reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Finał World Chess Armageddon Series 2023 w Sportklubie

dodano: 2023-03-10 10:20
autor: Jan Borejko | źródło: Sportklub

szachy Sportklub W dniach 6-12 marca, przez cały tydzień, codziennie o godz. 19:00 w Sportklubie prawdziwa uczta dla fanów szachów, a już w ten weekend wielki finał z profesjonalnym komentarzem Michała Kanarkiewicza.

Sportklub
szachy Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Armageddon Championship Series 2023 to rewolucyjny format opracowany przez Światową Organizację Szachową specjalnie na potrzeby telewizyjnych transmisji. Cały cykl będzie składał się z kilku imprez eliminacyjnych oraz wielkiego finału. Seria rozpocznie się mistrzostwami Ameryki Południowej i Północnej, która zorganizowana zostanie w dniach 6-12 marca i w której najwyżej rozstawionym zawodnikiem i największą gwiazdą imprezy będzie Wesley So.

Kolejne zawody cyklu odbędą się w Azji oraz Australii i Oceanii, następnymi imprezami będą z kolei kwalifikacje kobiece oraz dedykowane turnieje w Europie i Afryce. Cały wybornie zapowiadający się sezon zwieńczy wielki finał, który zaplanowany został w dniach 14-20 września w Berlinie. Cykl transmitowany będzie w ponad 30 krajach i szacuje się, że obejrzy go 220 mln widzów na całym świecie. W Polsce będzie można zobaczyć go na żywo w Sportklubie.

Z racji formuły rozgrywania poszczególnych spotkań – szachów błyskawicznych – oraz ze względu na potencjał drzemiący w całym cyklu, nie bez kozery Armageddon Championship Series porównywany jest do… Formuły 1. Przed szachowymi kibicami sezon pełen intensywnych, ultraszybkich turniejów z widowiskowymi transmisjami dostępnymi pod każdą szerokością geograficzną.
 

– Porównanie turniejów Armageddon do Formuły 1 na pewno nie jest porównaniem na wyrost. Dzięki nowej formule te szlachetne zmagania mają szansę stać się właśnie F1 wszelkich sportów intelektualnych. Wierzymy, że miliony widzów oglądających transmisje oraz wprowadzone innowacje sprawią, iż szachy staną się prawdziwe globalnym sportem masowym – mówi Ilya Merenzon, dyrektor generalny World Chess.

W pierwszym, historycznym sezonie World Chess Armageddon Series na starcie poszczególnych imprez nie zabraknie największych gwiazd tej dyscypliny. Swój udział potwierdzili m.in. Wesley So (USA), Maxime Vachier-Lagrave (Francja), Nodirbek Abdusattorov (Uzbekistan), Sam Shankland (USA), Jan Krzysztof Duda (Polska), Vidit Gugrathi (Indie), Richard Rapport (Rumunia), Vincent Keymer (Niemcy) czy Gukesh D (Indie). Wszyscy oni będą walczyć nie tylko ze sobą, ale także z olbrzymią presją czasową. Na najlepszych czekają jednak niespotykane w szachach nagrody z pulą w całej serii wynosząca 460 tys. dol.

Z amerykańskiej rundy Sportklub codziennie (6-12 marca) o godz. 19:00 przeprowadzi blisko dwugodzinne transmisje. Dwa ostatnie dni dodatkowe opatrzone zostaną profesjonalnym komentarzem Michała Kanarkiewicza.

Transmisje World Chess Armageddon Series 2023 w Sportklubie:
  • Ameryka — 6-12 marca
  • Azja i Oceania — 3–9 kwietnia
  • Tydzień kobiet — 8–14 maja
  • Europa i Afryka — 12–18 czerwca
  • Wielki finał — 14–20 września


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...