reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Kurierzy” na kanałach TV Puls i Puls 2

dodano: 2023-03-12 15:42 | aktualizacja: 2023-03-12 18:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls „Kurierzy” W poniedziałek, 13 marca br. o godz. 20:00 na kanale Puls 2, a w kolejnych dniach w TV Puls, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu „Kurierzy”, którego producentem jest Studio A (ATM Grupa). Wystąpią Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Magdalena Kaczmarek, Justyna Woźniak, Ada Paprocka, Anna Błaut, Anna Powierza, Piotr Szwedes, Piotr Miazga, Dominik Dąbrowski, Marcin Borchardt i Patryk Cebulski. Produkcja nawiązuje do serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (emisja na kanałach TV Puls i Puls 2), którego producentem również jest Studio A.

TV Puls „Kurierzy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial „Kurierzy” przedstawia losy klientów i pracowników firmy kurierskiej Twoja Paczka.
Każdy odcinek będzie koncentrował się wokół historii klienta i związany będzie z pracą kuriera w terenie. W serialu wystąpią m.in. Dominik Dąbrowski, Marcin Borchardt i Patryk Cebulski - jako Beton, Roman i Adam, czyli bohaterowie, których widzowie znają z emitowanego w TV Puls i Pulsie 2 serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (więcej tutaj).

Pracujący od dwóch lat w firmie kurierskiej Twoja Paczka Adam Damrot (w tej roli Patryk Cebulski) to solidny, miły i na dodatek bardzo przystojny 25-latek. Kiedy odbiera przesyłkę od lokalnego artysty Zanettiego, ten akurat robi odważne zdjęcia modelce Luizie. Co z tego wyniknie i jaką role odegra w tym Adam?

Przystojny kurier tego dnia dostaje również niespodziewany prezent - ręcznie robiony na drutach sweter - od Barbary Kulczyk (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), 50-letniej ekspedientki w sklepie wielobranżowym Słoiczek, którego właścicielką jest Monika Gawrecka (Anna Powierza). Jako rodzona siostra Jana (Piotr Szwedes) - właściciela Twojej Paczki - przyjmuje do sklepu (i wydaje kurierom) także jego paczki. 40-latka akurat ma zły dzień w pracy - szwankujący terminal, pracownik, który zniknął i nieprzedłużona koncesja na alkohol to wystarczające powody, aby mieć dosyć. Wtedy w sklepie pojawia się szukający stałego zajęcia Ukrainiec Oleg. Jedna z paczek w Słoiczku wzbudza szczególne zainteresowanie policyjnego psa, który był szkolony w tropieniu narkotyków. O sprawie zostaje zawiadomiony starszy aspirant Marcin Dolny, znany również jako Beton (Dominik Dąbrowski). Co z tego wyniknie?

W firmie Jana Gawreckiego i jego żony Krystyny (Anna Błaut) Twoja Paczka pojawia się niespodziewanie Tomasz (Piotr Miazga) - młodszy brat Jana i Moniki, który przez ostatnie 8 lat przebywał w Anglii. 43-latek uciekł z kraju przed złym towarzystwem i długami, które miał u niebezpiecznych ludzi. Dlaczego wrócił i czego domaga się od brata?

Szefa Twojej Paczki, Jana, gra Piotr Szwedes. W jego siostrę Monikę wciela się Anna Powierza, która jest właścicielką osiedlowego sklepu Słoiczek. Trzecim z rodzeństwa jest Tomasz - w tej roli Piotr Miazga. Co o swoich bohaterach mówią aktorzy?

- Moja bohaterka, którą gram w serialu „Kurierzy” ma na imię Monika. To jest „Matka Polka”, która sama wychowuje syna, więc jest bardzo dzielną kobietą. Myślę, że ma serce na dłoni i stara się wszystko robić dobrze. Ale.. nie wszystko jej wychodzi. Monika strasznie mnie denerwuje - z powodu problemów z synem - śmieje się Anna Powierza. - Że tak go „rozwydrzyła”, na zasadzie „mój synuś ukochany”. Jedyne, co mi się podoba w tym temacie, to fakt, że ma tego świadomość. Ja jestem na trochę innym etapie macierzyństwa, więc oczywiście mnie się wydaje, że ja takich błędów nie popełnię (uśmiech) - dodaje.


Pierwszego dnia zdjęciowego aktorka spotkała się na planie między innymi z Piotrem Szwedesem, który gra jednego z jej braci.

- Strasznie się cieszę na tę współpracę. Razem nigdy nie pracowaliśmy, mijaliśmy się nawet w pewnym momencie, bo kiedy ja grałam w „Klanie”, to Piotr obok na hali grał w „Złotopolskich”. To jest fantastyczny aktor i nie ukrywam, że dobrze mi będzie z nim pracować

- cieszy się Anna Powierza.


Co o postaci Jana mówi Piotr Szwedes?

