reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wilk” 2 w stacjach Canal+

dodano: 2023-02-17 09:43 | aktualizacja: 2023-02-17 12:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Canal+ Premium „Wilk” W piątek, 17 lutego br. o godz. 21:55 w CANAL+ Premium i o godz. 22:55 w CANAL+ 1 wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1., 2., 3., 4. i 5. sezonu 2. polskiego serialu „Wilk”, który powstał w koprodukcji CANAL+ Polska i Papaya Films. Występują Waleria Gorobets, Jessica Polak, Zuzanna Pacałowska „Suzie Pacałowska”, Maria Witak, Marianna Babadag, Łukasz Dziemiński „Kuqe 2115”, Mateusz Trąbka „Tromba”, Borys Przybylski „Bedoes”, Michał Będźmirowski „Modny Tata”, Michał Wojciechowski, Daniel Misiewicz, Adam Szarek, Kordian Rekowski, Grzegorz Kowalczyk, Kamil Byzdra i Hubert Urbański. Serial będą mogli również oglądać użytkownicy serwisu VOD CANAL+ Online.

Canal+ Premium „Wilk”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, drugi sezon serialu „Wilk” to historia o pokoleniu, wchodzącym dopiero w dorosłe życie. O ich problemach, kryzysie tożsamości, dorastaniu. To uniwersalna opowieść o tym, że każdy młody człowiek prowadzi walkę o rzeczywistość, w której przyjdzie mu żyć. Na ekranie pojawią się m.in. Waleria Gorobets, Jessica Polak, Zuzanna Pacałowska „Suzie Pacałowska”, Maria Witak, Marianna Babadag, Łukasz Dziemiński „Kuqe 2115”, Mateusz Trąbka „Tromba”, Borys Przybylski „Bedoes”, Michał Będźmirowski „Modny Tata”, Michał Wojciechowski, Daniel Misiewicz, Adam Szarek, Kordian Rekowski, Grzegorz Kowalczyk, Kamil Byzdra, Leon Sarapata, Mateusz Pacholec i Hubert Urbański. Premiera pełnego sezonu serialu, czyli pięciu odcinków, odbędzie się w piątek, 17 lutego br. w serwisie CANAL+ Online i stacjach telewizyjnych CANAL+ Premium i CANAL+ 1.

Drugi sezon serialu „Wilk” to historia 20-letniej Igi (w tej roli Waleria Gorobets), która stoi na granicy dwóch światów: skostniałych zasad politycznego reżimu, któremu przewodzi jej ojciec i zbuntowanych młodych, którzy marzą o nowym porządku. - Uniwersum „Wilka” to przyszłość, jednak użyte w nim metafory i poruszone tematy są bardzo czytelne i współczesne. Miłość, strach przed zmianą, poszukiwanie swojego miejsca w świecie, konflikt pokoleń. Oraz bunt, który ma wiele twarzy. „Wilk” jest serialem, który mówi coś ważnego nie tylko o młodych, lecz także o ich rodzicach, o wzajemnym niezrozumieniu, na które nawet miłość nie jest receptą - zapewnia nadawca.

W drugoplanowych rolach wystąpili m.in. Zuzanna Pacałowska „Suzie Pacałowska”, Borys Przybylski „Bedoes”, Mateusz Trąbka „Tromba” czy Michał Będźmirowski „Modny Tata”. W rolę przywódcy rebeliantów wcielił się raper Kuqe 2115. Kuqe, a właściwie Łukasz Dziemiński, muzycznie zadebiutował w 2014 roku. Na ekranie, w „Wilku”, pojawi się po raz pierwszy.

- Udział w serialu to w pewnym sensie spełnienie kolejnego marzenia. Zwłaszcza gdy z propozycją przychodzi taki człowiek, jak Janek Dybus, którego już dobrze znam, i z którym robiliśmy już kilka super rzeczy. To bardzo pomogło, debiut przy pracy z Jankiem to totalny luz. Nie bałem się, nie miałem barier i to pomogło osiągnąć dobry efekt

- mówi Łukasz Dziemiński „Kuqe 2115”.


Wśród debiutujących młodych aktorów, obok Kuqe, znajduje się również Jessica Polak, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jessica Polak urodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a obecnie mieszka w Warszawie. Choć „Wilk” to jej pierwszy duży projekt aktorski ma już na koncie udział w reklamach i rolach epizodycznych. W serialu wciela się w rolę Anny.

