reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CNN w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie

dodano: 2023-02-22 14:17 | aktualizacja: 2023-02-22 16:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

CNN Telewizja CNN (CNN, CNN International, CNN en Español, HLN i cnn.com) upamiętnia rocznicę wybuchu wojny Rosji z Ukrainą. CNN zapewni widzom na całym świecie dostęp do relacji „na żywo” i reportaży z Ukrainy, Rosji i Polski (wizyta amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, współpraca z TVN24 i TVN24 BIS, host broadcasterem jest TVP), a także wyemituje specjalne programy Fareeda Zakarii i Clarissy Ward. Pojawią się takie programy jak „CNN This Morning”, „Amanpour”, „CNN Town Hall: Russia’s Invasion of Ukraine, One Year Later”, „CNN: The Will to Win: Ukraine at War”, „Music that Makes a Difference”, „CNN Town Hall: Russia's Invasion of Ukraine, One Year Later” i „The Town Hall”.

CNN International


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wydarzenia w Ukrainie wciąż nami wstrząsają oraz zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu w Europie i poza nią - mówi Chris Licht, prezes i dyrektor generalny CNN Worldwide. - W tych niepewnych czasach ludzie na całym świecie sięgają po materiały CNN, poszukując rzetelnych, istotnych i aktualnych informacji na temat tego konfliktu. Jestem dumny z pracy całej naszej organizacji, ale w szczególności z zespołów w terenie, które narażają swoje życie, aby pokazać światu realia tej śmiercionośnej wojny. CNN pozostaje w pełni zaangażowane w relacjonowanie wydarzeń  na antenie i w internecie dla upamiętnienia tego dramatycznego momentu w dziejach ludzkości - dodaje.


Podczas podróży prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena do Ukrainy i Polski, prezenterka CNN Kaitlan Collins współprowadzi „na żywo” „CNN This Morning”, wiadomości dostępne na kanałach CNN, CNN International i HLN. Z kolei główny korespondent CNN w Białym Domu Phil Mattingly relacjonuje z Warszawy przebieg wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki i jego spotkania ze światowymi przywódcami. CNN współpracuje tu z polskimi stacjami, TVN24 i TVN24 BIS. Redakcje dzielą się informacjami i możliwościami technologicznymi. Reporterzy TVN24 pojawiają się na antenie CNN i na odwrót (więcej tutaj). Przypomnijmy, że kanały TVN24, TVN24 BIS, CNN czy CNN International są obecnie częścią jednej grupy medialnej - Warner Bros. Discovery (więcej tutaj). Dodamy, że host broadcasterem podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce jest TVP (więcej tutaj).

Na antenie CNN International „na żywo” z Warszawy i Kijowa można również zobaczyć główną prezenterkę międzynarodową stacji Christiane Amanpour w jej programie „Amanpour” poświęconym światowym wydarzeniom (więcej tutaj). Główna korespondentka międzynarodowa CNN Clarissa Ward, która od początku inwazji w Ukrainie spędziła tam prawie pięć miesięcy, oraz międzynarodowa korespondentka Melissa Bell relacjonują doniesienia ze stolicy Ukrainy. Starszy międzynarodowy korespondent CNN Sam Kiley i starszy korespondent do spraw bezpieczeństwa narodowego Alex Marquardt - obaj przebywający w Ukrainie na początku wojny w zeszłym roku - raportują z terenu całego kraju, także z linii frontu. Starszy międzynarodowy korespondent CNN Fred Pleitgen przez cały tydzień relacjonuje ze stolicy Rosji.

Fareed Zakaria poprowadzi specjalne wydarzenie w waszyngtońskim ratuszu z udziałem doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake'a Sullivana i administratorki United States Agency for International Development (USAID Samanthy Power w nocy z czwartku na piątek, z 23 na 24 lutego br. o godzinie 3:00. Program „CNN Town Hall: Russia’s Invasion of Ukraine, One Year Later” transmitowany na kanałach CNN, CNN International i CNN en Español odbędzie się z udziałem amerykańskiej i ukraińskiej publiczności, która będzie miała możliwość zadawać urzędnikom pytań.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 26 na 27 lutego br. o godzinie 2:00 CNN wyemituje reportaż Clarissy Ward, w którym reporterka przemierza kraj, aby „przedstawić nadzwyczajną determinację i niezachwianą wolę zwycięstwa zwykłych obywateli Ukrainy”. W ramach produkcji „CNN: The Will to Win: Ukraine at War” dziennikarka wraca do miejsc, w których przygotowywała reportaże w ubiegłym roku. Korespondentka odwiedza m.in. Charków, skąd relacjonowała początek inwazji. Spotyka się z ratownikami medycznymi, których działania opisywała zeszłej wiosny, gdy rosyjska artyleria uderzyła w budynek mieszkalny, w którym zespół ratował ofiary walk. Jak zapowiada nadawca, oglądając ten godzinny materiał emitowany w  CNN, CNN International i CNN en Español  widzowie będą mieli okazję śledzić historię wojny oczami ukraińskich żołnierzy, wolontariuszy i przywódców, którzy przetrwali i wciąż walczą.

CNN Digital w związku z rocznicą ataku Rosji na Ukrainę zapowiada serię materiałów terenowych, interaktywnych, nagrań wideo, artykułów oraz komentarzy i innych treści, będących podsumowaniem wydarzeń minionego roku oraz analizą na temat przyszłości. Materiały te będą dostępne za pośrednictwem zakładki portalu cnn.com. Kontynuowana będzie także redagowana na bieżąco zakładka z najświeższymi informacjami, która wygenerowała prawie miliard odsłon i 40 milionów godzin spędzonych na śledzeniu treści publikowanych od początku inwazji.

Oprócz powyższych aktywności CNN International wyemituje półgodzinny materiał z udziałem ukraińskich artystów, którzy podejmują działania, mające zwrócić uwagę świata na to, co dzieje się w ich kraju. Prowadzony przez Johna Vause’a program „Music that Makes a Difference” zostanie wyemitowany w sobotę, 25 lutego br. o godzinie 21:00.

Prowadzony przez Fareeda Zakarię „CNN Town Hall: Russia's Invasion of Ukraine, One Year Later”, a także reportaż Clarissy Ward „CNN: The Will to Win: Ukraine at War” będą transmitowane dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem strony internetowej cnn.com i CNN OTT oraz w aplikacjach mobilnych w sekcji „TV Channels” lub CNNgo (w krajach objętych dostępem). Spotkanie z ratusza „The Town Hall” będzie również dostępne na żądanie od piątku, 24 lutego br. dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem strony internetowej.com, aplikacji CNN i platform operatorów kablowych. Reportaż „CNN: The Will to Win: Ukraine at War” będzie dostępny na żądanie od poniedziałku. 27 lutego br. dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem strony internetowej cnn.com, aplikacji CNN i platform operatorów kablowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...