reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Japonia przekazała Ukrainie nadajniki

dodano: 2023-02-12 21:44
autor: RO | źródło: NHK World

Ukraina (Telewizja, TV) Japonia przekazała Ukrainie przenośny sprzęt do nadawania sygnału telewizyjnego. Przypomnijmy, że główna wieża telewizyjna w Kijowie została zniszczona podczas rosyjskiego ataku w marcu 2022 roku. Przez jakiś czas kanały telewizyjne nie były nadawane, lecz potem zostały wznowione z nadajników zapasowych.

Valentyn Ogirenko / REUTERS
Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartek, 9 lutego br. ambasador Japonii na Ukrainie, Kuninori Matsuda, przekazał nadajniki przedstawicielom publicznej telewizji i radiofonii Suspilne. Urządzenia trafiły dzięki Japońskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej JICA (Japanese International Cooperation Agency).

Japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że od czasu zniszczenia wieży telewizyjnej, nadawca publiczny na Ukrainie nadaje programy za pomocą sprzętu przenośnego. Ministerstwo twierdzi jednak, że nadawca potrzebuje więcej sprzętu.

Główną narodową stacją telewizyjną na Ukrainie jest kanał Perszyj, tworzony przez Narodową Publiczną Teleradiokompanię Ukrainy (NSTU, Suspilne).

Japoński minister spraw zagranicznych Yoshimasa Hayashi powiedział w piątek, że urządzenia będą promować uczciwą i dokładną sprawozdawczość na Ukrainie oraz wzmacniać demokrację w tym kraju. Podkreślił, że Japonia będzie uczestniczyć w pracach nad odbudową Ukrainy, wspierając ludność kraju znajdującą się w kryzysie narodowym.

Źródło: nhk.or.jp 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...