reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polacy i nietuzinkowe filmy w marcu w SundanceTV

dodano: 2023-02-14 23:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International/satkurier.pl

Sundance TV W marcu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje filmowe jak „Chłopaki z Somers Town”, „Wild Horse, Wild Ride”, „Orkiestra” i „Shifty”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w marcu br. kanał SundanceTV zaprasza do oglądania nietuzinkowych i jedynych w swoim rodzaju i nieszablonowych filmów niezależnych. Na antenie pojawią się m.in.: „Chłopaki z Somers Town” - brytyjski komediodramat z polskim wątkiem; „Orkiestra” - filmowa opowieść o małym górniczym miasteczku i muzyce z Ewanem McGregorem w jednej z głównych ról, oraz „Shifty” - dramat z Rizem Ahmedem w roli Shifty'ego - młodego dilera cracku w Londynie.

Marzec 2023 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Chłopaki z Somers Town” („Somers Town”)
reżyseria: Shane Meadows
emisja: w czwartek, 2 marca br. o 20:45

Brytyjski film z polskimi aktorami. Tommo, który właśnie skończył 16 lat i dzięki temu nie musi dłużej pozostawać pod nadzorem opieki społecznej, wyjeżdża do Londynu, aby uciec od samotnego, trudnego życia w Midlands. Marek mieszka z ojcem, robotnikiem budowlanym z Polski, który wieczory spędza na piciu z przyjaciółmi. Obaj starają się odnaleźć sens w nowym życiu, a przypadkowe spotkanie w londyńskim Somers Town prowadzi ich do niespodziewanej współpracy. Pewnego dnia chłopak, bez mówienia o tym ojcu, oferuje bezdomnemu Tommo schronienie. Wkrótce obaj chłopcy zaczynają zarabiać pieniądze u przedsiębiorczego i ekscentrycznego sąsiada, Grahama. W filmie występują Elisa Lasowski, Katie Dickie, Anna Jenson, Piotr Jagiello, Ireneusz Czop, Tomasz Kamola, Sebastian Pałka, Mariusz Gajewski, Ben Porter i Nojaech Magenyuski (więcej tutaj).

„Wild Horse, Wild Ride” („Wild Horse, Wild Ride”)
reżyseria: Alex Dawson
emisja: w czwartek, 9 marca br. o 19:20

W dorocznym konkursie Extreme Mustang Makeover Challenge organizowanym w Fort Worth w Teksasie, zawodowcy i amatorzy podejmują się próby wytrenowania dzikich mustangów w ciągu zaledwie 100 dni.

„Orkiestra” („Brassed Off”)
reżyseria: Mark Herman
emisja: w czwartek, 16 marca br. o 17:20

Film zrealizowany w całości w Yorkshire opowiada historię małej górniczej społeczności. Po zamknięciu kopalni, która była głównym miejscem pracy dla mieszkańców miasteczka, muszą oni walczyć o przetrwanie. Osobiste i społeczne dramaty odsłaniają niezwykłą wytrzymałość ludzi i instynkt przetrwania, który podtrzymuje ich na duchu w obliczu przeciwności losu. „Orkiestra” to także historia miłości ojca do syna, chłopaka do dziewczyny, człowieka do muzyki (więcej tutaj).

„Shifty” („Shifty”)
reżyseria: Eran Creevy
emisja: w czwartek, 30 marca br. o 15:20

Riz Ahmed wciela się w tytułową rolę Shifty'ego w filmie przedstawiającym pełne akcji 24 godziny z życia młodego dilera cracku w Londynie. Nagły powrót do domu jego najlepszego przyjaciela uruchamia łańcuch wydarzeń, które sprawiają, że życie Shifty'ego szybko wymyka się spod kontroli. Jest prześladowany przez klienta, który za wszelką cenę chce zdobyć towar, a jego rodzina ma zamiar odwrócić się od niego na dobre. Shifty musi przechytrzyć rywalizującego z nim dilera narkotyków (w tej roli Jason Flemyng), który pragnie doprowadzić go do upadku (więcej tutaj).
 
Ewan McGregor i Tara Fitzgerald w filmie „Orkiestra”, foto: AMC Networks International
Ewan McGregor i Tara Fitzgerald w filmie „Orkiestra”, foto: AMC Networks International
Ewan McGregor i Tara Fitzgerald w filmie „Orkiestra”, foto: AMC Networks International
Ewan McGregor i Tara Fitzgerald w filmie „Orkiestra”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...