcin Bosak i Józef Pawłowski. Dodajmy, że w pierwszej serii jedną z głównych ról zagrała Paulina Gałązka.

Nowa odsłona perypetii policyjnego archiwisty składa się z dziesięciu odcinków. Pierwszy z nich ukaże się na platformie TVP VOD we wtorek, 14 lutego br., a każdy kolejny pojawiać się będzie w cotygodniowym odstępie. Reżyserem serialu jest Robert Wichrowski („Negatyw”, „Leśniczówka” i „Francuski numer”). Za produkcję odpowiada Telewizja Polska, a producentem wykonawczym jest Piotr Mikołajczak z Rock And Roll Production. Zdjęcia realizowane były m.in. w Żyrardowie, Warszawie, Konstancinie-Jeziornie i Pruszkowie (więcej tutaj).
 
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Henryk Talar w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Henryk Talar w serialu „Archiwista”, foto: TVP


„Archiwista” - sezon 2., premiery we wtorki (od 14 lutego 2023 roku) w serwisie TVP VOD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...