reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kurierzy” na kanałach TV Puls i Puls 2

dodano: 2023-03-12 15:42 | aktualizacja: 2023-03-12 18:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls „Kurierzy” W poniedziałek, 13 marca br. o godz. 20:00 na kanale Puls 2, a w kolejnych dniach w TV Puls, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu „Kurierzy”, którego producentem jest Studio A (ATM Grupa). Wystąpią Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Magdalena Kaczmarek, Justyna Woźniak, Ada Paprocka, Anna Błaut, Anna Powierza, Piotr Szwedes, Piotr Miazga, Dominik Dąbrowski, Marcin Borchardt i Patryk Cebulski. Produkcja nawiązuje do serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (emisja na kanałach TV Puls i Puls 2), którego producentem również jest Studio A.

TV Puls „Kurierzy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial „Kurierzy” przedstawia losy klientów i pracowników firmy kurierskiej Twoja Paczka.
Każdy odcinek będzie koncentrował się wokół historii klienta i związany będzie z pracą kuriera w terenie. W serialu wystąpią m.in. Dominik Dąbrowski, Marcin Borchardt i Patryk Cebulski - jako Beton, Roman i Adam, czyli bohaterowie, których widzowie znają z emitowanego w TV Puls i Pulsie 2 serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (więcej tutaj).

Pracujący od dwóch lat w firmie kurierskiej Twoja Paczka Adam Damrot (w tej roli Patryk Cebulski) to solidny, miły i na dodatek bardzo przystojny 25-latek. Kiedy odbiera przesyłkę od lokalnego artysty Zanettiego, ten akurat robi odważne zdjęcia modelce Luizie. Co z tego wyniknie i jaką role odegra w tym Adam?

Przystojny kurier tego dnia dostaje również niespodziewany prezent - ręcznie robiony na drutach sweter - od Barbary Kulczyk (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), 50-letniej ekspedientki w sklepie wielobranżowym Słoiczek, którego właścicielką jest Monika Gawrecka (Anna Powierza). Jako rodzona siostra Jana (Piotr Szwedes) - właściciela Twojej Paczki - przyjmuje do sklepu (i wydaje kurierom) także jego paczki. 40-latka akurat ma zły dzień w pracy - szwankujący terminal, pracownik, który zniknął i nieprzedłużona koncesja na alkohol to wystarczające powody, aby mieć dosyć. Wtedy w sklepie pojawia się szukający stałego zajęcia Ukrainiec Oleg. Jedna z paczek w Słoiczku wzbudza szczególne zainteresowanie policyjnego psa, który był szkolony w tropieniu narkotyków. O sprawie zostaje zawiadomiony starszy aspirant Marcin Dolny, znany również jako Beton (Dominik Dąbrowski). Co z tego wyniknie?

W firmie Jana Gawreckiego i jego żony Krystyny (Anna Błaut) Twoja Paczka pojawia się niespodziewanie Tomasz (Piotr Miazga) - młodszy brat Jana i Moniki, który przez ostatnie 8 lat przebywał w Anglii. 43-latek uciekł z kraju przed złym towarzystwem i długami, które miał u niebezpiecznych ludzi. Dlaczego wrócił i czego domaga się od brata?

Szefa Twojej Paczki, Jana, gra Piotr Szwedes. W jego siostrę Monikę wciela się Anna Powierza, która jest właścicielką osiedlowego sklepu Słoiczek. Trzecim z rodzeństwa jest Tomasz - w tej roli Piotr Miazga. Co o swoich bohaterach mówią aktorzy?

- Moja bohaterka, którą gram w serialu „Kurierzy” ma na imię Monika. To jest „Matka Polka”, która sama wychowuje syna, więc jest bardzo dzielną kobietą. Myślę, że ma serce na dłoni i stara się wszystko robić dobrze. Ale.. nie wszystko jej wychodzi. Monika strasznie mnie denerwuje - z powodu problemów z synem - śmieje się Anna Powierza. - Że tak go „rozwydrzyła”, na zasadzie „mój synuś ukochany”. Jedyne, co mi się podoba w tym temacie, to fakt, że ma tego świadomość. Ja jestem na trochę innym etapie macierzyństwa, więc oczywiście mnie się wydaje, że ja takich błędów nie popełnię (uśmiech) - dodaje.


Pierwszego dnia zdjęciowego aktorka spotkała się na planie między innymi z Piotrem Szwedesem, który gra jednego z jej braci.

- Strasznie się cieszę na tę współpracę. Razem nigdy nie pracowaliśmy, mijaliśmy się nawet w pewnym momencie, bo kiedy ja grałam w „Klanie”, to Piotr obok na hali grał w „Złotopolskich”. To jest fantastyczny aktor i nie ukrywam, że dobrze mi będzie z nim pracować

- cieszy się Anna Powierza.


Co o postaci Jana mówi Piotr Szwedes?

