reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Sąsiadki” w Radiu Tok FM

dodano: 2023-02-19 21:43 | aktualizacja: 2023-02-20 01:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Sąsiadki” W nowym serialu radiowym Anna Gmiterek-Zabłocka („Twój problem - moja sprawa”), reporterka Radia Tok FM (Agora), przedstawi historie kobiet, które w obliczu wojny Rosji z Ukrainą po 24 lutego 2022 roku zostały zmuszone do opuszczenia Ukrainy. 7-odcinkowy serial „Sąsiadki” zadebiutuje na antenie stacji w poniedziałek, 20 lutego br. po godz. 20:00, a jego kolejnych części będzie można słuchać przez cały tydzień. W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę na antenie Radia Tok FM wyemitowane zostaną także wydania specjalne programów, które mają swoje stałe miejsce w ramówce, m.in. audycji „Mikrofon Tok FM”.

Radio Tok FM „Sąsiadki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdy odcinek serii „Sąsiadki” przedstawia historię innej bohaterki. Prowadząca rozmawia m.in z 58-letnią Natalią z Mariupola, która spędziła kilka dni w zbombardowanym teatrze, z nauczycielką śpiewu i gry na instrumentach Julią, która razem z dwójką dzieci próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a jednocześnie aktywnie pomaga ukraińskim dzieciom czy z kardiolożką z Równego Alicją, która nie chciała opuszczać Ukrainy, na miejscu organizowała pomoc humanitarną oraz szkolenia dla żołnierzy z linii frontu, a teraz - po 8-miesięcznym oczekiwaniu na uznanie dyplomu - pracuje w zamojskim szpitalu (więcej tutaj).  

- Bohaterki naszego cyklu przyjechały do Polski z Charkowa, Kijowa, Dniepru, Lwowa, Równego i innych ukraińskich miejscowości. Z dziećmi, ze starszymi rodzicami, a czasami zupełnie same. Od roku żyją wśród nas. Spotykamy je w sklepie, na ulicy, w windzie czy przychodni. Coraz lepiej mówią po polsku, więc coraz łatwiej nam się porozumieć. Stają się naszymi sąsiadkami. Mówimy sobie dzień dobry, pytamy co słychać, czasami spotykamy się na kawie. I choć starają się żyć normalnie, cały czas marzą o powrocie do domu. Niestety niektóre nie mają już dokąd wracać

- opowiada Anna Gmiterek-Zabłocka.


Premiera serialu nastąpi na antenie Radia Tok FM w poniedziałek, 20 lutego br. po godzinie 20:00, a kolejnych części będzie można słuchać do niedzieli, 26 lutego br. Wszystkie odcinki serii będą również dostępne dla subskrybentów Tok FM Premium, na stronie internetowej tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej Tok FM - po ich premierze na antenie (więcej tutaj)

W związku z pierwszą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę na antenie Radia Tok FM zostaną wyemitowane - oprócz serialu „Sąsiadki” - także wydania specjalne programów, które mają swoje stałe miejsce w ramówce, m.in. audycji „Mikrofon Tok FM”. Jak zawsze audycja ta będzie mieć interaktywny format - redakcja Tok FM zaprosi słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia Tok FM w Lublinie. Prowadzi audycję „Twój problem - moja sprawa” - program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. - Porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać - informuje nadawca. Audycja jest emitowana co sobotę o godzinie 15:20 (więcej tutaj). Była laureatką m.in. konkursów „Grand Press” oraz „Dziennikarz medyczny roku”.
 
Autorką serialu „Sąsiadki” jest Anna Gmiterek-Zabłocka, foto: Agora
Autorką serialu „Sąsiadki” jest Anna Gmiterek-Zabłocka, foto: Agora


„Sąsiadki” - sezon 1., emisja codziennie (od 20 lutego 2023 roku) po godz. 20:00 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...