reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat: „Powrót na ścieżkę wzrostu” w 2024 r

dodano: 2023-02-18 14:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Francuski operator satelitarny Eutelsat ujawnił wyniki pierwszego półrocza roku finansowego 2022-2023. Było wiele dobrych wiadomości, pomimo nagłówka, który pokazywał, że całkowite przychody spadły o 6,1 proc. do 574 mln euro. W zestawieniu z tymi negatywnymi informacjami pojawiły się dobre wieści. Pion stacjonarnych usług szerokopasmowych w Eutelsacie odnotował 17-procentowy wzrost, a łączność mobilna odnotowała imponujący wzrost o 32,7 proc.

Eutelsat
Eutelsat Eva Berneke operator 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogłoszone wyniki wskazują na silne spadki przychodów Eutelsatu.
Przykładowo przychody z transmisji spadły o 6,7 proc. Przychody z przesyłu danych i profesjonalnego wideo spadły o 2,5 proc., a usługi rządowe spadły o 20,3 proc.

Egipski Nilesat był odpowiedzialny za to, co Eutelsat określił jako „tymczasowe utrudnienie” związane z częściowym odnowieniem umowy o pojemność Eutelsatu z egipskim operatorem. Eutelsat wycofywał wpływ Nilesata na wyniki od połowy października. Minusem było również nieprzedłużenie umowy na transpondery satelity Eutelsat na pozycji 7°E z turecką platformą DTH DigiTurk w połowie listopada 2022 r.

Najważniejsze zakontraktowane zamówienia Eutelsat również spadły z 4,2 mld euro rok temu do 3,7 mld euro na dzień 31 grudnia 2022 r.

Jeśli chodzi o cały rok (który kończy się 30 czerwca), Eutelsat przewiduje przychody w wysokości od 1,135 mld euro do 1,165 mld euro.

Eutelsat poruszył również kwestię zbliżającej się współpracy z OneWeb, z którą jest w trakcie łączenia.
OneWeb ma zabezpieczone zaległości w wysokości 800 mln dol. na dzień 31 grudnia 2022 r. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w połowie 2023 r., pod warunkiem uzyskania zezwoleń od regulatorów.

Eva Berneke, dyrektor generalny firmy Eutelsat, skomentowała:


- Eutelsat miał dobre pierwsze półrocze, z przychodami z naszych pionów operacyjnych mieszczącymi się w zakresie naszych całorocznych celów i wiodącą w branży rentownością utrzymaną przy 73-procentowej marży EBITDA. Te wyniki finansowe pozwalają nam potwierdzić nasze jednostkowe prognozy na cały rok 2022-23 oraz lata zewnętrzne. Początek roku przyniósł również znaczny sukces operacyjny, z trwającym silnym rozwojem komercyjnym Eutelsat Quantum i rekordową liczbą czterech wystrzelonych satelitów, zapewniających zarówno ciągłość usług, jak i przyrostową przepustowość, która utoruje nam drogę do powrotu na ścieżkę wzrostu w RO 2023-24. OneWeb nadal zapewnia pozytywny wzrost komercyjny, a proponowana transakcja połączenia naszych dwóch firm jest na dobrej drodze do sfinalizowania w 2/3 kwartale kalendarzowym 2023 r. w dłuższej perspektywie,


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...