Fortuna 1. Liga: Wisła Kraków - Odra Opole

dodano: 2023-02-22 00:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Fortuna 1 liga Polsat Sport Polsat Box go 360px W sobotę, 25 lutego spotkaniem Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice otwarty zostanie stadion piłkarski ArcelorMittal Park. Dwa dni wcześniej, podczas meczu koszykówki Polska - Austria otwarta w ramach tego samego kompleksu zostanie nowa hala sportowa. Najciekawszymi spotkaniami 21. kolejki Fortuna 1. Ligi będą jednak: piątkowy mecz Wisła Kraków - Odra Opole oraz niedzielny Ruch Chorzów - Stal Rzeszów. Transmisja na kanałach Polsat Sport oraz w usłudze Polsat Box Go.

1liga.org
Fortuna 1. Liga 1liga.org

Wisła Kraków vs Odra Opole

Konfrontacja zespołów, które dobrze rozpoczęły rundę wiosenną Fortuna 1. Ligi. Biała Gwiazda najpierw pokonała Resovię 2:0, a następnie Arkę Gdynia 3:1. W tym drugim meczu przegrywała do 55. minuty, a 3 gole strzeliła w zaledwie 9 minut. Odra z kolei zremisowała z Podbeskidziem 0:0 i wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:0. Piłkarze Wisły Kraków mogą mieć spore problemy ze sforsowaniem dobrze dysponowanej defensywy opolan.

Ruch Chorzów vs Stal Rzeszów

Wicelider tabeli z Chorzowa bardzo dobrze spisuje się po wznowieniu rozgrywek. W dwóch meczach Niebiescy zdobyli komplet punktów, w pokonanym polu zostawiając kolejno Chrobrego Głogów i Puszczę Niepołomice. Stal na inaugurację rundy rewanżowej również pokonała Puszczę, ale w drugim pojedynku musiała uznać wyższość Górnika Łęczna.