- W mojej postaci najbardziej lubię to, że jest nieoczywista, a z kolejnymi odcinkami widz dowiaduje się o niej czegoś nowego. Każdemu debiutującemu aktorowi i każdej debiutującej aktorce życzę takich warunków na planie jak w „Wilku”. Większość ekipy to młode pokolenie, ale bił od nich mega profesjonalizm, a jednocześnie tworzyli super atmosferę

- komentuje swoją pierwszą przygodę aktorka.


Walerię Gorobets widzowie znają już z produkcji serialowych. Aktorka zagrała również jedną z kluczowych ról w filmie „Apokawixa”, a ostatnio debiutowała na deskach Teatru Ateneum u boku Agaty Kuleszy w spektaklu „To wiem na pewno”. W „Wilku” występuje w roli Igi.

- Choć na początku może się wydawać, że moja bohaterka jest wiecznie zdenerwowana, wręcz agresywna i przez to nawet dziecinna, to jej historia i wybory, przed którymi staje, zdecydowanie wymagają od niej „dorosłych” decyzji. W „Wilku” nie ma półśrodków. I nie mówię tu tylko o scenariuszu, o postaciach, ich decyzjach i ich historii, ale również o tym, jak pracowaliśmy i do czego dążyliśmy, jako zespół osób, które ten serial stworzyły

- mówi Waleria Gorobets.


Oprócz debiutantów i aktorów młodego pokolenia widzowie na ekranie zobaczą również Huberta Urbańskiego w roli Borysa, ojca Igi i ministra w totalitarnym rządzie. To niezaprzeczalnie zły człowiek, ale jaki ojciec?

- Kiedy twórcy serialu, przyszli do mnie z propozycją zagrania w „Wilku”, właściwie nie miałem żadnych wątpliwości. Przede wszystkim po obejrzeniu pierwszego sezonu, który zrobił na mnie wrażenie. Choć przyznam, że czytając tę nieoczywistą historię i wiedząc o samej, ciekawej formie serialu i tak bym się zgodził

- mówi aktor i prezenter telewizyjny.


Premiera drugiego sezonu „Wilka” odbędzie się w piątek, 17 lutego br. w serwisie VOD CANAL+ Online oraz na antenach stacji telewizyjnych CANAL+ Premium i CANAL+ 1.

Serial powstał w koprodukcji z Papaya Films. Producentem wykonawczym był Kacper Sawicki, a producentem serialu Michał Wojciechowski. Za reżyserię odpowiadał Jan Dybus. Autorami scenariusza są Jan Dybus oraz Michał Wojciechowski. Za zdjęcia odpowiedzialny był Igor Połaniewicz, a za muzykę Adam Burzyński „Burza” i Kamil Kryszak „Holden”. Za scenografię serialu odpowiada Katarzyna Tomczyk, za kostiumy Marta Morzy, a za charakteryzację Karina Bielik. Montażystą był Ireneusz Grzyb. Rolę kierowniczki produkcji pełniła Joanna Dembowska. Koordynatorki produkcji to Melania Sroka i Paulina Traut. Asystentką była Vlada Herasymchuk.

W serwisie CANAL+ Online dostępna jest także pierwsza seria „Wilka”, stanowiąca niepowiązaną z nowym sezonem historię. W produkcji tej występują Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńska, Grzegorz Damięcki, Grzegorz Małecki, Sebastian Dela i Borys Przybylski „Bedoes”.
 
Waleria Gorobets w serialu „Wilk”, foto: Canal+ Polska
Waleria Gorobets w serialu „Wilk”, foto: Canal+ Polska
Jessica Polak i Waleria Gorobets w serialu „Wilk”, foto: Canal+ Polska
Jessica Polak i Waleria Gorobets w serialu „Wilk”, foto: Canal+ Polska
Wiktoria Supryn w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn i Sebastian Dela w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn i Sebastian Dela w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Wiktoria Supryn w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Magdalena Boczarska w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska
Magdalena Boczarska w serialu „Wilk”, foto: Igor Połaniewicz/Papaya Films/Canal+ Polska


„Wilk” - sezon 2., emisja w piątek, 17 lutego 2023 roku o godz. 21:55 w CANAL+ Premium i o godz. 22:55 w CANAL+ 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...