- Postać, którą gram to Jan Gawrecki, właściciel firmy kurierskiej Twoja Paczka. Facet konkretny i surowy, lubi mieć zawsze rację, ale przy tym sprawiedliwy, więc lubiany i szanowany przez pracowników. Co jakiś czas wpada na nowatorskie pomysły, które mają usprawnić działanie firmy. Wychodzą z tego często śmieszne sytuacje, bo zapomina, że to, co sprawdza się w wielkim świecie, niekoniecznie sprawdzi się na naszym lokalnym rynku. Pracownicy i żona Krystyna, która w firmie zajmuje się księgowością, „boją się” jego wybuchów kreatywności, bo to prawie zawsze oznacza kłopoty, ale dla mnie jako aktora, nieograniczone możliwości wzbogacenia postaci - śmieje się Piotr Szwedes. - Od razu polubiłem „mojego” Jana. Czy dlatego, że jak ja, z jednej strony - stoi twardo na ziemi, z drugiej - jest z głową w chmurach, nie wiem... ale jestem go bardzo ciekawy - dodaje.


Trzeciego z rodzeństwa gra Piotr Miazga, który wcieli się w Tomasza.

- W serialu „Kurierzy” wcielam się w rodzonego brata Jana. Mój bohater, Tomasz, wrócił do kraju z Anglii po kilku latach nieobecności. Jana gra Piotrek Szwedes i spotkaliśmy się na planie już pierwszego dnia, we trójkę, jeszcze z Anią Powierzą, czyli całe rodzeństwo, w bardzo emocjonalnej scenie. Nie chcę zdradzać, dlaczego było „gęsto” i czy mój bohater jest pozytywny, czy negatywny. Na pewno będzie się działo bardzo dużo na linii Tomasz - Jan, bo moja postać będzie obecna nie tylko w życiu prywatnym swojego brata, ale także tym związanym z firmą kurierską, którą stworzył ich nieżyjący ojciec

- mówi Piotr Miazga.


Każdy odcinek będzie koncentrował się wokół historii klienta i związany będzie z pracą kuriera w terenie. Jak zapowiada nadawca, nie zabraknie wątków humorystycznych, dramatycznych a nawet sensacyjnych.

W obsadzie serialu znalazła się również Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która wciela się w sympatyczną Barbarę z serialowego sklepu Słoiczek. Co mówi o swojej postaci?

- Baśka jest szalona. To jest fajna, bardzo pogodna, nieskomplikowana kobieta, która wierzy w różne „cuda” - śmieje się Małgorzata Ostrowska-Królikowska. - Te cuda to także zabobony i wiadomości przeczytane w internecie. I tu się z moją Baśką różnimy, ponieważ ja, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, w takie różne rzeczy napisane w internecie nie wierzę i nie czytam. Wizualnie, moja fryzura jest zupełnie inna, ja się też inaczej prywatnie ubieram. A tak poza tym, Basia ma bardzo dużo z mojej osoby, ponieważ to ja tę Basię gram (uśmiech). A, łączy nas jeszcze jedno - moja bohaterka robi sweterki na drutach i rozdaje znajomym. Mnie to bardzo imponuje. Uwielbiam ludzi, którzy robią na drutach. Ja sama też kiedyś, kiedy miałam na to czas, robiłam na drutach, na szydełku, haftowałam serwetki... To w ogóle gdzieś poszło w niepamięć, a może warto do tego wrócić? To jest zajęcie urocze, bardzo uspokajające i bardzo twórcze. A Baśka to robi, pracując w sklepie! Już wiem, że się z Basią polubimy, tak, jak polubiłam się z ekipą i innymi aktorami, których poznałam na planie serialu „Kurierzy”- dodaje.


W serialu gra również Anna Powierza, z którą Małgorzata Ostrowska-Królikowska od lat gra w „Klanie” (emisja na kanałach TVP1, TVP Wilno i TVP Seriale) (więcej tutaj).

- Tu na planie „Kurierów” spotkałam Anię Powierzę! Ale ja nie mogę o tym mówić - śmieje się aktorka. - Widzowie sami zobaczą, co my razem gramy. Mogę tylko zdradzić, że Ania gra moja szefową. A, czy się będziemy zgadzać we wszystkim? No nie mogę nic powiedzieć - dodaje.


Producentem serialu „Kurierzy” jest Studio A (ATM Grupa) (więcej tutaj).
 
Patryk Cebulski, Marcin Borchardt i Jerzy Górski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Patryk Cebulski, Marcin Borchardt i Jerzy Górski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Marcin Borchardt i Patryk Cebulski w serialu „Kurierzy”, foto: Telewizja Puls
Marcin Borchardt i Patryk Cebulski w serialu „Kurierzy”, foto: Telewizja Puls


„Kurierzy” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 13 marca 2023 roku) o godz. 20:00 na kanale Puls 2. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie TV Puls.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...