- Postać, którą gram to Jan Gawrecki, właściciel firmy kurierskiej Twoja Paczka. Facet konkretny i surowy, lubi mieć zawsze rację, ale przy tym sprawiedliwy, więc lubiany i szanowany przez pracowników. Co jakiś czas wpada na nowatorskie pomysły, które mają usprawnić działanie firmy. Wychodzą z tego często śmieszne sytuacje, bo zapomina, że to, co sprawdza się w wielkim świecie, niekoniecznie sprawdzi się na naszym lokalnym rynku. Pracownicy i żona Krystyna, która w firmie zajmuje się księgowością, „boją się” jego wybuchów kreatywności, bo to prawie zawsze oznacza kłopoty, ale dla mnie jako aktora, nieograniczone możliwości wzbogacenia postaci - śmieje się Piotr Szwedes. - Od razu polubiłem „mojego” Jana. Czy dlatego, że jak ja, z jednej strony - stoi twardo na ziemi, z drugiej - jest z głową w chmurach, nie wiem... ale jestem go bardzo ciekawy - dodaje.


Trzeciego z rodzeństwa gra Piotr Miazga, który wcieli się w Tomasza.

- W serialu „Kurierzy” wcielam się w rodzonego brata Jana. Mój bohater, Tomasz, wrócił do kraju z Anglii po kilku latach nieobecności. Jana gra Piotrek Szwedes i spotkaliśmy się na planie już pierwszego dnia, we trójkę, jeszcze z Anią Powierzą, czyli całe rodzeństwo, w bardzo emocjonalnej scenie. Nie chcę zdradzać, dlaczego było „gęsto” i czy mój bohater jest pozytywny, czy negatywny. Na pewno będzie się działo bardzo dużo na linii Tomasz - Jan, bo moja postać będzie obecna nie tylko w życiu prywatnym swojego brata, ale także tym związanym z firmą kurierską, którą stworzył ich nieżyjący ojciec

- mówi Piotr Miazga.


Każdy odcinek będzie koncentrował się wokół historii klienta i związany będzie z pracą kuriera w terenie. Jak zapowiada nadawca, nie zabraknie wątków humorystycznych, dramatycznych a nawet sensacyjnych.

W obsadzie serialu znalazła się również Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która wciela się w sympatyczną Barbarę z serialowego sklepu Słoiczek. Co mówi o swojej postaci?

- Baśka jest szalona. To jest fajna, bardzo pogodna, nieskomplikowana kobieta, która wierzy w różne „cuda” - śmieje się Małgorzata Ostrowska-Królikowska. - Te cuda to także zabobony i wiadomości przeczytane w internecie. I tu się z moją Baśką różnimy, ponieważ ja, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, w takie różne rzeczy napisane w internecie nie wierzę i nie czytam. Wizualnie, moja fryzura jest zupełnie inna, ja się też inaczej prywatnie ubieram. A tak poza tym, Basia ma bardzo dużo z mojej osoby, ponieważ to ja tę Basię gram (uśmiech). A, łączy nas jeszcze jedno - moja bohaterka robi sweterki na drutach i rozdaje znajomym. Mnie to bardzo imponuje. Uwielbiam ludzi, którzy robią na drutach. Ja sama też kiedyś, kiedy miałam na to czas, robiłam na drutach, na szydełku, haftowałam serwetki... To w ogóle gdzieś poszło w niepamięć, a może warto do tego wrócić? To jest zajęcie urocze, bardzo uspokajające i bardzo twórcze. A Baśka to robi, pracując w sklepie! Już wiem, że się z Basią polubimy, tak, jak polubiłam się z ekipą i innymi aktorami, których poznałam na planie serialu „Kurierzy”- dodaje.


W serialu gra również Anna Powierza, z którą Małgorzata Ostrowska-Królikowska od lat gra w „Klanie” (emisja na kanałach TVP1, TVP Wilno i TVP Seriale) (więcej tutaj).

- Tu na planie „Kurierów” spotkałam Anię Powierzę! Ale ja nie mogę o tym mówić - śmieje się aktorka. - Widzowie sami zobaczą, co my razem gramy. Mogę tylko zdradzić, że Ania gra moja szefową. A, czy się będziemy zgadzać we wszystkim? No nie mogę nic powiedzieć - dodaje.


Producentem serialu „Kurierzy” jest Studio A (ATM Grupa) (więcej tutaj).
 
Patryk Cebulski, Marcin Borchardt i Jerzy Górski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Patryk Cebulski, Marcin Borchardt i Jerzy Górski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Marcin Borchardt i Patryk Cebulski w serialu „Kurierzy”, foto: Telewizja Puls
Marcin Borchardt i Patryk Cebulski w serialu „Kurierzy”, foto: Telewizja Puls


„Kurierzy” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 13 marca 2023 roku) o godz. 20:00 na kanale Puls 2. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie TV Puls.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...