reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prawdziwe zbrodnie w marcu w CBS Reality

dodano: 2023-02-13 01:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo W marcu br. kanał telewizyjny CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Dom jak z koszmaru” (sezony 1. i 2.), „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię” i „Geneza seryjnego mordercy” (sezon 1.).

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2023 roku w ofercie kanału CBS Reality:

„Dom jak z koszmaru” 1, 2
emisja: w soboty i niedziele (od 4 marca br.) o 14:00

Program będzie emitowany w soboty i niedziele, od 4 do 19 marca br. od godziny 14:00, po dwa odcinki. Seria ukazuje historie ludzi, których życie zostało wywrócone do góry nogami, gdy ich dom zmienił się w miejsce jak z koszmaru. W programie widzowie znajdą różne historie - od budynków, w których po ścianach płyną ścieki, przez budowle zagrożone upadkiem i domy zniszczone przez działanie siły wyższej, aż po koszmary związane z nowym budownictwem i domkami letniskowymi. W serii widzowie poznają między innymi historię Helen i Phila ze Staffordshire, których pensjonat zagrożony jest zawaleniem z powodu osiadania gruntu, a dodatkowo w odległości dwóch metrów od ich drzwi wejściowych otworzyło się ogromne zapadlisko. Widzowie spotkają też Caroline, która pokaże szkody wyrządzone w jej domu w Somerset przez kierowców próbujących przecisnąć się swoimi dużymi ciężarówkami przez wąską drogę jednokierunkową. Z kolei Tony z Bexhill-on-Sea we wschodnim Sussex opowie o tym, jak piorun uderzył w jego dom, podpalając strych i pozostawiając ogromną dziurę w dachu.

„Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię”
emisja: w niedzielę, 5 marca br. o 21:00

Program dokumentalny wyemitowany zostanie w niedzielę, 5 marca br. o godzinie 21:00. 15 lipca 1992 roku na Wimbledon Common w Londynie doszło do zbrodni. Rachel Nickell, młoda matka, została zamordowana na oczach swojego dwuletniego syna. Jak czytamy w opisie, jej śmierć doprowadziła do głośnego śledztwa i najgłośniejszej pomyłki wymiaru sprawiedliwości w brytyjskiej historii kryminalnej. Podejrzanym był Colin Stagg - mężczyzna został oskarżony i uwięziony za przestępstwo, którego nie popełnił. Człowiekiem, który przez 30 lat nosił na swoich barkach winę za to katastrofalne zaniedbanie, był psycholog sądowy, profesor Paul Britton. Do tej pory unikał wypowiadania się publicznie na temat tej zbrodni, wreszcie przerwał milczenie. Z serii wywiadów wyłania się o wiele bardziej złożona historia niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Obok Paula Brittona, udzielającego swojego pierwszego w życiu wywiadu, w programie pojawi się także emerytowany komendant policji metropolitalnej, Gary Copson, a w najbardziej dramatycznym momencie, Colin Stagg. Stanie on w końcu twarzą w twarz z Paulem Brittonem - człowiekiem, którego zawsze obwiniał za bezpodstawne wysłanie go do więzienia.

„Geneza seryjnego mordercy”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 marca br.) o 21:00

Program będzie emitowany od poniedziałku do piątku,  od 6 do 17 marca br. o godzinie 21:00. W najnowszej serii o prawdziwych zbrodniach doktor Bryanna Fox, psycholożka kryminalna i była agentka Federal Bureau of Investigation (FBI), przy użyciu profilowania kryminalistycznego opartego o materiał dowodowy („Evidence Based Profiling”, „EBP”) przeanalizuje genezę seryjnego mordercy. W programie doktor Bryanna Fox będzie identyfikować i badać zachowania z dzieciństwa i dojrzewania mogące mieć wpływ na dorosłe życie przestępcy - stopniowe przesuwanie granic i porzucenie zasad moralnych, które doprowadziły go do punktu kulminacyjnego - popełnienia pierwszego i kolejnych morderstw. Postawi również pytania dotyczące behawioralnych sygnałów alarmowych, dzięki którym można było zapobiec zbrodniom. Przy wykorzystaniu „Evidence Based Profiling” i „Violent Criminal Apprehension Program” („VICAP”, baza danych „Programu Ścigania Brutalnych Przestępców Federal Bureau of Investigation”) doktor Bryanna Fox prześledzi w jaki sposób i z jakich powodów doszło do popełnienia zbrodni oraz jakie czynniki zewnętrzne, zachowania mordercy i wczesne przejawy psychopatii do tego doprowadziły. Przedstawi również spojrzenie na to, jak powyższe informacje korelują z danymi znajdującymi się w zasobach służących do wykrywania przestępstw, wykorzystywanych dziś przez detektywów. Oprócz byłej agentki Federal Bureau of Investigation, w programie pojawią się także inni eksperci, którzy przedstawią widzom oparte na własnych doświadczeniach dane, informacje i fakty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...