reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Złoto Bałtyku” 5 i skarby w marcu w History

dodano: 2023-02-24 23:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History W marcu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom takie produkcje programowe jak „Polowanie na U-booty Hitlera” (sezon 1.), „Wyjaśnić niewyjaśnione”/„Udowodnić niewyjaśnione” (sezon 1.), „Brytyjska monarchia: Śmierć władcy” (sezon 1.) i „Złoto Bałtyku” (sezon 5.).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Słyszycie ten szum? To bałtycki sztorm. Jak zapowiada nadawca, w marcu br. na kanale History „Złoto Bałtyku” (sezon 5.) pojawi się z nowym sezonem. Oprócz tego widzów czekać będzie autopsja brytyjskiej monarchii („Brytyjska monarchia: Śmierć władcy”), „Wyjaśnić niewyjaśnione” (sezon 1.) oraz „Polowanie na U-booty Hitlera” (sezon 1.).

Marzec 2023 roku w ofercie kanału History:

„Polowanie na U-booty Hitlera” („U-Boat Wargamers”)
emisja: w środy (od 8 marca br.) o 23:00

Styczeń 1943 roku: Admirał Karl Dönitz, szef niemieckiej floty U-bootów, doprowadził Wielką Brytanię na skraj głodu, bezwzględnie niszcząc blisko tysiąc jej statków handlowych. Jeśli transatlantycki szlak żeglugowy zostanie odcięty, alianci stracą ostatnie oparcie w Europie Zachodniej. Royal Navy zwraca się do emerytowanego taktyka wojennego Gilberta Robertsa. Roberts ma spróbować rozszyfrować i zwalczyć strategię Dönitza. Aby to zrobić, potrzebuje zespołu, ale marynarka wojenna nie jest w stanie zapewnić mu nikogo zapewnić. Roberts podejmuje decyzję, by zwrócić się do Kobiecej Królewskiej Służby Marynarki Wojennej (Women's Royal Naval Service/WRNS), by wspólnie przyjrzeć się taktyce niemieckich U-Bootów. We współpracy z Jean Laidlaw, jedną z pierwszych brytyjskich księgowych, oraz małym zespołem matematyczek, Roberts odgrywa morskie batalie i próbuje przewidzieć ruchy U-Bootów na podłodze z linoleum, używając kredy i drewnianych modeli statków.

„Wyjaśnić niewyjaśnione”/„Udowodnić niewyjaśnione” („Evidence of The UnXplained”)
emisja: w środy (od 15 marca br.) o 21:00

Władze na całym świecie twierdzą, że Unidentified Flying Object (UFO) jest prawdziwe, ale czym jest i czy stanowi zagrożenie? Jak zapowiada nadawca, ta seria zawiera historie o niemożliwej inżynierii i przerażających bliskich spotkaniach, analizuje najlepsze i najnowsze dowody uchwycone przez kamerę, jak również zeznania naocznych świadków tego tajemniczego zjawiska (więcej tutaj i tutaj).

„Brytyjska monarchia: Śmierć władcy” („Royal Autopsy”)
emisja: w niedziele (od 26 marca br.) o 21:00

Program „Brytyjska monarchia: Śmierć władcy” bada przyczyny śmierci dwóch brytyjskich monarchów: królowej Elżbiety I i króla Karola II, jak zapowiada nadawca - w zupełnie nowy i realistyczny sposób. Profesor Alice Roberts połączy wiedzę historyczną oraz medyczną i - wykorzystując archiwa - połączy, jak i dlaczego zmarli monarchowie. Każde śledztwo będzie następstwem autopsji przeprowadzonej przez patologa doktora Bretta Lockyera, który użyje unikalnych protez ciał, aby ujawnić przyczyny śmierci.

„Złoto Bałtyku” 5 („The Hunt for Baltic Gold” 5)
emisja: we wtorki (od 28 marca br.) o 21:00

Bałtycki sztorm przywiał kolejne wyzwania bohaterom w nowym sezonie „Złota Bałtyku”. Tomasz otrzymał zamówienie z Nowego Jorku - tworzy spartański hełm. Czeka go też wyzwanie w postni zbudowania „największego dzieła swojego życia” - Arki Przymierza. Krzysztof z przyczyn zdrowotnych musi oddać stery komuś innemu. Kto pokieruje ekipą płukaczy? Sam pomaga swojej żonie, Marcie, rozwijać biznes jubilerski. Artur zamierza wykuć trójząb Neptuna z żelaza pochodzącego z drobniutkich ziaren magnetytu, zebranych na trójmiejskich plażach. Małgorzata i Benedykt nie poddają się - wciąż przemierzają wody na kutrze z nadzieją, że znajdą w sieciach nie tylko ryby, ale i bryłki bursztynu. Przemysław jest gotów do kolejnych eksperymentów - tym razem bałtyckie dno przeszuka za pomocą podwodnego drona. W piątym sezonie pojawią się także nowi bohaterowie - będzie Sylwia, autorka książki, będzie też kowal i twórca noży - Patryk, oraz nowi członkowie załogi z Helu. Pora ruszać na plażę w poszukiwaniu bałtyckiego złota (więcej tutaj).
 
Marta Biereśniewicz w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Biereśniewicz w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Biereśniewicz i Krzysztof Biereśniewicz w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Biereśniewicz i Krzysztof Biereśniewicz w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...