reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DAZN przejął Grupę Eleven

dodano: 2023-02-15 12:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DAZN/satkurier.pl

DAZN DAZN Group sfinalizowała przejęcie agencji kreatywnej Team Whistle i aktywów Grupy Eleven. Tym samym oferta DAZN została wzbogacona o portfolio praw sportowych Eleven, w tym transmisje meczów piłki nożnej. Transakcja nie ma wpływu na Eleven Sports Network w Polsce, gdzie Grupa Eleven posiada jeden symboliczny udział (0,01 proc.), a pozostałe udziały (99,99 proc.) należą do Telewizji Polsat. Grupa nie ma zatem kontroli ani nad kanałami Eleven Sports w Polsce, ani nad lokalną platformą streamingową www.elevensports.pl.

Eleven/DAZN
Eleven DAZN Team Whistle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do czasu przejęcia aktywów Grupy Eleven przez DAZN na polskim rynku dostępna była globalna usługa streamingowa elevensports.com z bezpłatnymi transmisjami na żywo z niszowych lig i sportów. Teraz po wejściu na tę stronę pokazuje się link przekierowujący na www.elevensports.pl.

W Polsce miesięczna subskrypcja DAZN kosztuje 39,99 zł, jednak co ciekawe po przejęciu Grupy Eleven oferta nie została - przynajmniej na chwilę obecną - rozszerzona o dodatkowe transmisje znane dotychczas z elevensports.com.

Teraz DAZN, oprócz oferowania lokalnych treści sportowych w Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii, dodaje Belgię, Portugalię i Tajwan. W Belgii dotyczy to m.in. krajowej ligi piłkarskiej - Jupiler Pro League, w Portugalii kluczowych międzynarodowych praw piłkarskich, takich jak angielska Premier League i Liga Mistrzów UEFA, a na Tajwanie lokalnego baseballu.

Dzięki ponad 700 mln obserwujących na różnych profilach i dzięki rosnącej sieci dystrybucji, która generuje 5 mld wyświetleń miesięcznie, zasięg społecznościowy i strategia Team Whistle mają pomóc DAZN w zwiększaniu zaangażowania ze strony nowych i obecnych odbiorców.
 

- Dzisiaj jest wielka chwila, ponieważ oficjalnie witamy Eleven i Team Whistle w rodzinie DAZN. To przejęcie jest ważnym elementem naszego ciągłego rozwoju - zdobywania praw najwyższej jakości, ekspansji na nowe rynki w Belgii, Portugalii i na Tajwanie oraz rozwijania naszego zasięgu społecznościowego i zaangażowania poprzez przeniesienie sieci i doświadczenia Team Whistle do DAZN. Ogólnie rzecz biorąc, umowa zwiększa skalę i umacnia pozycję DAZN jako światowego lidera w zakresie innowacji, a także pozycjonuje nas jako najlepsze miejsce do oglądania sportu - powiedział Shay Segev, dyrektor generalny DAZN Group.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...